Молодь Львова співала молитву Тезе за мир з братом Георгом із Франції

EXCLUSIVE ARTICLES03.03.201515:56 У п’ятницю, 27 лютого, у стінах храму Святої Анни у Львові зібралася численна молодь, аби у співаній молитві Тезе разом попросити Бога про мир та кращу долю для України, про опіку бійців зони АТО та їх родин, про тих, хто втратив рідних і близьких. Це вже друга така зустріч за цей рік у рамках львівського Паломництва молитви Тезе.


"Ми зараз переживаємо дуже нелегкий час – для України і для кожного з нас. Те, що ми збираємося і молимося разом, дає надію, що з Господом ми зможемо перебороти зло, яке є між нами, і зло, яке є назовні, – звернувся до присутніх отець Любомир Гладюк, голова Комісії у справах молоді ЛА УГКЦ. – Хай ця молитва буде для нас нагодою ще раз довіритися Богові, довірити Богові нашу Україну, довірити Йому всіх хлопців і дівчат, які зараз в епіцентрі подій. Нехай Бог дарує мир в кожне серце, в кожну сім’ю".

Участь у молитві взяв також брат зі спільноти Тезе Георг. З присутніми він поділився своїми міркування про час Великого посту, в якому зараз перебуваємо: "Чи означає цей час посту те, що ми маємо довго чекати, поки настане Воскресіння? Брат Роже, засновник нашої спільноти, казав, що Великий піст – це сорок днів святкування радості Божого прощення. Для брата Роже час посту був часом радості".

"Сьогодні Христос нам каже: коли ми постимо, ділимося, молимося, то можемо робити це в дуже непомітний спосіб. Бог щодня ділиться всім, що Він має, з нами, однак дуже непомітно, не привертаючи уваги, – сказав брат Георг. – Коли ми пробуємо запроваджувати в життя оці маленькі підказки, які Христос дає нам в Євангелії, ми починаємо відчувати радість, яку нам постійно дає Господь. І саме оця Божа радість – це той скарб в Небі, який ніхто у нас не може відібрати. Ця радість протягом посту веде нас до найбільшої радості, яка настає з Христовим Воскресінням".

Як повідомив брат Георг, у наступній зустрічі Тезе у Львові візьме участь брат Алоїс, який сьогодні очолює всесвітню спільноту Тезе. У квітні брати Тезе разом із європейською молоддю завітають в Україну, аби разом із місцевими християнами розділити торжество Христового Воскресіння і разом помолитися за мир та справедливість. Гості з Європи на кілька днів прибудуть до Києва, а відтак у Провідну неділю, 19 квітня, вирушать до Львова. Організатори закликають людей доброї волі долучитися до організації цієї зустрічі – допомогти гостям із поселенням та перебуванням у Львові, взяти участь в організації самої молитви, долучитися до молодіжного хору Тезе.

Довідка

Тезе (фр. Taizé) – міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе, що у Франції. Була заснована у 1940 році братом Роже, який очолював її до своєї смерті у 2005 році. Сьогодні спільнота Тезе налічує понад сто монахів різних національностей, переважно католиків та протестантів, і прагне об’єднати людей різних традицій з усіх країн світу. Щороку у період між католицьким та православним Різдвом в одному з великих європейських міст відбуваються Різдвяні зустрічі Тезе, які збирають десятки тисяч людей з різних країн і навіть континентів.

Інформацію про паломництво Тезе в Україні можна знайти на сторінці "Паломництво молитви Тезе" у Фейсбуці, а також на офіційному сайті спільноти. Зокрема, мешканцям різних міст України тут пропонують заповнити анкету волонтера.

Катерина Судин

Фото: Комісія у справах молоді УГКЦ Львівської архиєпархії, facebook.com

Рейтинг: 4.5 Голосів: 8 Переглядів: 1378
Ваша оцінка: 105229

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles