Спільнота Святого Егідія зібрала на Різдвяному обіді 300 бідних [Київ]

09.01.201216:50 7 січня 2012р. у Києві відбувся Різдвяний обід для бідних. Волонтери зі Спільноти Святого Егідія вже 14-ий рік поспіль накривають святкові столи, готують подарунки – вони зустрічають бездомних як своїх друзів, наче почесних гостей. Цього року на обід прийшло 300 бездомних. Усіх їх члени спільноти знають дуже добре, адже протягом року щотижня роздають людям на вулиці їжу, одяг та ліки.


Безпритульних привітав Преосвященний Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії.

Ольга Макар, член Спільноти Святого Егідія каже: «Різдво – це сімейне свято, але бездомні в цей день залишаються самі, покинуті і забуті. Тому ми вирішили святкувати разом з ними саме сьомого січня, і вони стали нашою родиною».

7 copy 4 copy 2 copy copy

Владислав, бездомний: «Я уже сьомий рік приходжу на цей обід, я чекаю його увесь рік. Тепло, затишно, ніби вдома».

У Львові разом з двомастами нужденними та десятками членами Спільноти Святого Егідія Різдво Христове прийшов святкувати Андрій Садовий, міський голова Львова.

6 copy 5 copy
8 copy 3 copy

Різдвяний обід це святкова традиція Спільноти Святого Егідія, що існує з 1982р. та поширюється світом. Цього року Різдвяний обід зібрав за святковим столом 145 тисяч бідних у 72 країнах світу – від Італії до США, до Мозамбіку і Пакистану, Росії і Китаю, Індонезії, Аргентини і Зімбабве. Перший такий обід відбувся 30 років тому в Римі.

У 2009 році Різдвяний обід у Римі відвідав папа Венедикт XVI. «Я тут з Вами, щоб сказати, що я поряд і я люблю вас, що ви і ваші проблеми не є десь на периферії моїх думок, а, скоріше, вони – в центрі і серці спільноти вірян, а відтак і в моєму серці,» - сказав папа бідним.

Друзі Спільноти Святого Егідія
+38 067 502 85 89
SantEgidio@ukr.net

Довідка

9 copyСпільнота Святого Егідія (Община Святого Эгидия, Comunità di Sant'Egidio) - міжнародна громадська організація, що була заснована в Римі у 1968 році. Сьогодні - це рух, до якого приєдналося понад 60 тис. людей в Італії та ще у понад 70 країнах на різних континентах. Спільнота проводить активну роботу, направлену на допомогу знедоленим людям: бездомним, літнім, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув'язненим. З 1991 р. Друзі Спільноти Святого Егідія ведуть свою діяльність в Україні.

Допомога бідними на вулиці – 3 рази на тиждень члени «Друзів Спільноти Святого Егідія» приносять вечерю, їжу та ліки на вулиці Києва, Львова та Івано-Франківська для 800 нужденних.

Опіка літніх – члени та волонтери спільноти опікуються літніми людьми в геріатричних пансіонатах два в Києві та по одному в інших містах. Вся робота спільноти реалізується завдяки безкорисливій допомозі її членів та сотень волонтерів, що у свій вільний час та своїм коштом допомагають людям в скрутному становищі.

Джерело: Громадський простір

Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 1073
Ваша оцінка: 6448

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles