Яке місце посідає Україна у світі?

29.03.201210:35 Здавалося б, велика країна з дивним геополітичним розташуванням – з однієї сторони із залишками більшовизму Росія, з іншої – розвинена (краще сказати цивілізована) Європа. Країна сміливих бідних людей і захищених прав недоторканості політиків. Країна унікальної і єдиної в світ літери «Ї». Така вона для нас. А чим ще ми цікаві?


Наприкінці жовтня 2011 популярний лондонський путівник Lonely Planet сформував десятку кращих країн, які варто відвідати наступного року. У цьому рейтингу Україна – третя. Топ-10 відбирали активні блогери, твітеряни, експерти та інші користувачі павутини.

Першою у рейтингу є Уганда (за рівнем життя займає 130-140 місце). Саме у 2012 вона святкуватиме 50-ліття з дня незалежності. Найчарівніше в цій бідній африканській країні – це природа тропічних лісів – вулкани, водоспади, гори Рувензорі. Тут живуть практично вимираючі гірські горили. А місцеві мешканці не терплять гомосексуалістів – просто не розуміють їх, тому туристів просять бути обережними з виявами почуттів.

Після Центральної Африки їдемо у Південно-Східну Азії – у М'янму( до 1989 року це була Бірма). Це ще одна країна контрастів, де серед мусонних лісів, рік та гір проживає не менш бідне населення багате на традиції етномузики (більше 30 видів барабанів у національному ансамблі), архітектури (багатоярусні ажурні дахи як у храмах Китаю). Буквально рік тому там був повалений сильний диктаторський режим (щось схоже на період сталінізму в Україні) і зараз люди тільки оговтується від тиску і репресій.

Отже, Україна. Lonely Planet каже, що Україна – велика прогалина в незнаній Європі. Стара частина Києва і Львова розвіють думки про комуністичне минуле, Одеса зачарує людьми, пиво тут дешевше, ніж вода, і завдяки футболу та Євро-2012 Україна відкриється світу повністю. Як вам така «реклама»? Чи достатньо цього, щоб наша країна виправдала сподівання і стала місцем, де турист залишить монетку на пам'ять, щоб обов'язково повернутися. Не тільки заради пива і футболу (що є, те не заберемо), а щоб краще пізнати контрасти не лише Африки чи Азії, а й Європи – «жигулі» та Infiniti на одних вулицях, максимальний мінімум депутатів і мінімальний максимум голоти, але попри це – щирість неамериканських посмішок, любов до театру і сучасного мистецтва, повага до традицій і надії, які зроблять нашу країну кращою. Принаймні і завдяки нашим програмістам теж Силіконова долина процвітає.

Опісля нашої Батьківщини йде Йорданія та Данія, Бутан та Куба, а замикає десятку одна з найрозвиненіших країн світу – Швейцарія.

Джерело: Гуртом.

Рейтинг: 3.7 Голосів: 12 Переглядів: 5144
Ваша оцінка: 7319

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар