Презентація альманаху «Український вісник»

23.03.201115:53 22 березня у приміщенні головного корпусу Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка відбулася презентація ювілейного десятого випуску альманаху «Український вісник». Презентація вісника розпочалася з благословення капелана студентської молоді о. Олега Кекоша. Опісля до слова запросили головного редактора Ярослава ГЕЛЕТІЯ, який репрезентував вісник всім присутнім. У залі зібралося чимало людей (священики, студенти та викладачі університету, семінаристи дрогобицької духовної семінарії). Пан Гелетій розповів про творення попередніх номерів, але зупинився на десятому, ювілейному номері вісника. Він наголосивши на тому, що це – «наше спільне видання», зокрема сказав: «Десятий випуск часопису мав на меті показати молодому поколінню, як виборювалася наша незалежність, яку вам, молодим, треба зберегти. Це видання присвячене зокрема двом датам: 100-літтю від дня народження героя УПА Михайла Дяченка (Марка Боєслава - воїна, бійця-повстанця, який намагався своїм життям утвердити ідеал лицаря УПА. З такої позиції він підходив і до поетичної творчості, яка була для нього і вираженням особистих рефлексій, і втіленням громадянського обов'язку. У його творчості - ідея відвоювання державності України) та річниці смерті колишнього політв’язня, поета Ярослава Гасюка. Ці два імені за радянських часів були забороненими, а зараз наша влада прагне переписати історію на свій лад. Найгостріше, що ми сьогодні маємо в боротьбі за справедливість, це слово… Пам’ятати свою історію – ось у чому запорука нашого майбутнього. Маєм право бути великою нацією і з гордістю говорити, що ми – українці. Боротьба ще не завершена, вона буде продовжуватися доти, доки не буде виборена справжня українська незалежність». Зокрема, пан Гелетій закликав молодь, яка так чисельно прийшла на захід, відстоювати свою незалежність.


З доповіддю виступив і отець доктор Мирон Бендик, що належить до числа авторів, які друкуються в «Українському віснику». Він говорив про відродження УГКЦ на Дрогобиччині: «…Феномен віри в тому, що віра виявляється сильнішою за всі перепони, створювані владою, міць духа сильніша від нашої сили. Ми нічого не змінимо, якщо не змінимо своєї суті, не покладемо в основу щиру віру…».

З доповіддю «УПА очима мого дитинства» виступив професор кафедри педагогіки Дрогобицького державного університету Омелян Вишневський. Він, зокрема, сказав: «Боротьба була жорстока. Може, наші юнаки (12-14літні) не вміли так воювати, як досвідчені солдати радянської армії і не були такими досвідченими, як НКВДисти, але те, що ті люди любили Україну і були готові свідомо віддати своє життя за неї – це факт! Цю жертовність потрібно хоч трохи відчути нашому молодому поколінню».

Привітати присутніх завітав і квартет «Підгіряни» Дрогобицького університету. У їх виконанні прозвучав твір «Благослови, душе моя, Господа!».

Після невеличкої музичної паузи виступив Михайло Шалата, який представив цілий пласт справжньої літератури, болісної, але національної. Він, зокрема згадав Марка Боєслава, Марію Дмитренко, Остапа Вишню та Ірину Сеник… Наголосив на постаті Катерини Андрошук, яка пише блискучі вірші, вірші, близькі нам і зараз. Пан Михайло щиро подякував головному редактору «Українського вісника» і додав: «Ось тут (показуючи на видання) правдива наша історія. Маємо це робити, а то нашу історію за нас напишуть наші вороги. Дай Боже, щоб ми таки дочекалися українського Великодня!».

Про постать о. Василя Шевчука розповів голова Комісії у справах молоді і студентський капелан о. Олег Кекош, який, зокрема, сказав: «Будучи капеланом війська в лавах УПА, о. Шевчук під псевдо «Кадило» чи «Пластун мав обов’язок відправляти польові Літургії, ховати вбитих, сповідати поранених і немічних, вінчати молодят, хрестити дітей… І всюди, де він з’являвся, було свято… Втомлене, проте завжди лагідне і привітне обличчя капелана запам’яталось кожному… Подвиг цього священника, який був ув'язнений і страчений в Ряшеві (Польща), продовжують наші священики у лікарнях, в’язницях. Дай Боже і нам таких жертовних людей, яким був о. Василь».

Доцент Микола Галів доповів на тему: «До історії діяльності дрогобицької сотні УПА «Булава» на Закерзонні (серпень 1945 – червень 1946 рр.)». Він зокрема додав: «Маємо колосальний інформаційний компонент для виховання молоді, який слід синтезувати і застосовувати на практиці».

Зі словами вдячності до редактора звернувся Тимофій Хащівський, отаман Дрогобицького куреня українського козацтва ім. Івана Богуна. Проректор з виховної роботи Кишакевич Юрій Львович завершив презентацію словами Ліни Костенко: «Непокаране зло – регенерує його!», у чому ми переконуємося ледь не щодня.

Марія ГАРАСИМЧУК (c)
Рейтинг: 4.7 Голосів: 6 Переглядів: 1022
Ваша оцінка: 2882

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles