Бібліотека

  •  news image
  • Пратулинські мученики1 23 Січня 2012

   Рейтинг:

   Синод єпископів УГКЦ постановив доповнити церковний календар нашої Церкви "святом в честь пам'яти християнського подвигу Пратулинських мучеників". Поминати Пратулинських мучеників вирішено 10 січня за старим стилем (за новим стилем — 23 січня).
  •  news image
  • Богоявлення Господнє 19 Січня 2012

   Рейтинг:

   "Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана,
   щоб хреститися від нього"
   (Мт. З, 13).
  •  news image
  • Йорданське Водосвяття1 18 Січня 2012

   Рейтинг:

   "Сам, отже, чоловіколюбче Царю,
   прийди і нині зішестям Святого Твого Духа,
   і освяти воду оцю"
   (Чин великого водосвяття).
  •  news image
  • Святого Василія Великого 14 Січня 2012

   Рейтинг:

   "Ти всіх святих зібрав чесноти, Отче наш Василію,
   Мойсееву покору й ревність Іллі,
   Петрове визнання і Йоанове богословіє... "
   (Стиховна вечірні празника).
  •  news image
  • Собор Пресвятої Богородиці 08 Січня 2012

   Рейтинг:

   "В небі Він один від Одного Єдинородний,
   а на землі Він один від однієї Діви Єдинородний"
   (Святий Йоан Золотоустий).
  •  news image
  • Різдво Христове 07 Січня 2012

   Рейтинг:

   "Величаємо Тебе, життєдавче Христе,
   що задля нас сьогодні народився тілом
   із Непорочної і Пречистої Діви Марії"
   (Величання празника).
  •  news image
  • Навечір'я Різдва Христового 06 Січня 2012

   Рейтинг:

   "Час нашого спасення вже настав.
   Готуйся, вертепе, бо Діва надходить, щоб родити"
   (Стихира вечірні навечір'я).
  •  news image
  • Вертеп 27 Грудня 2011

   Рейтинг:

   Сценарій
  •  news image
  • Вертеп 27 Грудня 2011

   Рейтинг:

   Сценарій для 15 дійових осіб
  •  news image
  • Еріх Блехшмідт. Збереження індивідуальності 12 Жовтня 2011

   Рейтинг:

   Індивідуальність живої людини зберігається від моменту запліднення, протягом усього розвитку і аж до смерті, змінюється тільки зовнішній вигляд. Сьогодні це доведений як елементарний принцип біології факт. Досліджувати, на якій стадії розвитку з людської зиготи виникає людина, – хибно вже в засновку. Адже людина не стає людиною, а Є людиною, починаючи від запліднення. Ми говоримо про розвиток людини не тому, що із якогось, спочатку, можливо, неспецифічного нагромадження клітин у процесі розвитку все виразніше виникає людина, а тому, що людина розвивається із уже людської клітини. Бути людиною – це не феномен, що випливає з онтогенезу, а дійсність, яка є передумовою онтогенезу.
   Еріх Блехшмідт
  •  news image
  • Путівники по життю 28 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Часто у книгах ми знаходимо історії, епізоди, ніби змальовані з нашого життя. У цих історіях ми бачимо себе у ролі головних героїв, які часом промовляють уголос наші думки, що їх носимо у голові, але ніяк не сформулюємо і не проговоримо через брак часу або ж сміливості. Ми залюбки прямуємо за чужими сценаріями, слідкуємо за чиїмись долями, щоразу намагаючись віднайти у них якусь подібність до своєї, провести всілякі паралелі між літературною вигадкою і своїм досить-таки реальним життям. На противагу таким виданням чи то для властивого світові різноманіття існують книжки, де немає героїв, де головною дійовою особою є Ви і тільки Ви, де сюжет та персонажі – то Ваших рук і голови діло. Ці книги – то своєрідні помічники, дороговкази, такі собі практичні посібники, які можна читати як наскрізно, так і вибірково з будь-якого місця, шукаючи конкретну інформацію. На сторінках таких видань можна отримати відповіді на питання, що давно та невпинно турбують, неочікувано для себе відшукати підтримку, знайти корисні поради щодо різних аспектів життя. Поповнити свою бібліотеку такими книжками-путівниками можна завдяки новинкам видавництва «Свічадо».
  •  news image
  • Дністровий А. Дрозофіла над томом Канта 20 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Дністровий А. Дрозофіла над томом Канта. – Л. : ЛА «Піраміда», 2010. 148 с. В анотації до нового роману Анатолія Дністрового з символічною назвою «Дрозофіла над томом Канта» зазначено, що це твір «про українського інтелектуала, який перебуває у стані ненародження, стані, коли не знає, заради чого жити, і пливе за течією радості і тривоги, любові і відчаю». Дозволю собі не погодитися з такою дефініцією, яка, на мою думку, звужує філософську проблематику тексту. Роман, наважуся припустити, є таким самим означенням сучасного стану речей, умонастроїв і психології «інтелектуальної» (проте й не лише) людини, як і свого часу «На дорозі» Дж. Керуака чи «Пролітаючи над гніздом зозулі» К. Кізі. Дністровому майстерно, точно й адекватно вдалося передати психологізм доби, психологію, мотивацію, екзистенцію сучасної людини, яка працює на університетській кафедрі, психологію сучасної молоді: від гопників у Голосіївському районі Києва (роман цілковито урбаністичний) до напомаджених ґламурних студенток правничих чи інших факультетів столичних університетів. Ким усе ж таки є головний герой?
  •  news image
  • Молитва дітей за батьків 10 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Всемилосердний Боже!
   Дякую Тобі за моїх батьків та за всі добра, які ти мені подав через них.
  •  
  • Критика прози: статті та есеї 31 Серпня 2011

   Рейтинг:

   Критика прози: статті та есеї. – К.: Грані-Т, 2011. 328 с. (серія «De profundis»). Нерідко перед читачем постає питання: як серед різноманіття книжок, представлених у книгарнях, обрати собі новинку і при цьому не помилитися та залишитися задоволеним від процесу читання. Адже книжкові полиці та стенди рясніють різнобарвними обкладинками, зваблюючи покупця, а короткі анотації не завжди дають чітке уявлення про твір. Результатом стає розчарування і небажання читати твори сучасників, і у кращому разі повернення до перевіреної часом класики. Збірка статей «Критика прози», написана Ігорем Котиком, Ксенією Левків та іншими літературознавцями Львівського відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, може стати орієнтиром у пошуках цікавих прозових творів. У вступній частині зазначається, що автори хочуть «збільшувати, а не зменшувати коло читачів» і що кількість цих самих читачів «прямо залежить від якості літератури». Тож літературу для дослідження обрали неабияку. У книзі проаналізовано зміст та форму низки літературних творів українських та зарубіжних письменників сучасності.
  •  news image
  • Славінська І. 33 герої укрліт 24 Червня 2011

   Рейтинг:

   Славінська І. 33 герої укрліт/худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Харків: Фоліо, 2011. – 412 с. Журналістка Ірина Славінська протягом минулого року взяла щонайменше 33 інтерв'ю українських письменників для сайту «Українська правда». Але, щоб робота не пропала дарма (журналістські матеріали, знаєте, так швидко застарівають) вирішила зібрати їх у книжці під назвою «33 герої укрліт». Чи паперове видання врятує ці розмови від «зморшок» та швидкої смерті – згодом побачимо. Наразі поговоримо про 33 священні корови української літератури.
  •  news image
  • Чому я хочу, щоб мій декан умів “твітити”? 02 Червня 2011

   Рейтинг:

   Рефлексії, навіяні монографією Мирослави Чабаненко "Інтернет-ЗМІ як складова частина системи засобів масової інформації України" (Запоріжжя, 2011). До прочитання цієї книжки, я вважав Інтернет і його відносно мізерну частинку – УАнет – величезним хаотичним нагромадженням, яке неможливо і навіть не варто структурувати. Неосяжність Інтернету породжувала ілюзію цілковитої некерованості процесів у ньому. Зрештою, моя думка про Інтернет, як хаотичне нагромадження не змінилась, та проведене дослідження Мирослави Чабаненко вкотре довело, що неможливо зробити тільки те, за що не берешся.
  •  news image
  • Настя Байдаченко. Нічого особистого 26 Травня 2011

   Рейтинг:

   Настя Байдаченко. Нічого особистого. – К.: Факт, 2010. – 160 с. Нечасто трапляється у нашій літературі так, щоб і ситуація, змальована в книжці, була добре всім відома з якихось інших, візуальних сюжетів, і герої з персонажами були ходульні та багатофункціональні, а проте починаєш читати, і дійство затягує, а інтрига вже не видається знайомою до телевізійних корчів. Це саме стосується повісті «Нічого особистого» Насті Байдаченко, авторка якої недаремно зазначає, що «в книзі все правда, звичайно, крім вигадки».
  •  news image
  • Не «Ташеном» єдиним 12 Травня 2011

   Рейтинг:

   Петро Бевза: Альбом. – К.: АВС-арт, 2011. – 288 с.: іл. – Серія «Імена». У сучасному книговидавництві України склалася майже традиція: якщо й випускати у світ солідний художній альбом, то він має стосуватися або минувшини, або народного мистецтва й етнографії. Серія художніх альбомів «Імена», започаткована галереєю «АВС-арт», обрала інше спрямування – вона представляє творчість наших сучасників, котрих уже зараз визнають класиками українського образотворчого мистецтва. Так у серії світ побачили альбоми одного з найяскравіших представників львівської школи живопису Бориса Буряка, майстра батального й історичного жанрів Феодосія Гуменюка, легенди андеграунду 1960-х Олега Мінька. А нещодавно відбулася презентація альбому Петра Бевзи – живописця-інтелектуала, який представляє Україну у провідних галереях Європи та Сполучених Штатів, бере участь у міжнародних мистецьких проектах і сам є організатором численних арт-акцій.
Сторінка:12345678