Пам'ятник Андрею Шептицькому у Львові поставили вже... втретє!

30.07.201511:46 На урочистому відкритті пам'ятника праведному Митрополиту Андрею у Львові, яке відбулося 29 липня 2015 року, Глава УГКЦ розповів історію пам'ятників Шептицькому в цьому місті.


У своїй промові на честь відкриття Блаженніший Святослав повідомив, що цього року минає 80-та річниця з того дня, коли у Львові вперше побачив світ пам’ятник митрополиту Андреєві. Це було в 1935 році, у 30-ту річницю створення Національного музею у Львові і в 70-ті роковини з дня народження Митрополита.

"Тоді цей пам’ятник постав як знак вдячності українських митців Великому батькові українського мистецтва і духу", – зазначив він, додаючи, що автором монумента був Сергій Литвиненко, а встановили його на подвір’ї Національного музею. Однак, як розповів Глава УГКЦ, не довго він там простояв, іншого ж місця для монумента в той час у Львові не знайшлося.

"Інший митець ще за життя Митрополита збудував пам’ятник, який сьогодні об’являється нашим очам. Андрій Коверко, митець міжвоєнного українського львівського модерну, створив пам’ятник: його бачив Андрей Шептицький. Але не знайшлося місця і для цього пам’ятника, крім ще іншого подвір’я – подвір’я Львівської богословської академії, – розповів Блаженніший.

"І цей пам’ятник довго не простояв, – зазначив Блаженніший Святослав: "Як відомо, радянська влада знищувала все, що могла, а найперше – нищила пам'ять про великих мужів і провідників українського народу і Церкви. Тому цей пам’ятник знову став предметом боротьби українців за право бути собою на своїй рідній землі".

Глава Церкви нагадав, як у 90-х роках львів’яни спонтанно зносили квіти, позначаючи місце, де має постати пам’ятник Тарасу Шевченку і пам’ятник митрополиту Андрею. Тоді на площі Святого Юра була гора квітів і свічок та напис "Тут буде стояти пам’ятник митрополиту Андреєві".

Памятник, який постав 29 липня на площі святого Юра у Львові, не є дуже помпезним, та, за словами Блаженнішого Святослава, це має свій особливий символізм:

"...Погляньмо на цей монумент! Ми не бачимо перед собою тріумфального князя Церкви в розкішних архиєрейських шатах. Ми бачимо монаха, підперезаного шкіряним ременем чистоти, послуху та убогості. Ми бачимо Мойсея українського народу, який сьогодні сходить із цієї Свято-Юрської гори, ніби з українського Синаю, після не сорокаденної, а вісімдесятирічної молитви і стояння перед Божим обличчям", – наголосив Глава УГКЦ.

На відкриття памятника праведному Митрополиту Андрею, попри дощ, прибуло кілька тисяч прочан та львів'ян, в тому числі багато молоді.

За матеріалами: news.ugcc.ua

Фото: velychlviv.com

Рейтинг: 5.0 Голосів: 3 Переглядів: 1504
Ваша оцінка: 105813

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles