Папа попросив Президента Росії докласти щирих зусиль для миру в Україні

11.06.201517:43 У середу, 10 червня 2015 року, ввечері Президент Російської Федерації Володимир Путін прибув з офіційним візитом у Ватикан. Приватна розмова між Папою Франциском та Путіним відбувалася у бібліотеці Апостольського палацу і тривала 50 хвилин. Після чого було представлення делегацій та традиційний обмін подарунками.


Найбільше уваги під час розмови приділили проблемі України. Журналісти, що знімали протокольні фото, зазначили, що завжди веселий і світлий Папа був стримано серйозний. Папа Франциск у розмові з президентом згадав за складну гуманітарну ситуацію на Сході України. Святіший Отець закликав Путіна докласти щирі і великі зусилля для досягнення миру в Україні.

Вкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками. Папа Франциск подарував Путіну примірник своєї енцикліки Evangelii Gaudium, пояснюючи, що вона «містить багато геополітичних, соціальних та релігійних рефлексій у поєднанні з роздумами над радістю, що дає Євангеліє» та традиційний сувенірний подарунок  – медальйон миру, який, за словами Понтифіка, як ангел допомагає досягати порозуміння між народами.

Напередодні Блаженніший Святослав Шевчук написав листа Папі Франциску, у якому зазначив, що Церква і українці з великим інтересом стежитимуть за цією зустріччю і молитимуться за Папу. "Я стверджую, що зараз ніхто, ніяка дипломатія, ніяка система міжнародної безпеки і ніхто з великих світу цього не можуть зупинити війну в Україні. У листі я попросив Святішого Отця, щоб він був голосом українського народу своїх дітей, вірних католиків України, які страждають. Щоб Папа, як батько, захищав своїх дітей", – заявив Патріарх.


Одразу після зустрічі ряд українських та російських видань поширили новину про те, що Папа Франциск начебто нагородив Путіна медаллю "Ангел миру". Та, як виявилося, саме нагородження – фейк, а медаль – сувенір-медальйон.

Релігієзнавець та журналіст Володимир Мороз зазначив з цього приводу:
"Галас на зразок "Папа кинув українців" і "все пропало" розгорівся тільки у нас (в Україні - ДивенСвіт). І його підтримали ті сили, які й до того були постійними критиками Ватикану. Тобто, все очікувано: коли рушниця висить на сцені під час вистави, вона повинна вистрілити. З'явився привід вкотре розхитати ситуацію на свою користь, це спробували зробити. Тим паче, що подібні дії особливо болюче мали б вдарити по українцях, адже у переддень зустрічі глава УГКЦ  Патріарх Святослав Шевчук закликав Папу бути голосом українського народу".

Підготував Мар'ян Довганик

За матеріалами: patrioty.org, CREDO, religionnews.com, te.20minut.ua та Радіо Ватикану

Рейтинг: 5.0 Голосів: 12 Переглядів: 1002
Ваша оцінка: 105632

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles