Вечірня з поясненнями з’явиться у відеозаписі

EXCLUSIVE ARTICLES30.09.201516:41 Ціллю оригінального проекту «Богослужіння з поясненнями», який було розпочато при Архикатедральному Соборі св. Юрія Побідоносця у Львові, є побудувати місток порозуміння між тим, що відбувається в церкві, та вухом і серцем сучасного християнина.


Спільна молитва-богослужіння у храмі, без якої  немислимою стає церковна традиція, дійшла до нас у первісному, сформованому ще у ранні роки християнства вигляді. Ми не завжди можемо до кінця зрозуміти певний текст чи дію, яка його супроводжує. З метою побудувати місток порозуміння протодиякон Назарій Ярунів із Святоюрського собору став ініціатором проведення Вечірні з поясненням.

Вперше така катехиза відбулася 16 серпня за участі протодиякона Назарія Яруніва і Молодіжного хору при Архикатедральному Соборі св. Юра, і її мали нагоду відвідати всі охочі. Це було щонайменше незвично. Звичайне богослужіння було поділено на певні блоки: коли спів і молитви припинялись, протодиякон  давав пояснення того, що відбулось. Після коментаря вечірня продовжувалась знову.

За словами брата Андрія, одного із учасників проекту,  такий спосіб проведення богослужінь рідко можна побачити у наших церквах.

Однак для тих, хто не зміг бути присутнім, але має велике бажання відчути атмосферу такого своєрідного дійства і поглибити знання свого обряду, маємо чудову новину. Автори проекту готують відео Вечірні з коментарями-поясненнями і уже незабаром його можна буде переглянути на сайті «ДивенСвіт».

Тетяна Трачук

Рейтинг: 5.0 Голосів: 11 Переглядів: 1801
Ваша оцінка: 106055

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles