Затверджено новий герб Сокальсько-Жовківської єпархії

24.11.201109:44 Від 23 листопада 2011 року Сокальсько-Жовківська єпархія вводить у застосування новий герб. Попередній герб буде представляти єпископа Михаїла Колтуна, а новий буде використовуватися як символ цілої єпархії. Рішення створити герб єпархії випливає із постанови 38 сесії Синоду Єпископів від 3-4 березня 2008 р., «про опрацювання і застосування геральдики єпархій УГКЦ».


Звернення до священиків, всіх членів монаших згромаджень та вірних
про встановлення герба Сокальсько-Жовківської єпархії

Герб – це обраний символ, який є притаманним стимулом для життя і його духовних цінностей. В гербі Сокальсько-Жовківської єпархії вміщена традиційна християнська символіка: притаманна Катедральному і Прокатедральному храму (ключі, меч, сокира), властива Архиєрейському служінню (хрест, мітра, жезл) та географічній місцевості (розточчя рік). Архистратиг Михаїл символізує дату проголошення Сокальсько-Жовківської єпархії.

Сокальсько-Жовківська єпархія обіймає 7 адміністративних одиниць Львівської області: Сокальський р-н; м. Червоноград з окремим адміністративним статусом; Жовківський р-н; Кам'янко-Бузький р-н; Радехівський р-н; Бродівський р-н; Бузький р-н, і розміщена на території розточчя рік, які розтікаються на південь і північ України. Визначаючи це, в нижній частині герба зображено 7 витікаючих рік, які означають біблійну повноту життя. При цьому зображення розтоків рік, які вливаються у життя Сокальсько-Жовківської єпархії виражені у формі букви «М». Цей символ несе Марійний зміст, оскільки в Катедральному храмі є копія Чудотворної ікони Матері Божої Сокальської, в Червонограді є Чудотворна ікона Матері Божої Кристинопільської, а на Жовківщині у Крехові є Чудотворна ікона Матері Божої Верхратської. Їхня присутність і, витікаюча з цього, духовність у вигляді букви «М» входить у духовне життя єпархії. Вище на гербі зображено 7 колосків і 7 виноградин, що означає 7 адміністративних одиниць єпархії, і підкреслює повноту Євхаристійного життя єпархії.

gerbsokalПо середині герба постать Архистратига Михаїла, який вказує, що Сокальсько-Жовківська єпархія була проголошена 21 листопада, саме на празник Собор Архистратига Михаїла в храмі святого священомученика Йосафата у м. Жовква. Його постать теж єднається з тим, що на головному фасаді прокатедрального храму є зображення Архистратига Михаїла.

Верхня частина герба, а саме, ключі і меч означають, що Катедральним храмом Сокальсько-Жовківської єпархії є храм святих первоверховних Апостолів Петра і Павла в м. Сокалі. Сокира – означає храм святого священомученика Йосафата, який є прокатедральним, і при цьому храмі є Управління Сокальсько-Жовківської єпархії.

Завершують герб єпископські символи – хрест, жезл і мітра, як головні атрибути єпископського правління в єпархії.

Девізна стрічка, яка підсумовує весь зміст герба, вказує на три ключові слова богословських чеснот: Віри, Надії та Любові.

Усім священикам, чернецтву та вірним Сокальсько-Жовківської єпархії бажаємо засвоїти ознаки нашого герба і втілювати їх у своє життя.

 Благословення Господнє на Вас!

 + Михаїл Колтун
єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії

о. Роман Синицький
канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії

м. Жовква, 22.11.2011 р. Б.
Вих. № 11 – 416

 

МИХАЇЛ КОЛТУН
Божою милістю
єпископ Сокальсько-Жовківський
Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії

Д е к р е т
про затвердження і проголошення герба
Сокальсько-Жовківської єпархії

Керуючись постановою 38 сесії Єпископів
Києво-Галицького Архиєпископства від 3-4 березня 2008 р. Б.,
що проходив у м. Києві-Княжичах,
про опрацювання і застосування геральдики єпархій УГКЦ.
Тим затверджую і проголошую герб
Сокальсько-Жовківської єпархії
Української Греко-Католицької Церкви.

Декрет вступає у силу 23 листопада 2011 року Божого.

 Благословення Господнє на Вас!

о. Роман Синицький
Канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії

Джерело: Сокальсько-Жовківська єпархія УГКЦ

Рейтинг: -   Переглядів: 1181
Ваша оцінка: 5907

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles