Християни відчувають себе більш щасливими, ніж атеїсти, - дослідження

08.07.201310:35 Такі результати дослідження Іллінойського університету (США): дослідники проаналізували близько 2 млн. коротких повідомлень (твітів) понад 16 тис. користувачів.


Щоб вирізнити користувачів, які є атеїстами або християнами, були обрані такі, у яких були твіти від 5 добре відомих людей.

У християн, серед інших, містився твіт Папи Римського Венедикта XVI. До знаменитих атеїстів належить англійський етолог і еволюційний біолог Річард Докінз і американський журналіст і публіцист Крістофер Хітченс.

За допомогою спеціальної програми, яка аналізує твіти, дослідники встановили, що християни частіше використовують такі слова, які відображають позитивні емоції, соціальні відносини й інтуїтивне мислення. Наприклад, «любов», «щасливий», «чудовий», «сім'я», «друзі», «команда».

Атеїсти частіше використовували слова, властиві аналітичному мисленню та відображають негативні емоції. У типовий лексикон невіруючих входили такі слова, як «погано», «невірно», «думати», «розум» і «питання».

Як повідомив один з учасників дослідження Райан Ріттер, такий метод дослідження не ідеальний. За його допомогою неможливо виявити в мові іронію і сарказм. Тим не менш, Райан Ріттер вважає, що результати дослідження цілком переконливі. Сам себе Ріттер відносить до «щасливих атеїстів».

За матеріалами: credo-ua.org

Рейтинг: 5.0 Голосів: 2 Переглядів: 729
Ваша оцінка: 101342

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар

Читають
No articles
Коментують
No articles