У Литві молодь міркувала про взаємовплив освіти і християнської віри

17.04.201112:11 Протягом 8-14 березня 2011 року у м. Каунас (Литва) проходив Колоквіум на тему: "Інтегральна освіта і християнська віра". Понад 30 учасників з Європи розмірковували над питаннями місця людини в суспільстві, впливом освіти на формування особистості. Серед них було двоє представників ТУСК "Обнова".


Ми намагались зрозуміти взаємовплив освіти і християнської віри. У ході дискусій ми відзначили такий факт: освіта орієнтована на формування людини, яка виконує певну роботу, тому суспільством вона сприймається як засіб праці. Це призвело до того, що освіта насправді формує не особистість, а "функціональну машину", необхідну для суспільства. На жаль, певною мірою в цьому і полягає суть існування соціальної спільноти.

З іншого боку, особистість визначається своїми відносинами і діями з ближніми та світом в цілому. Суспільство потрібно розуміти як взаємовідносини між людьми, які мають базуватись на безумовній любові до ближнього. Ми прийшли до висновку, що для формування особистості система освіти повинна дати не тільки знання, але і можливість студентам ділитися власними враженнями, які вони отримали шляхом неформального навчання.

Лекції читали викладачі університетів Вільнюса та Каунаса. Робота в команді кожного наступного дня відрізнялась від попереднього. Це були і дебати, і висловлювання думок для знаходження спільної, і формулювання точки зору на папері. Важливою умовою для розуміння питання поєднання освіти і християнської віри була присутність на Колоквіумі отця Кріса, який крім обговорень на тему Колоквіуму, тішив своїм жартами.

Найяскравішим заходом тижня був національно-культурний вечір, на якому представники з різних країн світу представляли свою кухню та традиції.

У п'ятницю після обіду ми побували на екскурсії в Каунасі. День закінчився литовським вечором, який співпав із Днем незалежності Литви. Члени організації-господаря – Федерації Ateitis представляли традиційні народні пісні, танці та ігри, які створили чудову атмосферу і спільний дух усіх націй.

Тиждень на Колоквіумі – це велетенський досвід спілкування, особистий розвиток, знайомство з цікавими людьми, які залишаться в серці. Є такий вираз: "Або ти користуєшся можливостями, або вони проходять повз тебе". Для "Обнови" це також спосіб заявити про себе на міжнародному рівні. 

Софія Гринчишин, "Обнова" - Тернопіль

Детальніше: Обнова

Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 514
Ваша оцінка: 3229

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles