У Брунеї заборонили Різдво

25.12.201513:52 Потрапити за ґрати на 5 років ризикують ті, хто наважиться публічно святкувати Різдво в Брунеї. Сувору заборону на християнське свято наклав султан Брунею, один з найбагатших правителів на Землі – Хассанал Болкіях.


Це пов'язано з поступовим переходом країни на закони шаріату, про що було оголошено в минулому році.

Правозахисна організація Human Rights Watch засудила таке рішення влади Брунею.

9% цієї півмільйонної країни є християнами, переважно протестантами. Тепер вони змушені відзначати свято в закритих громадах, попередньо повідомляючи про це владу.

Такі заходи мають мету попередити навернення мусульман в християнську віру. «Християнські символи, такі, як хрест, запалені свічки, вбрана ялинка суперечать ісламу», цитує місцева газета мусульманських муфтіїв.

Цікаво, що султан Хассанал Болкіях володіє мережами готелів, таких наприклад, як Beverly Hills Hotel, у багатьох країнах Західної Європи та США. Так от, у них до Різдва підготувалися як слід, прикрасивши будівлі всередині і зовні. У деяких з них для гостей розробили спеціальне різдвяне меню.

Багато хто з жителів Брунею, в тому числі і мусульман, обурені забороною святкування Різдва. У соцмережах почали протестний рух проти заборони. Під хештегом #MyTreedom користувачі постять фотографії різдвяних свят з різних країн світу. Вони також хочуть привернути увагу до переслідування християн в мусульманських країнах.

 

Довідка

Бруней – єдина країна в Південно-Східній Азії, яка ввела такі суворі правила.

Всього в світі близько 10 країн, де в той чи інший спосіб заборонено святкувати Різдво. Цього року такі правила запровадив уряд Сомалі. Встановлювати ялинки в школах, використовувати феєрверки та брати участь у масових заходах заборонила влада Таджикистану.

Традиційно заборонено святкувати християнські свята в Саудівській Аравії. Причому її жителям заборонили вітати з Різдвом представників іншої віри. Небезпечно для життя відзначати це християнське свято і на тих територіях Сирії та Іраку, які контролює угруповання «Ісламська держава».

 

За матеріалами: catholicnews.org.ua

Фото: credo-ua.org, ca-now.org

Рейтинг: 4.0 Голосів: 2 Переглядів: 1226
Ваша оцінка: 106429

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар