Конференція «Християнські цінності та проблеми сучасної молоді».

14.05.201108:45 5 травня в приміщенні районного будинку культури відбулася науково-практична конференція «Християнські цінності та проблеми сучасної молоді». Її ініціаторами виступили районний відділ освіти в особі Стецка Івана Теодоровича та п. Світлани Павлюх. До молоді, яка так чисельно зібралася у залі, зверталися: голова Патріаршої Комісії у справах шкільництва о. Іван Паньків;  доктор богослов'я Дрогобицької духовної семінарії Блаженних священомучеників Северіяна, Якима та Віталія, ієромонахів дрогобицьких митр. прот. Мирон Бендик; голова Комісії у справах шкільництва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ п. Любов Войтко; голова катехитичної Комісії Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ прот. Микола Витівський, голова Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Олег Кекош, заступник голови райдержадміністрації п. Галина Гайдук; заслужений артист України  п. Тарас Курчик. До своїх товаришів звернулися і молодіжні лідери.


Конференція розпочалася з благословення, яке уділив о. Олег Кекош,  та словами привітання від преосвященніших владик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліяла та Ярослава. Отець Олег, зокрема зазначив: «Маю честь передати Вам, дорога молоде, благословення Владик нашої єпархії, які молитовно з вами. Владика просив нагадати подію Квітної неділі, коли діти та молодь вийшли назустріч Христові. Це образ молодої Церкви, що витає Христа. Ви також є тою молодою Церквою...». Крім того, о.Олег представив діяльність Комісії у справах молоді.

Після благословення прозвучав офіційний гімн «Ти Україну благослови!», присвячений приїзду блаженної пам'яті папи Івана Павла ІІ в Україну, у виконанні автора, заслуженого артиста України Тараса Курчика.

Галина Гайдук звернулася до молоді з такими словами: «Український народ здавна дотримувався християнських засад виховання молоді. Віра в Бога була основою виховання. Для того, щоб утверджуватися духовно, дорога молоде, завжди обирайте Бога, духовні скарби. Плідної роботи нашій конференції...»

Осип Марущак почав свій виступ словами «Нема тихішої й виснажливішої роботи, ніж вчительська, але немає щасливішої долі, коли з рук твоїх іде ЛЮДИНА! Найкраща наша праця – виховати ту Людину і вивести її у світ. Зараз бачимо руйнівний вплив телебачення, упадок фізичного здоров'я, агресивність, зневагу до закону, незнання власної історії. Навколишній світ розколовся на безліч доріг. Та істинна дорога – дорога добра. Саме ця конференція своїм головним завданням має відновити духовні орієнтири молоді. І саме Церква повинна прийти вчителеві на допомогу. Дорога молоде! Будьте дієвими, організованими і небайдужими до того, що відбувається навколо. Україні потрібні справжні лідери: відповідальні, духовно багаті.  Кожен з нас має повернутися до першооснов – любові, радості, добра. Чого і вам бажаю».

Доктор богослов'я, митр.прот.о.Мирон Бендик на конференції розкривав тему «Ісус Христос і діти»: «...Образ пустелі – це картина, яку можемо побачити в сучасній Україні: люди, які поставлені вести народ, свою паству, навпаки, примножують цю пустелю, дбають лише за власні інтереси... Постає питання, що робити простій особі? І Христос в Євангелії дає відповідь: не наші передбачення є вектором історії, а Боже провидіння. Апостоли повірили – тому нагодували 5 тисяч осіб п'ятьма хлібинами і двома рибинами. Нам, українцям не треба нарікати, бідкатися. Ми це зробимо, якщо повіримо. Залежить, наскільки наша віра до Бога э сильною. Зло дуже провладне, грошовите, але останнє слово – за Христом!..».

Питання відносин батьків і дітей заторкав прот.Микола Витівський: «Не може бути загальної інструкції, як виховати дитину. Батьків не обираєм, любім тих, яких маєм. І дозвольмо батькам любити нас. Пам'ятаймо четверту Божу Заповідь! Зростаймо разом в любові. Не забуваймо про молитву. Бо батьки часто моляться за свою дитину, а чи часто моляться діти за своїх батьків? Часто нам легше змінитися, ніж міняти своїх батьків... Дай Боже вам міцні християнські  сім'ї, які є тою малою, домашньою Церквою».

З доповіддю «Християнські цінності і сучасна школа» до присутніх звернувся о.Іван Гнатів, голова Патріаршої Комісії у Справах шкільництва. Він, зокрема, зазначив: «Кожна людина несе в собі образ Бога.  Для нас важливо прищепити  любов до батьків,  рідних, приятелів, любов до Бога. Любов, яка  б  була озброєна  твердою вірою,  яка може діяти,  жити і мати перспективу, незламну надію.  Українська сучасна школа має право на своє існування лише тоді, коли весь її потенціал звернений на дитину, дати їй фундаментальні знання, які допоможуть їй жити, а ще, дадуть дитині велике серце, яке б могло вмістити весь світ».

До молоді звернулася і п. Любов Войтко, яка зазначила, що «це не тільки конференція, а й навчання, навчання для розчарованих і тих, хто сповнений надії... Сучасний світ перетворився на шоу, яке пропонує нам когось забути, когось розтоптати чи зіштовхнути. Натомість, ми чуємо іншу відповідь на запитання «Що робити?». Християнство пропонує інший шлях – підняти, нагодувати, потішити, допомогти... Це навчання не тільки для дітей, але й для нас, батьків. Звертаюся до батьків: Батьки, розумійте, що ніхто за вас не буде виховувати ваших дітей, діти, пам'ятайте, що нам треба перемінитися, ніж змінити своїх батьків. Дівчатка, пам'ятайте, що то вам в майбутньому бути матерями, а вам, хлопці, батьками! Першої правди, першої брехні вчимося вдома. Не весь світ поганий. Ми ті, хто б мали зробити світ кращим!»

Було приємно слухати доповіді зовсім юних учасників конференції, проте, які мають зрілий і цікавий погляд на життя та дану проблематику. З доповідями серед юні виступили:  Галина Летнянка (учениця Верхньо-Довжанська ЗСШ  І – ІІІ ступенів);  Марта Бобик (учениця Летнянської ЗСШ І – ІІІ ступенів) та Біляк Христина (учениця Грушівської ЗСШ І – ІІІ ступенів), які були нагороджені грамотами та отримали пам'ятні подарунки від заслуженого артиста України Тараса Курчика. (їхні доповіді друкуємо в молодіжному часописі «З любов'ю у світ»).

Не обійшлося і без мистецької частини.  З «Пасхальною кантатою» виступили вокальний ансамбль учнів Підбузької школи І – ІІІ ступенів; Назар Бощик подарував всім «Молитву за Україну» (с. Летня); молитва «Господи, прости» прозвчала у виконанні тріо учнів Дорожівської школи І – ІІІ ступенів. З танцювальною композицією «Мальви» виступили учні Довжанської школи. Вокальний гурт «Бойківчанка» Новокропивницької школи заспівав для присутніх пісню «Боже, я молюсь за Україну». Своє вміння продемонстрував і танцювальний колектив «Антарес», який запропонував композицію «Лише у нас на Україні»; виступив і хоровий колектив «Вишиванка» Доброгостівської ЗСШ І – ІІІ ступенів з піснею «Радуйся, Святая Мати».

На закінчення конференції виступив Тарас Курчик, який запропонував молоді разом подякувати Господеві. Тож разом із залом заспівав: «Боже, дякую Тобі». Крім того, артист звернувся до молоді з такими словами: «У кожного із нас є свої бажання, мрії. Наше життя – це клопітка праця, це мрії, які не завжди збуваються. Але Господь дивиться на нас і знає, що нам потрібно, каже: «Дитино, Я тобі все дам, тільки живи заповідями». Наша душа – це сад яскравих квітів, але щоб ті квіти розцвітали, за ними треба доглядати, поливати. А ця вода – це наші справи, якщо води не буде, то з часом сад перетвориться на пустелю. Коли вам сумно – даю рецепт: подумайте, що доброго ви можете зробити. Ви – воїни Христа, які мають захищати християнські істини, показувати приклад своїм життям. Я вам від душі бажаю, щоб ваша життя було наповнене мріями, які збуватимуться. В своєму житті я отримав багато подарунків від Господа і я впевнений, що і для вас вони приготовані. Моліться. І все отримаєте!»

На закінчення Стецко  Іван Теодорович, голова районного відділу освіти зачитав резолюцію, оптимістично наголосивши, що почуте на конференції принесе добрі плоди.

Марія ГАРАСИМЧУК ©

Рейтинг: 5.0 Голосів: 2 Переглядів: 665
Ваша оцінка: 3584

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles