У Львові професор Міжнародного богословського інституту презентував книжку «Подорож всередину себе»

13.02.201209:39 В УКУ відомий міжнародний експерт з питань опіки над невиліковно хворими о. Арнальдо Панґрацці 7 лютого 2012р.  презентував свою нову книжку «Подорож всередину себе».


У книжці послідовно та систематично викладено основні засади та нові напрацювання еннеаграми – одного з інструментів самопізнання і саморозвитку. «Еннеаграма вивчає особистість не тільки з психотерапевтичної точки зору, а й розглядає духовний вимір. Це інструмент, який допомагає відкрити себе», – прокоментував о. Арнальдо Панґрацці.  На думку експерта, конфлікти між людьми часто виникають саме через невміння сприйняти іншого таким, який він є.

Професор Міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров'я «Камілліанум» також розглянув тему паліативної опіки: «В Україні тільки починає формуватися культура паліативної опіки. Важливо розуміти, що метою цієї допомоги є не вилікувати людину, а полегшити її біль і страждання, а також надати психологічну та духовну допомогу. Найважливіша потреба цих людей – розуміння і підтримка. А особи, які готові надавати паліативну допомогу, повинні бути не тільки компетентними з медичної точки зору, а й уміти духовно супроводжувати таких людей».

У Італії систему паліативної опіки активно підтримує держава, також існує відповідна законодавча база, яка дозволяє розвивати паліативну допомогу. А в Україні великою проблемою залишається брак знеболювальних препаратів для невиліковно хворих, формування волонтерського руху, психологічна підтримка невиліковно хворих та членів їхніх родини.

Довідка

12.02.07 prezenyacia knygy Pangracci VP-22О. Арнальдо Панґрацці – чернець ордену камілліанців, президент Італійської асоціації еннеаграми, професор Міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров'я «Камілліанум» (м. Рим). Автор книг і публікацій, а також спеціалізованих курсів для медичних працівників, волонтерів, капеланів. Тематика його праць – основи догляду та допомоги пацієнтам, робота з сім'ями, члени яких страждають від тяжких недуг, праця з пацієнтами на термінальній стадії життя та їхніми родинами тощо.

В Україні автор відомий також своїми публікаціями «Мозаїка милосердя» (2008), «Будь соняшником біля плакучих верб» (2010).

У книзі «Подорож всередину себе» автор послідовно та систематично викладає основні засади та нові напрацювання у системі знань, яку називають еннеаграмою. Еннеаграма описує «дев'ять типів» особистості й характеризує позитивні та негативні сторони кожного з них. Водночас вона накреслює маршрути для особистого зростання, які відкривають ширші перспективи, ніж ті, що їх можемо досягнути, вдаючись до звичних стандартів. Автор пише простою мовою, доповнюючи виклад схе­мами та малюнками.

Джерело: УКУ

Рейтинг: -   Переглядів: 628
Ваша оцінка: 6837

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар