83 роки тому було засновано державу Ватикан

13.02.201212:17 11 лютого минуло 83 роки від підписання Латеранських угод між Апостольською Столицею та королівством Італії. Цей день у Ватикані є вихідним. Саме на основі цих угод було засновано державу Ватикан.


Як повідомляє Радіо Ватикану, цій події було присвячено редакційну статтю у ватиканській газеті «L'Osservatore Romano». У статті згадується про нещодавнє відзначення 150-ліття об'єднання Італії і про те, що в італійському королівстві вже після приєднання Риму у 1870 р. і ліквідації Папської держави розуміли про те, що Апостольській Столиці слід надати незалежність. Цього було досягнено внаслідок підписання Латеранських угод. Коли монархію замінила республіка, у 1948 році італійська конституція повністю прийняла Латеранські угоди в дусі здорового секуляризму, тобто відокремлення і водночас співпраці між політикою і релігією. В рамках цієї співпраці у 1984 році було переглянуто конкордат, який є частиною Латеранських угод.

«Апостольська Столиця може без сумніву гарантувати Республіці Італія, що щиро і скрупульозно дотримується і виконує всі умови угоди. Зі своєї сторони, Церква в Італії завжди виконувала і продовжує виконувати віддану пастирську, виховну та благодійну місію євангелізації та освячення, покладену на Неї. Цю віддачу постійно підбадьорюють, поширюють і підтримують слова та турбота Святійшого Отця»,– пише «L'Osservatore Romano».

Однак ватиканська газета звертає увагу на певні італійські юридичні випадки, що суперечать виконанню ст.8 конкордату від 1984 року. Йдеться про визнання світськими судами рішень церковних трибуналів стосовно неважності подружжя, до чого зобов'язують умови конкордату.

На завершення видання «L'Osservatore Romano» висловлює надію, щоб і у настільки важливій матерії, якою є подружжя, виникаючі питання вирішувались здоровою співпрацею і лише на користь особи і релігійної свободи.

Джерело: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Рейтинг: 4.0 Голосів: 1 Переглядів: 810
Ваша оцінка: 6843

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles