Експеримент Міносвіти: ЗНО при вступі до магістратури

18.02.201609:52 В Україні буде запущено пілотний проект зовнішнього незалежного тестування для студентів, що хочуть стати магістрами


Про ініціативу зовнішнього незалежного тестування для вступу до магістратури проінформувала нещодавно на брифінгу Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, спільно з USAІD і ОБСЄ, повідомляє Вища освіта.

Зараз близько 10 університетів приєдналися до цього проекту. Міністерство працює над розробкою єдиної тестової бази для того, щоб вже в цьому році абітурієнти, які захочуть вступати на магістратуру після завершення бакалаврату з "Права", проходили ЗНО.

"Я впевнена, що це буде дуже великим кроком для того, щоб з одного боку  забезпечити прозорість вступної кампанії на рівні магістратури і з іншого боку  гарантувати, що студенти будуть вчитися для того, щоб вступити на магістратуру, а не шукатимуть механізми як домовитися з кимось на кафедрі, в деканаті, чи ще щось", – зазанчила п. Інна. 

Нововведення прокоментував співзасновник платформи он-лайн курсів Prometheus Іван Примаченко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Нова реформа, в разі успіху, стане однією з найважливіших за всю історію освіти в незалежній Україні. Після того як корупція під час вступу на бакалаврат була практично повністю знищена за допомогою ЗНО, однією з найбільших годівниць для вузівських корупціонерів став вступ до магістратури, який до цих пір проводиться самими вишами у вигляді класичних іспитів. З огляду на те, що до магістратури в Україні прагне вступити мало не більшість бакалаврів, розміри цієї годівниці просто величезні. Корупційні скандали навколо вступу до магістратури різних українських ВНЗ щорічно висвітлюються у ЗМІ. Зовнішнє незалежне оцінювання при вступі до магістратури має покласти край корупції в цій сфері. А значить опір новою реформою буде колосальним”, – зазначив він.

“Стара система постарається ігнорувати пілотний проект і реформу в цілому. Якщо ж зробити це не вийде, як у випадку із ЗНО, то накинеться на неї з лютою критикою.

Перше завдання в боротьбі зі старою корупційною системою при вступі до магістратури зробити так, щоб про нову реформу дізналося якомога більше людей: через соцмережі, ЗМІ, особисті зв'язки та будь-які інші канали інформації. Масова суспільна підтримка реформи стане кращою гарантією того, що вона буде успішно реалізована в найкоротші терміни і нікому не вдасться встати у неї на шляху”,  наполягає Іван Примаченко.

За матеріалами: osvita.uavnz.org.ua

Фото: gusevv.tumblr.comosvita.uaФБ-сторінка Івана Примаченка

Рейтинг: 5.0 Голосів: 5 Переглядів: 1320
Ваша оцінка: 106656

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles