Бібліотека / Книги

  •  news image
  • Дзвони Божих храмів історичної Волині Х - ХХ ст.3 15 Березня 2012

   Рейтинг:

   Так називається найновіша книга почесного професора Волинського національного університету імені Лесі Українки Володимира Рожка, в якій досліджена історія появи церковних дзвонів, найважливіші осередки людвісарського мистецтва, значення й порядок використання дзвонів у Богослужінні, найяскравіші зразки церковних дзвіниць.
  •  news image
  • Еріх Блехшмідт. Збереження індивідуальності 12 Жовтня 2011

   Рейтинг:

   Індивідуальність живої людини зберігається від моменту запліднення, протягом усього розвитку і аж до смерті, змінюється тільки зовнішній вигляд. Сьогодні це доведений як елементарний принцип біології факт. Досліджувати, на якій стадії розвитку з людської зиготи виникає людина, – хибно вже в засновку. Адже людина не стає людиною, а Є людиною, починаючи від запліднення. Ми говоримо про розвиток людини не тому, що із якогось, спочатку, можливо, неспецифічного нагромадження клітин у процесі розвитку все виразніше виникає людина, а тому, що людина розвивається із уже людської клітини. Бути людиною – це не феномен, що випливає з онтогенезу, а дійсність, яка є передумовою онтогенезу.
   Еріх Блехшмідт
  •  news image
  • Спілкування християн у стандартних етикетних ситуаціях2 11 Травня 2011

   Рейтинг:

   Святе Письмо – основа життя християнина
   Любов є основою всього християнського життя. Ось тому, щоб наші взаємини не руйнувалися, щоб наша любов зростала потрібно стежити за нашою мовою: з одного боку, щоб не говорити чогось поганого, а з іншого – щоб уживати ті мовленнєві форми, які свідчать про нашу повагу і добре ставлення до нашого співрозмовника. Це проявляється на мовленнєвому рівні у люб'язній розмові, про яку говорить апостол Павло (Кол. 4, 5).
  •  news image
  • Святий Домінік Савіо - юнак, який говорив з Богом 09 Травня 2011

   Рейтинг:

   В «Біографії хлопчика на ймення Домінік Савіо», що з'явилася друком в січні 1859 року (двадцять один місяць після смерті головного героя), отець Боско пише: «Хочу описати події незвичайні, речі, які я бачив власними очима. Запевняю, що сумлінно розповідатиму чисту правду».
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Молитва - могутній засіб спасіння1 06 Травня 2011

   Рейтинг:

   Єретики Пелагіяни мильно твердили, що молитва не є конечна, щоб людина могла спастися. Їхній учитель Пелагій навчав, що людина тільки тому занапащує себе, що не хоче признати правд, які повинна знати. Святий Августин слушно отак висловився про цю справу: «Пелагій про все говорив, за винятком молитви», що є єдиним засобом, щоб осягнути знання Святих, як писав Святий Яків: «Якщо хтось потребує мудрости, нехай просить її в Бога, який обильно і без докору вділяє її, і вона буде дана йому».
  •  news image
  • Отець Ярослав Чухній. Дорогою Христових страстей1 22 Квітня 2011

   Рейтинг:

   ...Сонце сідало за обрій. На місто насувалися сутінки і від цього підкреслювалася його велич. Земна перлина, виплекана царем Давидом, надзвичайно прикрашена Соломоном, вбиралася в надзвичайно багату одіж відблиском золотаво-багряних променів, що огортали мури старого міста. Народ потихеньку розповзався по своїх домівках. Заїзди переповнювалися прочанами, що все прибували і прибували до міста. Наближалась Пасха.
  •  news image
  • Зеновій Филипчук. Колискова для рокера5 18 Квітня 2011

   Рейтинг:

   1.
   Ти кажеш: "Любові нема", ти – правий, бо не маєш її, тому так стверджуєш.
   Ти кажеш: "Правди нема", і знову ти правий, бо не живеш її законами.
   Ти можеш доводити, що й весни нема і дитинства не видно, хоч навкруг буятиме цвіт, хоч довкола сміятимуться малюки під сонцем... І взагалі, на твій погляд, життя – це звалище проблем, нервів, озлоби та всякого мотлоху, що тліє неприємним запахом.
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Як любити Ісуса Христа 23 Березня 2011

   Рейтинг:

   Вершиною нашої святості і досконалості є любов до Ісуса Христа, нашого Бога, нашого найвищого Добра і Спасителя. А хто любить Мене, – сказав Ісус, – того полюбить мій Отець предвічний: „Отець бо й сам любить вас, бо ви мене полюбили " (Ів. 16, 27) (У перекладі використано цитати Святого Письма: Святе Письмо Старого і Нового Завіту, Рим 1991).
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Вогняні стріли, себто докази любові, що Христос виявив нам у Відкупленні 15 Березня 2011

   Рейтинг:

   Мусить полюбити Бога, що так сильно полюбив наші душі, хто призадумається над безмежною любов'ю, що Ісус Христос виявив нам у Своїм житті і особливо при смерті, коли витерпів стільки страждань за наше спасіння. Св. Бонавентура твердить, що рани Спасителя ранять навіть найбільше затверділі серця і розбуджують Божу любов навіть у найбільше холодних душах! Ці рани ранять кам'яні серця і запалюють заморожені уми.