Міністр Освіти й науки зустрівся з українськими студентами в Римі

EXCLUSIVE ARTICLES03.12.201514:42 У середу, 2 грудня, міністр освіти і науки України Сергій Квіт зустрівся з студентами Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі


Зустріч відбулася на запрошення ректора колегії – отця Луіса Касіана. Незважаючи на те, що Сергій Квіт перебуває в Римі зі своєю дружиною в рамках приватного візиту, він люб'язно знаходить час для зустрічей та спілкування з українською громадою. У першій частині розмови міністр освіти і науки представив загальну картину освітнього середовища України. Зокрема пан Сергій акцентував на особливостях та нововведеннями пов'язаних з визнанням богословської освіти в Україні та можливістю заснування шкіл релігійними організаціями. 

Потім відбувався другий блок зустрічі, адже п'ятдесять молодих студентів мали багато запитань до гостя. Питання були дуже конкретними та мотивованими, на що звучали не менш конкретні відповіді. Зокрема, під час такого діалогу торкнулись питань визнання дипломів здобутих в європейських, зокрема Папських, Університетах; особливостей та труднощів пов'язаних з їх нострифікацією. Студенти говорили з міністром про перспективи богословів в українському науковому середовищі, про досвід католицького шкільництва та уроки християнської етики в державних школах. Разом з тим, звучали й запитання дуже серйозного характеру, а зокрема – про небезпеку гендерної політики та проблему корупції в українському освітньо-науковому середовищі. Не менш цікавими були відповіді пана міністра на запитання пов'язані з труднощами сільських шкіл, проблемою видання підручників та заснуванням українських шкіл в середовищі нових хвиль українських емігрантів в Європі.

На думку міністра співпраця України з іншими економічно-розвиненими європейськими державами та їхній досвід в освітньо-науковій сфері дадуть можливість також і нашій державі подолати всі труднощі та, вибудувавши свою українську модель освіти, стати не тільки країною освідчених, але й економічно-розвиненою, вільною та незалежною державою. 

Роман Демуш, Прес-служба Папської Української Колегії Святого Йосафата

Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 898
Ваша оцінка: 106353

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар