Олег Скрипка, Тарас Чубай та Олександр Божик виступлять на Днях України у Лондоні

16.10.201316:55 З 17 до 19 жовтня найвеличніші споруди Лондона заповняться всім українським. Впродовж трьох днів у будівлі Парламенту, Лондонській Бібліотеці, Музеї природознавства найвідоміші українські художники, артисти, музиканти, дизайнери та найкращі народні майстри продемонструють увесь колорит України: її мистецтво, класичну, етнічну та сучасну музику, моду, кухню та народні ремесла. Лорд Різбі, член Британсько-Українського товариства, член оргкомітету проекту, прокоментував цю подію: "Ми у Великій Британії не дуже добре знаємо про Україну. Але я сподіваюся, що "Дні України у Великобританії" поставлять Україну на мапу зацікавленості британців".


У Великобританії стартують Дні України, в рамках яких вперше відбудеться фестиваль-презентація українського мистецтва. Показати Україну з нового сучасного боку до Лондона їдуть українські музиканти, співаки, літератори, дизайнери, арт-митці, етнографи та кулінари.

Першого дня, 17 жовтня, у будівлі Парламенту Великобританії відбудеться офіційне відкриття фестивалю, а у Музеї природознавства пройде гала-вечір. На гостей гала-вечора очікує арт-перфоманс від Зінаїди Ліхачової, балет від Івана Путрова та Тетяни Льозової і виступи відомих українських музикантів – композитора Мирослава Скорика з оркестром, баса Сергія Магери, бандуриста Романа Гриньківа, Олега Скрипки з «Лє Гранд Оркестром». На гала-концерті виступить також скрипаль Олександр Божик. Виконуватиме він не класику у чистому форматі, а шоу-програму з класичними вкрапленнями. Скрипаль зізнається: "Кожного разу, коли виходжу на іноземну сцену, то розумію, що через призму моєї творчості, мого виступу публіка робитиме висновки і про культуру моєї країни. Для мене важливо показати світові, наскільки багата і розмаїта Україна у культурному та музичному плані. Адже українська музика і український шоу-бізнес набагато глибші і повноцінніші, ніж здається багатьом".

На другий день, 18 жовтня, на британців очікує одразу три події – літературний вечір, показ мод від українських дизайнерів, та відкриття української арт-виставки. На літературному вечері «Від Забужко до Шевченко», який відбудеться у London Library будуть читати класичну та сучасну українську поезію. Українську моду продемонструють у будівлі Королівського суду, де проходять лише найпрестижніші fashion show. "Послами української моди у Великобританії стануть найіменитіші українські дизайнери – Лілія Пустовіт, Ліля Літковська, Світлана Бевза та дизайнерський тандем KamenskaKononova", – розповіла Ірина Данилевська, голова Ukrainian Fashion Week, яка виступає куратором показу мод у Лондоні. Зі слів Данилевської, українська мода у рамках такої грандіозної події буде демонструватися вперше.

Ігор Абрамович, куратор української арт-виставки, повідомив, що українське мистецтво будуть представляти два покоління митців, серед них – Анатолій Криволап, Віктор Сидоренко, Олег Тістол. Він зазначив, що британці побачать не тільки український живопис, але й інсталяції та скульптури. Для проведення української виставки, яка триватиме два тижні, організатори обрали престижну галерею Saatchi.

У третій день, 19 жовтня, у парку Джубілі-Гарденс, поблизу колесу огляду London Eye, відбудеться український ярмарок. Всі охочі мешканці та гості Лондона зможуть долучитися до пісенних ігор з дитячим колективом "Райгородок" та майстер-класів з гончарства, писанкарства, ліплення жайворонків та виготовлення коників, а також скуштувати українську кухню та придбати вироби народних майстрів. У цей час на великій сцені виступатимуть відомі музиканти, сучасні та етнічні колективи – Олег Скрипка з колективами "Воплі Відоплясова" та "Лє Гранд Оркестр", Тарас Чубай і Kozak System, "Астарта", "Кросна" та "Фолькнери".

"Такого амбіційного проекту Україна ще не бачила. У нас є все: таланти, пісні, мода, прекрасна кухня. Нам є, що показати. Досі нам не вистачало амбіцій. Тепер вони з’явилися", – зазначив Олег Скрипка, хедлайнер та куратор українського ярмарку.

За матеріалами: zik.ua, uaculture.com

Фото: Артем Жуков, www.day.kiev.ua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 4 Переглядів: 1034
Ваша оцінка: 101976

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles