Молоді науковці та студенти обговорять тему релігії в добу глобалізації

19.03.201512:11 20–21 березня 2015 р. в Українському католицькому університеті відбудеться ХVІІ Міжнародна наукова конференція на тему: «Релігія і фундаментальна наука в добу глобалізації» котра збере студентів і молодих науковців українських вишів.


«Тема цьогорічної конференції присвячена питанню значення релігії у сучасному науково-технічному прогресі. Як співвідноситься релігія з технічними, природничими науками, де фізичні закони буцімто несумісні з Божими? Чи може сучасний науковець бути винахідником і одночасно віруючою людиною? Чи впливає глобалізація на сучасні світові релігії? Які методи і моделі взаємодії релігії з наукою можуть запропонувати представники гуманітарних і суспільних наук? Для нас важливо почути думки молодих науковців і студентів у цій царині, обмінятися досвідом та випрацювати спільне бачення заявлених проблем»,  – говорить один із організаторів конференції науковий співробітник Інституту релігії і суспільства УКУ Ярослав Кіт.

Окрім доповідей запланована робота у секціях:

1. Наука і релігія у дослідницькому дискурсі 5. Релігія, етика, філософія у повсякденній дійсності
2. Місце релігії в науці, суспільстві, державотворенні 6. Релігія в епоху медіаглобалізації та інновацій
3. Вплив релігії в різні історичні епохи на розвиток науки 7. Наука, релігія, глобалізація в сучасному контексті
4. Релігійний контекст в історії: значення і майбутнє  
 

Серед доповідачів: Кшиштоф Мейснер – польський фізик-теоретик, професор Інституту теоретичної фізики Варшавського університету. Співавтор міжнародних проектів. Тема його доповіді : «Чи допускає фізика існування таїн?»

Про віру і квантову  механіку розповість Іван Вакарчук – український фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України (2007–2010). Доктор фізико-математичних наук. Герой України (2007).

Александер Січ (Стевбенвіль, США) – американський фізик, професор Franciscan University, виступить з доповіддю «Чому реалістична філософія природи має надихати природничі науки подати єдине розуміння і визнання Божого Творіння».  Це перший західний учений, якому свого часу дозволили жити і працювати в забороненій зоні Чорнобиля для вивчення наслідків аварії.

Джерело: risu.org.ua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 2 Переглядів: 966
Ваша оцінка: 105301

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles