Не відпрацювали 3 р. після ВУЗу за місцем призначення - до суду!

12.04.201106:43 Харківські ВНЗ розсилають випускникам листи з вимогою повернути державі гроші, витрачені на їх навчання. Днями випускники Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) та Академії культури (ХДАК) отримали з альма-матер попередження, в якому сказано, що згідно з постановою Кабміну, студенти, які вчилися на бюджетній основі, зобов'язані відпрацювати за місцем призначення 3 роки. Для тих, хто не з'явився на місце роботи, доведеться в судовому порядку відшкодовувати вартість свого навчання.


"Я закінчив університет за фахом інженер телекомунікаційних мереж ще в 2009-му, а 1 квітня отримав повідомлення, мовляв, я не відпрацював обов'язкові три роки, тому тепер потрібно повернути гроші за диплом. Тоді як я вчився, рік навчання на контрактній основі коштував близько 4000 грн, а значить повертати доведеться мінімум 20 тис. грн", - розповідає виданню "Сегодня" випускник ХНУРЕ Руслан.

В університеті парубкові підтвердили, що матеріали вже направлені до суду і прокуратури, а після розгляду він має повернути гроші, які держава витратила на його навчання. "Я з цим не згоден, адже направлення на роботу нам не видавали. Після закінчення ВНЗ, як і просили, я приніс довідку про працевлаштування з "Укртелекому", але доки я донавчався, на підприємстві почали скорочувати співробітників, тому про працевлаштування вже не могло бути й мови. З тих пір безрезультатно шукаю роботу за фахом, хоча держава повинна була мене працевлаштувати", - говорить парубок.

У ВНЗ відкрито зізнаються, що іншого вибору, як йти до суду, у них просто немає. "Ми вимушені вимагати від студентів-бюджетників, що не відпрацювали за направлянням, щоб вони повернули витрачені на їх навчання державні кошти. За останній рік у нас 6-8 бюджетників, які отримали направляння на роботу, але не відпрацювали визначений термін", - заявив ректор НТУ "ХПІ" Леонід Товажнянський.

За даними КРУ в 2010-му, 28 випускників Харківської академії культури не вийшли на роботу в держсекторі, а на їх освіту країна витратила 228 тис. грн. Юристи радять одержувачам "листів щастя" не панікувати і чекати виклику до суду. "За моєї пам'яті не було ще жодної подібної справи, яку виграла б державу. Річ у тому, що в нашому законодавстві не прописані механізми підрахунку подібних збитків, а значить справа, швидше за все, не дійде до суду", - вважає юрист Юрій Аксенов.

Джерело: Освітній портал

Рейтинг: 3.0 Голосів: 3 Переглядів: 4556
Ваша оцінка: 3150

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар    • 3 Грудня, 2014 23:06 Відповісти
    • У 2014 році в цій сфері відбулися зміни. Ось тут http://www.pravoconsult.com.ua/novi-pravyla-obov-yazkovogo-vidpratsyuvannya-vypusknykiv-za-derzhavnym-zamovlennyam/
      кажуть, що з 06.09.2014 вже не потрібно випускникам відпрацьовувати, але ті, хто раніше уклав договір, то на них такий обов'язок поширюється.