Студенти УКУ презентували фільм про "молодий голос Майдану"

03.12.201411:09 1 грудня в Українському Католицькому Університеті відбулася презентація фільму "Ми", який розповідає про "голос молоді" на Майдані. Фільм – це перший проміжний етап проекту "Великого бажайте", який реалізують студенти та викладачі УКУ. Сам фільм – це розповідь молодої людини, яка, вийшовши на Майдан, відчула свою українськість. Історія цього студента, його емоції, переживання, мрії та бажання на фоні документальних кадрів з події від листопада 2013 до 20 лютого 2014 року.


"Фільм "Ми" – це погляд на Революцію Гідності з точки зору молоді. Яке місце займала вона в подіях Майдану, що далі буде із тими цінностями, які вони декларували і кому зрештою будувати цю країну далі? "Нам вдалося зібрати кадри хроніки, живі історії, коментарі лідерів громадської думки, духовенства, культури, аби разом вирішити, а що ж далі. І чи ми не втратили здатність мріяти", – розповіла одна з учасниць проекту Катерина Гладка.

Серед спікерів, які поділилися своїми думками про "молодий голос", є Блаженніший Святослав Шевчук, Сергій Квіт, Мустафа Найем, Ірена Карпа, Віталій Портніков, вл. Борис Ґудзяк, Ольга Герасим’юк, Олександра Бакланова, Єгор Соболєв, о. Михайло Димид, Мирослав Маринович та інші, а також самі молоді люди. Тому й не дивно, що серед епітетів, які звучали в адресу цієї молоді, є "це перше покоління, яке не було homo sovieticus", а також "вони втратили комплекс неповноцінності".

"Вам треба здати найважливіший іспит, який мають здати українці: вийти з поля цивілізаційного комплексу вторинності. А як ви можете вийти з цього поля? Тільки відчувши всій власний професіоналізм. Тільки будучи в діалозі з найвищими стандартами світу у різних сферах. Тоді ви не будете комплексувати. Тому ваша перша відповідальність – вчитися", – наголосив Мирослав Маринович.

За словами ще одного організатора проекту Дениса Коляди, це лише перший крок в реалізації великого проекту "Великого бажайте". Вже зараз вони працюють над продовженням фільму, щоб показати, де дівся цей голос після Майдану. Щодо самого проекту, то він має стати освітньо-патріотичним, ставити правдиві питання і шукати на них відповіді: навколо чого ми можемо об’єднатися і працювати далі, говорити про прощення і примирення.

Наступний крок проекту – презентація фільму у Києві. Згодом – створення інших проектів, які будуть долучати більше молоді змінювати Україну і світ.

За матеріалами: ucu.edu.ua
Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 801
Ваша оцінка: 104724

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles