Бібліотека

  •  news image
  • Спілкування християн у стандартних етикетних ситуаціях2 11 Травня 2011

   Рейтинг:

   Святе Письмо – основа життя християнина
   Любов є основою всього християнського життя. Ось тому, щоб наші взаємини не руйнувалися, щоб наша любов зростала потрібно стежити за нашою мовою: з одного боку, щоб не говорити чогось поганого, а з іншого – щоб уживати ті мовленнєві форми, які свідчать про нашу повагу і добре ставлення до нашого співрозмовника. Це проявляється на мовленнєвому рівні у люб'язній розмові, про яку говорить апостол Павло (Кол. 4, 5).
  •  news image
  • Святий Домінік Савіо - юнак, який говорив з Богом 09 Травня 2011

   Рейтинг:

   В «Біографії хлопчика на ймення Домінік Савіо», що з'явилася друком в січні 1859 року (двадцять один місяць після смерті головного героя), отець Боско пише: «Хочу описати події незвичайні, речі, які я бачив власними очима. Запевняю, що сумлінно розповідатиму чисту правду».
  •  news image
  • Молитва за матерів 07 Травня 2011

   Рейтинг:

   Милосердний Отче! Ти дав нам свого Сина, який народився від Діви Марії, яка є взірцем для усіх матерів. Силою Святого Духа Вона зачала Ісуса, носила в своїй утробі протягом дев'яти місяців, породила Його і виховала з допомогою обручника Йосифа. Як любляча мати, Вона виконала Твою волю, залишаючись поряд з Ісусом навіть коли Він страждав на хресті і помер за наші гріхи.
  •  news image
  • Святі жінки-мироносиці 07 Травня 2011

   Рейтинг:

   Коли Господь ходив з проповіддю, навколо нього завжди було багато людей. Деякі підходили, слухали й відходили. Але серед численного народу була група жінок, що відрізнялися від інших. Вони супроводжували Божественного Вчителя не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й з любов'ю служити Йому. Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, "служили Йому з майна свого" (Лк. 8, 3). Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами, щоб помазати тіло свого Господа. Тому і названі вони мироносицями. Хто ж були ці жінки?
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Молитва - могутній засіб спасіння1 06 Травня 2011

   Рейтинг:

   Єретики Пелагіяни мильно твердили, що молитва не є конечна, щоб людина могла спастися. Їхній учитель Пелагій навчав, що людина тільки тому занапащує себе, що не хоче признати правд, які повинна знати. Святий Августин слушно отак висловився про цю справу: «Пелагій про все говорив, за винятком молитви», що є єдиним засобом, щоб осягнути знання Святих, як писав Святий Яків: «Якщо хтось потребує мудрости, нехай просить її в Бога, який обильно і без докору вділяє її, і вона буде дана йому».
  •  news image
  • Л. Тарнашинська. Українське шістдесятництво. Профілі на тлі покоління 27 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Марта Замбжицька. У контексті філософії персоналізму (Людмила Тарнашинська, Українське шістдесятництво. Профілі на тлі покоління. — Київ: Смолоскип, 2010). У київському видавництві Смолоскип з'явилася нова, літературознавча книжка Людмили Тарнашинської, присвячена поколінню шістдесятників. Людмила Тарнашинська відома любителям української літератури не тільки як літературознавець, але також як авторка збірників прози та поезії. Її найновіша книжка "Українське шістдесятництво. Профілі на тлі покоління" є результатом ґрунтовних досліджень та оригінального, вдумливого ставлення до творчості видатних представників покоління шістдесятих років, таких як: Ліна Костенко, Валерій Шевчук, Євген Сверстюк, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Михайлина Коцюбинська чи Григорій Тютюнник.
  •  news image
  • Отець Ярослав Чухній. Дорогою Христових страстей1 22 Квітня 2011

   Рейтинг:

   ...Сонце сідало за обрій. На місто насувалися сутінки і від цього підкреслювалася його велич. Земна перлина, виплекана царем Давидом, надзвичайно прикрашена Соломоном, вбиралася в надзвичайно багату одіж відблиском золотаво-багряних променів, що огортали мури старого міста. Народ потихеньку розповзався по своїх домівках. Заїзди переповнювалися прочанами, що все прибували і прибували до міста. Наближалась Пасха.
  •  news image
  • Зеновій Филипчук. Колискова для рокера5 18 Квітня 2011

   Рейтинг:

   1.
   Ти кажеш: "Любові нема", ти – правий, бо не маєш її, тому так стверджуєш.
   Ти кажеш: "Правди нема", і знову ти правий, бо не живеш її законами.
   Ти можеш доводити, що й весни нема і дитинства не видно, хоч навкруг буятиме цвіт, хоч довкола сміятимуться малюки під сонцем... І взагалі, на твій погляд, життя – це звалище проблем, нервів, озлоби та всякого мотлоху, що тліє неприємним запахом.
  •  news image
  • Жан Бодріяр. Фатальні стратегії 14 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Бодріяр Ж. Фатальні стратегії. Пер. з франц. Л. Кононовича. – Л.: Кальварія, 2010. – 192 с. «Фатальні стратегії» – один із головних творів французького філософа-постмодерніста Жана Бодріяра – вперше видано в 1983 р. Ключовим поняттям цієї праці є «екстаза», тобто стан, коли об'єкт настільки розростається, що виходить за свої рамки, перестаючи бути собою. Прикладами такого катастрофічного збільшення, яке, на думку Бодріяра, характеризує всю сучасну культуру, є мода (екстаза краси), симуляція (екстаза реальності), тероризм (екстаза насильства), порнографія (екстаза сексуальності) тощо. Причиною екстази філософ вважає, перш за все, засоби мас-медіа. Однак думка, що ЗМІ створюють ілюзію (симулякр), була б хибною і поверховою – навпаки, вони цю ілюзію усувають (за Бодріяром, нормальне існування можливе лише в знаковому, тобто ілюзорному, просторі), даючи нам, натомість, непристойну суперрепрезентацію об'єктів.
  •  news image
  • Молитва про перемогу над спокусами 13 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Господи милосердний! Ти створив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв Тебе і вірно Тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в Пресвятій Тайні Євхаристії я приймаю Найсвятіше Тіло і Кров Твого Єдинородного Сина – Ісуса Христа.
  •  news image
  • Юрій Барабаш. Просторінь Шевченкового слова. Передмова 06 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Юрій Барабаш. Просторінь Шевченкового слова. — Київ: Темпора, 2011. Передмова «Просторінь Шевченкового слова» – книга вочевидь підсумкова у науковій творчості Юрія Барабаша-шевченкознавця. По суті, вона є заключною частиною дослідницької «трилогії» ученого, початок якій поклала монографія «Коли забуду тебе, Єрусалиме... /Гоголь і Шевченко. Порівняльно-типологічні студії/» (2001 р.; 2004 року цю працю пошановано Національною премією України імені Т. Г. Шевченка). Другою частиною слід вважати дослідження «Тарас Шевченко: імператив України. Історіо- й націософська парадигма» (2004 р.). Наукові ідеї, апробовані в ньому, тепер знайшли своє продовження і розвиток у нових студіях про просторінь Шевченкового слова. Міркування про історіософію, націософію та релігійно-етичні засади Тараса Шевченка суттєво доповнено студіями про мотиви любові, слова, самотності, помсти, смерті у творчості поета. Ю.Барабаш поставив за мету «ввести в рамці шевченкознавчого дискурсу методологію структурно-семантичного аналізу» – і це завдання послідовно реалізовано в дослідженні. Центральним у ньому є концепт «поетичного тексту». Вельми педантичний у питаннях методології, автор уже на самому початку розставляє крапки над «і», з'ясовуючи сутність дефініцій. Текст він трактує як «внутрішньо цілісну послідовність висловлювань, які мають знакову природу, містять у собі певну інформацію й об'єднані спільним семантичним полем». При цьому між текстом і твором не виставляється якийсь кордон: ідеться про «діалектичну двоєдність «текст-твір»».
  •  news image
  • Служба у перший день посту. Великий покаянний канон Андрея Критського 04 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Святий Андрій Критський (7 століття) народився в Дамаску у сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті. Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Святого Міста на IV Вселенському Соборі, опісля - архидияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архиєпископа міста Гортини на острові Крит. Святий Андрій заснував нову літургічну форму - богослужбовий текст, що складається із певної кількості об'єднаних між собою пісень. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони - близько 40 стихів).
  •  news image
  • Безшлюбне співжиття: причини - наслідки - позиція Церкви 29 Березня 2011

   Рейтинг:

   Вісник Інституту родини та подружнього життя Українського Католицького Університету. — №6: Безшлюбне співжиття: при чини — наслідки — позиція Церкви. — Львів: Видавництво Укра їнського Католицького Університету, 2011. — 172 с. Дедалі частішає практика спільного проживання чоловіків і жінок, яке не ґрунтується на шлюбному союзі. Це явище іноді помилково називають «громадянським шлюбом». Його вважають сучасною альтернативою тра­диційному шлюбові та сім'ї. Пов'язана з цим тематика породжує багато запитань і роздумів, зокрема для віруючих людей. Наукові статті й дослідження працівників ІРПЖ, що ввійшли до цього Вісника, є пошуком відповідей на згадані питання. Сподіваємось, Вісник допоможе краще зрозуміти позицію Католицької Церкви, яка завжди проголошує і захищає цінність інституції подружжя як основи міцної сім'ї.
  •  news image
  • Книга Ліни Костенко – абсолютно пристойні записки, - С. Гаранський 28 Березня 2011

   Рейтинг:

   Ліна Костенко. Записки українського самашедшого. К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. - 2010, - 416 с. Від усіх, хто долучився до цього марноголосся, і хто хвалив, і хто гудив, і хто полум'яно захищав, і хто був безжально об'єктивним, велика дяка від усіх за те, що нам дозволено було доторкнутись своїми банальними словами до великого. І наперед обіцяно ще більше доторків. Я теж написав про Ліну Костенко. У нас давно не було такої книги. І, певно, наступна буде не скоро. Книги, на яку так чекали і сподівалися. Ліна Костенко – прекрасна постать в українській літературі. Гарні, чуттєві, розумні вірші, «шістдесятниця», чудова біографія – і говорила, коли всі мовчали, і вставала, коли всі сиділи, і твори її забороняли друкувати. Вона геніальна поетеса, без сумніву. Але головним в іміджі, в ролі для нинішнього інформаційного суспільства було це її умовне «затворництво-мовчання-внутрішняеміграція», це уникання публічності. Вона мовчала, коли всі говорили ... і, очевидно, скидалася на того, на кого скидаються всі мовчуни у балагані. «Совість нації» - це, без сумніву, надто гучно і трохи старомодно, але вона не сама нап'ялила на себе цей титул. На неї сподівалися. Вона була останньою – і тепер стала як всі. Тепер про неї не пише хіба що каліка. Вона стала і футболом, і політикою одночасно.
  •  news image
  • Молитва на початок Великого посту 26 Березня 2011

   Рейтинг:

   Господи Боже наш, надіє всіх країв землі і тих, що в морі далеко. Ти призначив святі дні посту і в Старому Заповіті через пророків Твоїх і в Новому через апостолів і євангелистів. Сподоби ж усіх нас у чистоті час постування провести, віру тверду зберегти і заповіді Твої виконувати у всі дні життя нашого.
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Як любити Ісуса Христа 23 Березня 2011

   Рейтинг:

   Вершиною нашої святості і досконалості є любов до Ісуса Христа, нашого Бога, нашого найвищого Добра і Спасителя. А хто любить Мене, – сказав Ісус, – того полюбить мій Отець предвічний: „Отець бо й сам любить вас, бо ви мене полюбили " (Ів. 16, 27) (У перекладі використано цитати Святого Письма: Святе Письмо Старого і Нового Завіту, Рим 1991).
  •  news image
  • Про одного ворона, що знає... 21 Березня 2011

   Рейтинг:

   Олекса Росич. «Джовані Трапатоні». – Львів: «Видавництво Старого Лева», 2010. – 370с. Чому всі дорослі звикли називати найправдивіші історії казками? І коли їм надається можливість повірити у диво – вони відверто нехтують. Так, хіба притомна доросла людина повірить у те, поранений ворон, що одного зимового ранку якимось дивом опиняється на вашому підвіконні не просто уміє розмовляти, а просить допомогти врятувати вірменську принцесу – ворону Маріам від страти? А таке насправді може трапитись. І не у далекій країні за морями-океанами, а у сучасному Львові. Цю дивовижну історію розповідає своїм юним, і не тільки, читачам казкар Олекса Росич. До категорії «не тільки» можуть увійти батьки, дідусі, бабусі юних читачів у чиї руки потрапить пригодницький роман «Джовані Трапатоні» і ще багато-багато хто, незалежно від віку, соціального статусу та сфери діяльності.
  •  news image
  • Бйорнстьєрне Бйорнсон. Норвезька сторона: Повісті1 17 Березня 2011

   Рейтинг:

   Тіні забутих норвежців Бйорнстьєрне Бйорнсон. Норвезька сторона: Повісті / Пер. з норвезької Наталі Іваничук. – Львів: ЛА «Піраміда», 2010. – 160 с. Норвезький письменник Бйорнстьєрне Бйорнсон, лауреат Нобелівської премії 1903 року, а також близький друг Генрика Ібсена, був ровесником наших ранніх модерністів – Лесі Українки й Михайла Коцюбинського. До того ж, ровесником не лише, сказати б, суто «хронологічним», а й тим «живим» текстом, що його вбирали в себе «першопрохідці» українського високого модернізму. Свого часу Леся Українка писала про нього захоплені статті, Іван Франко перекладав його оповідання, а наш найвидатніший театрал Лесь Курбас узагалі взяв рядки з Бйорнсона за епіграф до свого «Березоля»... Нехай з того часу, як помер відомий норвежець, минуло вже понад сторіччя, написане ним виявляється напрочуд свіжим і мовби... знайомим українському читачеві.
  •  news image
  • «Твоя щаслива родина» - християнський часопис для подружжя і родини 16 Березня 2011

   Рейтинг:

   Єдиний в Україні християнський часопис для подружжя і родини «Твоя щаслива родина» виходить у світ у Львові з благословення високопреосвященного владики Ігоря Возьняка та за співпраці з Комісією у справах родини Львівської Архиєпархії, - повідомила ДивенСвіт Ольга Громик.   У Львові з благословення високопреосвященного владики Ігоря Возьняка виходить у світ єдиний в Україні суспільно-релігійний часопис для подружжя і родини «Твоя щаслива родина». На своїх шпальтах видання висвітлює правду Божу про подружжя і його покликання, порушує гострі й актуальні проблеми родинного життя, відверто мовить про віру, цінності, про пошук надії серед безлічі проблем та про духовне бачення розвитку суспільства. Часопис виходить у друкованому вигляді, а також розміщений на сайті в Інтернеті.
  •  news image
  • Св. Альфонс Марія де Лігуорі. Вогняні стріли, себто докази любові, що Христос виявив нам у Відкупленні 15 Березня 2011

   Рейтинг:

   Мусить полюбити Бога, що так сильно полюбив наші душі, хто призадумається над безмежною любов'ю, що Ісус Христос виявив нам у Своїм житті і особливо при смерті, коли витерпів стільки страждань за наше спасіння. Св. Бонавентура твердить, що рани Спасителя ранять навіть найбільше затверділі серця і розбуджують Божу любов навіть у найбільше холодних душах! Ці рани ранять кам'яні серця і запалюють заморожені уми.
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у четвер 10 Березня 2011

   Рейтинг:

   Глас 6 Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився! 1. Агнче Божий, Ти взяв гріхи всіх, візьми і з мене тяжкий тягар гріховний і як милосердний даруй мені відпущення гріхів.
  •  news image
  • Молитва подорожуючого 09 Березня 2011

   Рейтинг:

   Коли Апостоли Твої, Ісусе Христе, були на морі під час бурі, 
   Ти прийшов до них і сказав:
   "Не бійтеся", - і втихомирив бурю та привів їх спокійно до берега.
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у середу 09 Березня 2011

   Рейтинг:

   Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився! 1. Від ранньої юності, Христе, переступав я Твої заповіді, проводив життя у пристрастях, не турбуючись тим і не вболіваючи. Тому і благаю, Спасе, хоч при кінці спаси мене.
  •  news image
  • Великий покаянний канон Андрея Критського. Служба у вівторок 08 Березня 2011

   Рейтинг:

   За звичаєм: Царю небесний; Прийдіте поклонімся; Псалом: Боже, уваж на поміч мені. Співаємо Великий канон, глас 6. Пісня 1 Ірмос: Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився!
Сторінка:12345678