УКУ відкриває унікальну бакалаврську програму Artes Liberales

24.02.201611:44 УКУ запроваджує унікальну для України навчальну модель Artes Liberales (“вільних мистецтв”) у вересні 2016 року. Тривалість навчання – чотири роки. Після закінчення випускники отримають диплом бакалавра за спеціальностями “Історія”, “Філологія” або “Культурологія”


Під терміном ліберальна освіта розуміють освіту, яка має на меті розвиток широкого світогляду і загальних інтелектуальних навичок, на відміну від вузькопрофесійної підготовки. Така освітня модель поширена насамперед в США. Коледжі (Liberal Arts Colleges) є одними із найпопулярніших типів освітніх інституцій у цій країні.

Інституційна традиція Artes Liberales робить наголос на розвиток навичок критичного самостійного мислення, які включають інтелектуальну відкритість до нових ідей і перспектив, готовність шукати відповіді на важкі питання, критично оцінювати власні і чужі погляди, переконання і аргументи. Ця освіта є міждисциплінарною апріорі. Вона передбачає особливий формат взаємодії студентів з викладачем та між собою, зокрема за допомогою інтерактивних методів викладання. Спільне проживання у “кампусах” вважається ідеальним середовищем для освіти в стилі “вільних мистецтв”.

“Ми пропонуємо три напрями для вступника у рамках програми Artes Liberales – історію, філологію та культурологію. Абітурієнт подає документи лише на один. Впродовж першого року навчання студент має можливість відвідувати заняття та слухати лекції, які читають на інших двох напрямах. І особливістю системи освіти за принципом Artes Liberales є те, що студент може змінити напрям (в межах запропонованих) після першого курсу. Наприклад, якщо ви обрали культурогію, але за рік зрозуміли, що вам цікавіша історія, то продовжуєте вивчати вже історію”, – розповідає про програму декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс.

 

Навчальна програма складається: із фахових дисциплін в межах вибраного напряму (45%), дисциплін за вибором студента (30% ) та дисциплін спільної траєкторії “Artes Liberales” (25%).

За словами Ігоря Скочиляса, програма Artes Liberales не є простою і розрахована на вступника, який готовий працювати. Студенти в процесі навчання багато часу проводитимуть за читанням, написанням і обговоренням текстів. Програмою також передбачено можливість проведення семестру за кордоном в партнерських університетах на основі програм обміну в рамках європейської програми Еразмус +.

“Маємо ситуацію, коли і працедавці, і українське суспільство на етапі болісних реформ потребує людей, здатних ясно та переконливо комунікувати, аналізувати дані, працювати у групах, розуміти локальний і глобальний контекст. Саме таких випускників готуватиме програма Artes Liberales. Ми сподіваємося, що вони будуть здатні приймати рішення, від яких залежить їх власне майбутнє і майбутнє суспільства, до якого вони належать, а також робити раціональний та етичний вибір”, – розповідає перший проректор УКУ Тарас Добко.

Джерело: ucu

Рейтинг: 5.0 Голосів: 10 Переглядів: 1597
Ваша оцінка: 106687

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар    • 24 Лютого, 2016 11:58Максим Гонтар Відповісти
    • :) цікава ілюстрація, знайшов до неї пояснення http://www.plosin.com/work/HortusDetails.html
Читають
No articles
Коментують
No articles