Всесвітній день Хворого: побачити Іншого

11.02.201610:04 11 лютого – Всесвітній день Хворого, міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті


Цей День хворого, який започаткував св. Папа Іван Павло ІІ у 1992 році, є ширшою можливістю, щоб привернути увагу громадянського суспільства до хворої людини.

У різних країнах цей день відзначають різноманітними ініціативами та програмами.

День хворого покликаний привернути уваги та інформувати. Хвороба - це неухильний етап людського життя. Ми хворіємо. Інколи хвороби довгі та затяжні.  Хворі потребуют уваги та допомоги, підтримки та розуміння. І про це не слід забувати.

Церква намагається протистояти клімату гедонізму і релятивізму, який переважає у сучасному суспільстві, підкреслити важливість прийняття хвороби, старості, смерті. Суспільство не може відвертатися від хворих, бо ці люди також є частиною суспільства.

Важливе завдання Дня хворого – це змінювати культуру, поширюючи ті цінності, які гуманізують і євангелізують людину, життя і страждання.

День хворого покликаний активізувати або посилити ініціативи, спрямовані на допомогу хворим, особам з обмеженими можливостями та літнім людям.

З нагоди Дня хворого волонтери приносять символічні подарунки тим, хто страждає у лікарнях та будинках престарілих, а в деяких місцях школярі дарують пацієнтам свою посмішку та листи.

День хворого – це найкращий шлях для підвищення чуйності християнських спільнот та громадянського суспільства до світу страждання. Проте важливо, щоб цей День не зводився до однієї окремої події, але щоб підготовка і супровід відбувалися й упродрвж наступних місяців з метою забезпечення постійної праці християнської спільноти поруч із страждаючими.

 

За матеріалами: Комісія УГКЦ у справах душпастирства та охорони здоров'я

Рейтинг: -   Переглядів: 931
Ваша оцінка: 106629

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles