Книгу Блаженнішого Любомира про Андрея Шептицького запрезентували у Львові

EXCLUSIVE ARTICLES08.10.201512:55 7 жовтня у актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги Блаженнішого Любомира Гузара, присвячену екуменічним міркуванням Митрополита Андрея


Матеріалом для книжки слугувала докторська дисертація Любомира Гузара, яку він захистив у Римі 43 роки тому. За сприяння перекладачів Львівського національного університету робота була відтворена українською та опублікована від назвою "Андрей Шептицький – митрополит Галицький (1901 – 1944 рр.) – провісник екуменізму".

Після молитви "Отче наш" у виконані народної капели бандуристок "Зоряниця" презентацію відкрив ректор Львівського національного університету Володимир Мельник. "Ми вичерпали усі свої ресурси. Єдиний невичерпний ресурс – духовний. Андрей Шептицький – це як духовна криниця для українського народу", – промовив він.

Опісля сам Блаженніший Любомир розповів цікаву історію про те, як відбулась його перша та, на жаль, єдина зустріч із митрополитом Шептицьким.

Якось батько повів іще малого Любомира на виставу за участю гімнастів. Хлопцеві дуже сподобались цікаві та непрості трюки виконавців, тож він не зводив очей із сцени. Коли батько сказав йому, що позаду них стоїть авто, в якому перебуває сам Андрей Шептицький, він лише оглянувся назад та побачив старенького чоловіка, і знову замилувався надзвичайним дійством на сцені.

Сьогодні Любомир Гузар згадує цю історію як щось дуже важливе, цінне, адже й сам Митрополит ніяк не міг здогадуватись, що отой хлопчина, «обстрижений під нульку», буде колись про нього писати.

У книзі згадується про те, що митрополит Шептицький інтенсивно намагався скріпити екуменічних рух між конфесіями. Він «інколи відмовлявся від особистого заради православного», був ревним поборником миру між усіма конфесіями, а особливо між православної та греко – католицькою вірою.

Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Української Православної Церкви Київського Патріархату теж завітав на презентацію. Саме він розповідав про те, що після того, як Шептицький повернувся із заслання, так трапилось,  що у полон до поляків потрапили православні єпископи, що були щирими поборниками комунізму. На відміну від них самих, Адрей Шептицький прийняв їх дуже привітно та поважно. Свідки говорять про те, що у музеї, який почав своє існування ще за життя митрополита, було чимало ікон східної православної церкви. Він викупив їх для того, щоб вберегти від знищення.

Наприкінці перезентації Роксолана Зарівчак, керівник перекладацької групи, наголосила: "В ментальність нашого народу входить велика книжка. Потрібно, щоб вона отримала поширення усюди: від Сяну до Кубані. Українці дуже мало знають про екуменічні погляди митрополита Андрея Шептицького. Адже він так багато зробив для нас тоді, коли церква була єдиним культурним центром".

Ірина Скишляк

Рейтинг: 5.0 Голосів: 8 Переглядів: 1316
Ваша оцінка: 106093

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles