Бібліотека / Канон Критського

  •  news image
  • Служба у перший день посту. Великий покаянний канон Андрея Критського 04 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Святий Андрій Критський (7 століття) народився в Дамаску у сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті. Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Святого Міста на IV Вселенському Соборі, опісля - архидияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архиєпископа міста Гортини на острові Крит. Святий Андрій заснував нову літургічну форму - богослужбовий текст, що складається із певної кількості об'єднаних між собою пісень. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони - близько 40 стихів).
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у четвер 10 Березня 2011

   Рейтинг:

   Глас 6 Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився! 1. Агнче Божий, Ти взяв гріхи всіх, візьми і з мене тяжкий тягар гріховний і як милосердний даруй мені відпущення гріхів.
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у середу 09 Березня 2011

   Рейтинг:

   Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився! 1. Від ранньої юності, Христе, переступав я Твої заповіді, проводив життя у пристрастях, не турбуючись тим і не вболіваючи. Тому і благаю, Спасе, хоч при кінці спаси мене.
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у вівторок 08 Березня 2011

   Рейтинг:

   За звичаєм: Царю небесний; Прийдіте поклонімся; Псалом: Боже, уваж на поміч мені. Співаємо Великий канон, глас 6. Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився!