Українська ікона "Милосердя двері" відкриватиме Рік Божого милосердя у Ватикані

07.12.201512:39 На прохання Святішого Отця Папи Франциска українська стародавня ікона Богородиці «Милосердя двері» з польського міста Ярослав відбула у суботу до Ватикану, щоб у вівторок, 8 грудня, відкрити ювілейний Рік Божого милосердя у всій Католицькій Церкві


Про це розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю, яка прибула 5 грудня  на реколекції в Патріарший собор Воскресіння Христового, що в Києві.

Ікона «Милосердя двері» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року.

Після того, як комуністи закрили наш храм у Ярославі, ікону «Милосердя двері» забрали і вона багато років зберігалася в музейних фондах. І сьогодні юридично вона є власністю польської держави. Але УГКЦ вдалося зробити так, аби ікону повернули до храму.

Папа Франциск почув про ікону «Милосердя двері» від отця Раньєро Канталамесса,офіційного проповідника Папського дому ще з 1980 року. Саме йому  Блаженіший Святослав подарував копію чудоворної ікони під час передріздвяних реколекцій. Понтифік наголосив, що хоче, аби оригінал цієї ікони був у Римі до вівторка, тобто на початок Року Божого милосердя. У понеділок до обіду вона має бути вже у Ватикані. І ось від вечора п'ятниці дипломати Польщі при Ватикані, польські урядовці та наші отці працюють над тим, як цю стародавню ікону доставити в Рим. Уже в суботу зранку ікона у супроводі десяти людей, шестеро з яких охоронці, поїхала до Риму», – розповів Блаженніший Святослав.

Ікона «Милосердя двері» у нашій Церкві також буде офіційною іконою Року Божого милосердя. Ікона буде виставлятися в усіх катедрах нашої Церкви.

«Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі збагнути. Адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька Церква молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі... І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», – зауважив Глава УГКЦ. Блаженніший попросив молодих людей помолитися, аби ікона успішно доїхала до Ватикану.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/z/other/z_moloddju05_1_2942e.jpg?timestamp=1449484619
 

Довідка:


Ярославська Чудотворна Ікона вперше в історичній літературі згадується в 30- 40-х роках XVII століття.Згідно з науковими дослідженнями істориків та мистецтвознавців, Ярославську Ікону Пресвятої Богородиці розписано у 30-40 роках XVII століття. Умовно її написання можна дарувати 1631 роком.

В 1747 році відбулось урочисте перенесення Ікони Прествятої Богородиці “Милосередя Двері” до нової церкви Переображення Господнього на вулиці Собєського в Ярославі.З 1747 по 1947 роки до Ярославської ікони Богородиці відбувались чисельні паломництва про які, з другої половини XVIII століття УГКЦ розпочала інформування Апостольського престолу. Перемишльські владики у своїх посланнях до Папи Римського наголошували, про велике шанування вірянами Ярославської Богородиці.

8 березня 1779 року – надання відпустів Ярославській Іконі Пресвятої Богородиці Папою Пієм VI.21 листопада 1779 року – визнання Ікони Прествятої Богородиці “Милосердя Двері” – чудотворною.У 1929 році відбулось святкування в 150-ту річницю Апостольського бреве Папи Пія VI, а також посвячення нового престолу Пресвятої Богородиці.

У 1933 році відбулась проща з нагоди 900-ліття проголошення Божої Матері – Царицею Русі-України.З 1947 по 1989 роки – час заборони поклоніння Іконі Прествятої Богородиці “Милосеpдя Двері”.З 1993 року Кир Іван Мартиняк знову розпочав клопотати до Святого Престолу про коронацію Ікони Пресвятої Богородиці “Милосердя Двері”.

18 серпня 1996 року відбулась коронація Чудотворної Ікони Прествятої Богородиці “Милосердя Двері”, за участю кардинала Сільвестріні та великої кількості прочан УГКЦ.2011 року, 18 серпня в місті Ярославі, за участю Патріарха УГКЦ, Блаженнішого Святослава Шевчука, митрополита Перемишльсько-Варшавського Кир Івана та всіх інших єпископів та священників УГКЦ, вірних – прочан УГКЦ з Польщі, України, Німеччини, США та Канади, в місті Ярославі в греко-католицькому Соборі Преображення Господнього відбулась молебень до Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці “Милосердя Двері” з нагоди п”ятнадцятиліття коронації Чудотворної Ікони, Папськими Коронами.


За матеріалами:      news.ugcc.ua  buchacheparchy.org.ua  grekokatolicy-baniemazurskie.pl/
cerkiew.nazwa.pl

 

Рейтинг: 4.9 Голосів: 11 Переглядів: 2464
Ваша оцінка: 106356

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар