Ватиканське Різдво в українських кольорах

18.12.201105:41 Цього року Різдво у Ватикані вдяглось у жовто-блакитні кольори: 30-метрова ялинка на площі Святого Петра подарована Україною й походить з Карпат.


На "Українське Різдво у Ватикані" зібралися численні італійці як з Рима, так і з інших міст, представники української діаспори, 400 прочан з Закарпаття та, звичайно, туристи. За кілька годин до інаугурації ялинки Папа Римський Бенедикт XVI прийняв представників українських церков, дитячих фольклорних колективів та урядовців на чолі з віце-прем'єром Борисом Колесниковим.

Як зазначає посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, ця подія є дуже світлою та позитивною для міжнародного іміджу держави: Україна подала заявку і була внесена у відповідний список. "Нам пощастило, і цього року ця місія випала Україні. Якщо зараз та чи інша країна подасть заявку, то це вже буде 2025-2027 рік, тому що черга є великою. Ми дуже щасливі: так Україна присутня у позитивному сенсі в інформаційно-культурному просторі",- каже вона.

Черги біля ялинки

Дерево прикрашене в народному українському стилі, у натовпі майоріють жовто-блакитні прапори, і дехто по ним здогадується, звідки саме цьогоріч походить лісова красуня, як-от привітне немолоде подружжя: "Ми з Генуї, вже 11 років щороку в грудні їздимо до Рима, і от цьогоріч вдалося й на запалення ялинки потрапити. Побачивши прапори, ми зрозуміли, що нині ялинка подарована Україною. Дуже гарне дерево."

А от французький турист з двома дітьми просто проходив повз площу: "Ви знаєте, звідки походить дерево? – Ні, зовсім не в курсі." Велика італійська родина: "А ми з Калабрії, у Римі мали прийом у лікаря й вирішили залишитись до вечора, щоб побачити ялинку. І два чи три роки тому, коли наш регіон Калабрія дарував ялинку Ватикану, ми теж були тут! Бажаємо гарного Різдва українцям!"

Здійснилася мрія

015575817 400Звичайно ж, на площі багато українців, можливо, їх тут навіть більшість у цей вечір. Пані Наталка працює у Римі: "Я тут працюю неподалеку і кожної неділі завжди приходжу на площу Сан П'єтро. Тому я цю ялину бачила, як її ще тільки встановлювали. І коло неї молюся, прошу Бога за Україну." До речі, молитися біля ялинки – не так дивно, як може здатись на перший погляд. Папа Іоанн Павло ІІ вважав ялинку деревом-символом життя, яке допомагає дивитись угору й думати про Бога.

А от прочанки Марія та Ольга з Карпатського регіону прибули автобусами у числі 400 прочан, що приїхали до Рима спеціально з цієї нагоди: "Ми щасливі, що ялинка, яка росла у наших карпатських горах, стоїть тут у Ватикані, і що наша мрія здійснилася й ми стоїмо на площі навпроти цієї ялинки."

Автор: Мар'яна Яворська, Рим
Редактор: Захар Бутирський

Джерело: Німецька хвиля

Рейтинг: 5.0 Голосів: 3 Переглядів: 958
Ваша оцінка: 6210

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles