У Львові розпочалася міжнародна конференція до 50-ліття ІІ Ватиканського собору

31.05.201208:19 Сьогодні, 31 травня в Українському Католицькому Університеті розпочинається Міжнародна наукова конференція, присвячена 50-літтю Ватиканського собору. Вона триватиме до 2 червня. Сьогодні учасники слухають доповіді та беруть участь в обговореннях. Два наступні дні відбуватиметься робота у секціях: богословській, екуменічно-еклезіологічній та суспільно-історичній. Учасники обговорять основні документи, положення та екуменічний характер ІІ Ватиканського собору, його вплив на розвиток богословської традиції Церкви, Літургії, екуменічні взаємини та діалог як стратегію міжрелігійних взаємин. Вони також розглянуть питання релігійної свободи, роль і місію мирян у документах ІІ Ватиканського собору, питання патріархату Української Церкви. Відкриє конференцію «ІІ Ватиканський собор: дари Духа – таїна Церкви – свідчення людини» Верховний Архиєпископ-Емерит Києво-Галицький (УГКЦ) Любомир (Гузар).


«Другий Ватиканський собор значно змінив вигляд Католицької Церкви у світі – Церква перестала воювати з модерністю і вступила в епоху діалогу: почала говорити зі сучасним світом сучасною мовою і про сучасні проблеми, – пояснює керівник проектів і програм Інституту екуменічних студій УКУ Павло Смицнюк. – На ІІ Ватиканському соборі започаткували екуменічний діалог між Католицькою та Православною Церквою. Власне, про результати цього Собору, його вплив на розвиток богословської традиції Церкви з перспективи 50 років говоритимуть учасники конференції».

За словами Павла Смицнюка, коли відбувався ІІ Ватиканський собор (1962 – 1965 рр.), Українська Греко-Католицька Церква перебувала у підпіллі: «Тоді рішення Собору мали вплив тільки на УГКЦ у діаспорі. Тому учасники конференції також проаналізують, наскільки Церква в Україні змогла сприйняти та втілити вчення ІІ Ватиканського собору після проголошення незалежності України», – зазначив викладач кафедри богослов'я УКУ

Учасниками конференції будуть Кир Любомир (Гузар), Верховний Архиєпископ-Емерит Києво-Галицький (УГКЦ), монс. Томас Едвард Ґалліксон, Апостольський Нунцій в Україні, монс. Мєчислав Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ в Україні, Кир Мілан (Шашік), єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії, Кир Гліб (Лончина), Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду у Великобританії (Лондон), о. Петро Ґаладза, Інститут східнохристиянських студій ім. Митрополита Андрея Шептицького (Оттава), архим. Кирило Говорун, загальноцерковна аспірантура і докторантура імені свв. рівноапост. Кирила і Мефодія (Москва), о. Юрій Аввакумов, кафедра історичного богослов'я Університету Нотр-Дам (США), Мирослав Чех, «Ґазета виборча» (Варшава), Кир Циріл (Васіль), ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков (Святий Престол), Кир Філарет (Кучеров), Єпископ Дрогобицький, вікарій Львівської єпархії УПЦ, о. Іван Дацько, Інститут св. Климента Папи УКУ (Львів – Рим), Віктор Єленський, Українська асоціація релігійної свободи (Київ) тощо.

Організатори заходу – Інститут екуменічних студій УКУ (Львів), Інститут релігії та суспільства УКУ (Львів) та Інститут святого Климента Папи УКУ (Рим).

Місце проведення – філософсько-богословський факультет УКУ, вул. Хуторівка, 35а.

Довідка

II Ватиканський собор – XXI Вселенський Собор Католицької Церкви відкритий з ініціативи папи Йоана XXIII у 1962 році тривав до 1965 року (за цей час було обрано нового папу, собор закрився вже за папи Павла VI).

Для католиків найбільш помітними наслідками собору стали зміни в літургічній практиці Церкви, зокрема, впровадження богослужіння національними мовами разом із латинською мовою та нова, відкритіша, позиція у стосунках із некатоликами. УГКЦ на соборі представляв Патріарх Йосиф Сліпий.

Відкриваючи собор 11 жовтня 1962 року, Йоан XXIII заявив, що метою Собору є оновлення Церкви та її розумна реорганізація, аби Церква могла продемонструвати своє розуміння розвитку світу і приєдналася до цього процесу. Папа висловив побажання, щоб результатом цього Собору стала відкрита світові Церква. Завданням Собору було не відкидати та засуджувати реалії сучасного світу, а провести реформи, які давно назріли.

На Другому Ватиканському соборі було прийнято 16 документів (4 конституції, 9 декретів і 3 декларації).

Програму конференції можна знайти за посиланням: ucu.edu.ua

Фото: Кредо

Рейтинг: -   Переглядів: 569
Ваша оцінка: 8015

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles