Українці Італії зустрілися в Ватикані на Різдвяній прощі

28.12.201514:43 Вже вп’яте УГКЦ в Італії організувала паломництво до однієї з папських базилік Риму, вдруге – до базиліки Святого Петра


Тисячі вірних прибули разом зі своїми душпастирями на різдвяну прощу до Риму з усіх куточків Італії. Проходячи «паломницьким маршрутом» до Святих Дверей базиліки Святого Петра, вони колядками прославляли новонароджене Боже Дитя та просили у Нього миру для своєї Батьківщини.

На початку богослуження паломників привітав кардинал Анджело Комастрі, Архипресвітер базиліки Святого Петра, «від щирого серця» побажавши всім «завжди перебувати в єдності зі своїми пастирями, жити єдністю».

«Коли може бути краща нагода, щоби зрозуміти Боже милосердя, як не празник Різдва Христового», – сказав владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків у Італії та Іспанії. Нагоду почути свого єпископа українці італії мали на Божественнії Літургії в суботу, 26 грудня 2015 р., у Ватикані з нагоди Національної різдвяної прощі українців в Італії до цієї базиліки, приуроченої Ювілеєві Милосердя.

Разом з владикою Діонісієм співслужили владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore, представники ватиканських відомств та Римської дієцезії, чернечих спільнот, священики з Папської Української Колегії святого Йосафата. До паломників приєдналися Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, представники дипломатичного корпусу, українські семінаристи, які навчаються у Римі, численні богопосвячені особи. Урочисте богослуження прикрасив хор українських студентів Королівської консерваторії Мадриду та інших музичних закладів столиці Іспанії. А щоб уможливити вірним отримання ювілейного відпусту, численні священики сповідали паломників.

Проща закінчилася колядуванням біля ялинки та вертепу, встановлених на площі Святого Петра.

Довідка

Прощу було організовано вперше в 2011 році з тієї нагоди, що головну католицьку площу прикрасила ялинка з України. Наступними роками такі прощі відбулися, почергово, до Базиліки святого Павла поза мурами (2012), катедри Риму базиліки святого Івана (2013) та марійської базиліки Santa Maria Maggiore (2014).
 

За матеріалами: uk.radiovaticana.va

Фото ялинок Ватикану: tv.ugcc.org.ua, credo-ua.org
 
Рейтинг: 5.0 Голосів: 4 Переглядів: 997
Ваша оцінка: 106438

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар