Бібліотека

  •  news image
  • Молитви за ЗМІ 13 Вересня 2012

   Рейтинг:

   - Молитва за розвиток католицької преси
   - Молитва за працівників ЗМІ
  •  news image
  • Божа мірка 13 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Коли цар Соломон вирішив звести для Бога чудову святиню, будівництво мурів він доручив чотирьом станам: землевласникам, ремісникам, купцям і бідноті. Перші три стани оплатили працю робітників, а біднота власними руками, у поті чола, зводила західну стіну святині.
  •  news image
  • Кущ тернини 12 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Він виріс на гірському схилі й упивався повітрям і сонцем. Ще коли був м’якеньким зеленим паростком, його незугарні криві гілячки всіяли гострі колючки. Птахи і вівці зненавиділи його, бо при випадковому дотику неодмінно позбувалися пучка пір’я чи вовни. Навіть кози, невибагливі створіння, що могли, здавалося, скубти навіть каміння, — і ті його уникали.
  •  news image
  • Кома 12 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Була собі колись кома, яка страшенно обурювалася через те, що всі її легковажать. Навіть діти з початкових класів не надто звертали на неї увагу. Бо яке значення має нині кома? Прецінь у газетах її майже не вживають, а якщо і ставлять, то радше випадково.
  •  news image
  • Молодь 11 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Один молодий хлопчина, який брав участь у змаганнях з бігу, що проводилися у пустелі, загубився поміж незліченними дюнами і скелями. Він ніяк не міг відшукати потрібного керунку. Проте не впав у відчай, а відважно рушив далі. Після кількох годин блукання сонце і спека геть зморили його. Бігун втрачав сили.
  •  news image
  • Усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя 11 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
  •  news image
  • Мовчання 09 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Один чоловік прийшов до монаха пустельника. Він спитав його: - Чого вчить тебе це життя у мовчанні? Монах, що саме набирав води з криниці, відповів своєму гостеві: - Подивись на дно цієї криниці. Що ти бачиш? Чоловік зазирнув до колодязя. - Нічого не бачу, - відповів. Якийсь час монах стояв непорушно, а тоді знову звернувся до гостя: - Подивись тепер! Що бачиш у колодязі?
  •  news image
  • Під пічкою 08 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Молодим людям, які приходили до нього вперше, раббі Бунам розповідав історію вчителя Езекії, сина Єкеля, що з Кракова. По багатьох роках тяжкої праці (що, проте, зовсім не порушило його віри в Бога), йому приснився сон, ніби він мусить податися до Праги, аби там, під мостом, що провадить до королівського палацу, шукати скарб. Коли той сон повторився утретє, Езекія рушив у дорогу і пішо добрався до Праги. Але міст охоронявся вдень і вночі, отож Езекія не міг здобутися на відвагу розпочати пошуки скарбу у вказаному місці. Проте він щоранку приходив до моста і ходив коло нього аж до вечора. Врешті капітан сторожі, помітивши його мандрівки, наблизився до нього і приязно спитав, чи той не загубив бува чогось тут або, може, на когось чекає. Езекія оповів тоді йому свій сон, що привів його аж сюди, у такий далекий край.
  •  news image
  • Човен 07 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Одного вечора два туристи, що зупинилися в кемпінґу на березі озера, вирішили переплисти човном на другий берег, аби посидіти в тамтешній кнайпі. Засиділися вони до пізньої ночі і встигли спорожнити цілу батарею пляшок. Нарешті, дещо похитуючись, туристи вийшли із кнайпи, проте їм таки вдалося зайняти місця у човні, аби рушити у зворотній бік. Щосили налягли на весла. Десь за дві години, спітнілі й засапані, вони вже ледве володіли руками від утоми. Врешті-решт один із них сказав: - Чи не здається тобі, що в цій годині ми давно вже мали б добратися до тамтого берега?
  •  news image
  • Після нападу грабіжника 06 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Увечері професор Метью Генрі вертався з університету додому, коли біля самісінького будинку хтось зненацька приставив йому до чола пістолет. Грабіжник у масці велів йому віддати портфель і теку. Професор послухався, й розбійник миттєво зник у темряві. Удома, ще тремтячи від страху, професор сів за стіл і написав таку молитву: "Господи, нині мене пограбували. Втім, я знаю, що мушу подякувати Тобі за багато ласк. По-перше, дякую Тобі за те, що ніколи раніше мене не грабували. У такому світі, як наш, – то справжнє диво.
  •  news image
  • Чудо 05 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Ось правдива історія однієї дівчинки, яка вірила і знала, що любов здатна творити дива. Її братикові загрожувала смерть від пухлини в мозку. Батьки хлопчика зробили все, щоб його врятувати, однак заможними не були і, витративши всі свої заощадження, відвернути лиха таки не змогли. Якось увечері батько, із важким серцем, сказав заплаканій матері: – Знаєш, люба, – нам, певно, не вдасться його врятувати. Тут може зарадити тільки чудо! Донечка, що бавилася в кутку, почула ці розпачливі слова. Відтак побігла до своєї кімнати, не вагаючись, розбила скарбничку і непомітно вислизнула з домівки до найближчої аптеки. Там діждалася своєї черги, приступила до віконця і, ставши навшпиньки, виклала перед здивованим аптекарем усі свої грошенята. – Чого тобі, маленька? Що бажаєш купити?
  •  news image
  • Офіціянтка 04 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Одна родина завітала до ресторану. Офіціянтка спершу вислухала замовлення дорослих, потім звернулася до семирічного хлопчика.  - А ти що замовиш? - спитала. Хлопчик обвів несміливим поглядом своїх рідних і проказав:  - Я хотів би булку з ковбаскою. Не встигла офіціянтка прийняти замовлення, як мати відрізала:  - Ніякої там булки. Прошу, принесіть йому котлету з морквою і картопляне пюре. Та кельнерка знехтувала її слова, запитавши малого:  - Булку з чим - з кетчупом чи, може, з гірчицею?  - З кетчупом.  - Зараз принесу, - запевнила жінка і подалася до кухні. Члени родини сиділи наче німі, приголомшені.
  •  news image
  • Те, що... 03 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Те, що нам казали, коли ми були дітьми: Не біжи; йди поволі; швидко; їж усе; мий руки; чисти зуби; мовчи; говори; перепроси; привітайся; ходи сюди; відчепись від мене; йди бавитися; не перешкоджай; не біжи; вважай, бо впадеш; тим гірше для тебе; ти не вмієш; ти замалий; я сам зроблю; ти вже великий; йди спати; вставай, вже пізно; я маю роботу; бався сам; одягнися; не стій на сонці; йди на сонце; не розмовляй з повним ротом... Те, що ми хотіли б почути: Люблю тебе; ти гарний; я щасливий, що тебе маю; поговорімо про тебе; як почуваєшся? боїшся? чому не хочеш? ти — дуже милий; приємний; розкажи, що ти відчував; ти — щасливий? мені приємно, коли ти смієшся; плач, якщо хочеш; кажи те, що хочеш; чому страждаєш? що тобі не подобається? кажи те, що хочеш; довіряю тобі; мені приємно з тобою; хочу розмовляти з тобою; мені приємно слухати тебе; ти мені подобаєшся такий, який ти є; гарно бути разом; скажи, якщо я помилився...
  •  news image
  • Гобелен 02 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Молодого монаха послали до одного монастиря у Фландрії ткати разом з іншими великий гобелен. Якось він спустився зі своєї драбини дуже обурений. - Досить! Я більше не можу працювати! Вказівки, які дають мені, беззмістовні! Я працював золотою ниткою, а тут мені кажуть зав'язати її і відтяти... - Сину, - сказав спокійно старий монах, - ти не бачиш цього гобелена так, як треба його бачити. Ти працюєш з виворітного боку і тільки з одним фрагментом. І повів його показати роботу з лицевого боку. Молодий монах остовпів. Він працював над дуже красивим гобеленом - «Поклоніння трьох царів», а його нитка творила частину німба навколо голови Божого Дитятка.
  •  news image
  • Лісоруби 01 Вересня 2012

   Рейтинг:

   Два лісоруби працювали у лісі. Дерева мали грубезні міцні стовбури. Обидва лісоруби послуговувались сокирами з неабиякою вправністю, проте кожен робив це у свій спосіб. Перший рубав дерево вперто і наполегливо, зупинявся лише на якусь хвильку, аби передихнути. Другий же щогодини робив собі тривалу перерву. Коли стало смеркати, перший зробив тільки половину справи. Він так стомився, що не годен був і сокири вже підняти. Другий, нехай це здасться неймовірним, таки зрубав своє дерево. Лісоруби починали одночасно і дерева були однаковісінькі. Перший не повірив своїм очам: "Нічого не розумію! Ти щогодини відпочивав. Як тобі вдалося скінчити так швидко?".
  •  news image
  • Випадок 31 Серпня 2012

   Рейтинг:

   Молода жінка поверталася з роботи додому автом. Вона вела дуже обережно, бо машина ж новісінька, лише вчора придбана завдяки ощадливості чоловіка, який відмовляв собі у багатьох речах, аби купити саме цю модель. На запрудженому перехресті жінка на хвильку розгубилася і - цього виявилося досить, аби бампером врізатись у машину попереду. Жінка розплакалася. Як їй пояснити чоловікові те, що сталося? Водій другого авта поставився до неї з розумінням, але пояснив, що потрібно записати номери водійських посвідчень одне одного та інші дані. Жінка стала шукати у пластиковій торбинці свої документи. Звідти випала якась картка. На картці характерним почерком чоловіка було написано: «Коли щось трапиться - пам'ятай, сонце, що я кохаю тебе, а не авто!».
  •  news image
  • "Ти бачиш пса і дівчинку..." або Як стати малим 31 Серпня 2012

   Рейтинг:

   «Твої улюблені пси та інші звірі» – так називається третя книга Богдани Матіяш, яка багато в чому продовжує чи, радше, доповнює попередню – «Розмови з Богом». Ця книга - не енциклопедія тварин чи інша інтелектуально-пізнавальна література, перш за все, тому, що містить поетичні тексти. У книзі Богдани Матіяш перераховано до тридцяти різних звірів з їхніми особливими іменами та характерними рисами. Сама поетка зазначає основну мотивацію написання книги – «тугу за Раєм», у якому людина була в тісному й безперервному зв'язку з Богом, а тварини не були дикими, а люблячими та мали глибоку прив'язаність до людини й... дружили між собою. «Мені дуже бракує світу, який він був на самому початку», – зазначає Богдана Матіяш в одному зі своїх інтерв'ю, і ці слова є немовби лейтмотивом усієї нової збірки поезій. Яких лише звірів не зустрічаємо в поезіях Богдани Матіяш, бо ж «чудернацькі ходять в лісах звірі»: це і пустотливі білки, сірі вовки, ведмеді, мурашки, косулі й лосі, їжаки, слон і сарна, гепард і тигр, гієни, сріблясті риби, зайці та куниці, прекрасні молоді олені, ягнята, добрий кіт, бабка, бджола з лапками в пилку, антилопи, зайці, які шарудять у траві, з нею ми роздивляємось птахів біля води і спостерігаємо вужів на стежці.
  •  news image
  • Успення Пресвятої Богородиці2 28 Серпня 2012

   Рейтинг:

   "Величаємо Тебе, Пренепорочна Мати Христа Бога нашого,
   і славимо Твоє всеславне Успення"
   (Величання празника).
  •  news image
  • Преображення Господнє 19 Серпня 2012

   Рейтинг:

   "Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і почитаємо
   пречистого Твого Тіла преславне Преображення"
   (Величання на утрені празника).
  •  news image
  • Успенський піст - Спасівка 14 Серпня 2012

   Рейтинг:

   Християни перших віків завжди готувалися постом і молитвою до великих празників. З цієї священної практики з часом розвинулися коротші чи довші пости. Насамперед це Великий піст перед світлим празником Господньої Пасхи. Перед празником Христового Різдва ввійшов у звичай піст Пилипівки. З особливого культу до святих верховних апостолів Петра й Павла виник піст Петрівки. А вкінці прийшов наймолодший з чотирьох річних постів — піст Успенський.
  •  news image
  • Святий Володимир Великий 28 Липня 2012

   Рейтинг:

   "Прийдіть вірні, заспіваймо духовну пісню і прославмо Христа,
   який світло прославив чесного Володимира Великого князя"
   (Канон утрені празника).
  •  news image
  • Свята Княгиня Ольга 24 Липня 2012

   Рейтинг:

   "Радісно празнуємо у світлому дні твоєї святої смерти, Ольго богомудра,
   засилаючи молебну пісню до Христа, що вінчав тебе вінцем нетлінним"
   (Канон святої Ольги).
  •  news image
  • Всіх святих українського народу 21 Липня 2012

   Рейтинг:

   Рішенням Синоду єпископів УГКЦ у четверту неділю після Зіслання Святого Духа постановлено святкувати празник Всіх святих українського народу.
  •  
  • Верховних апостолів Петра і Павла 12 Липня 2012

   Рейтинг:

   "Днесь радісний празник засяяв усім країнам:
   прецінна пам'ять премудрих і верховних апостолів Петра й Павла"
   (Стиховна вечірні празника).
  •  
  • Неділя Всіх Святих 30 Червня 2012

   Рейтинг:

   "Величаємо вас, апостоли, мученики, пророки і всі святі,
   і почитаємо святу пам'ять вашу, ви бо молите за нас Христа Бога нашого"
   (Величання на неділю Всіх святих).
  •  news image
  • Зіслання Святого Духа 23 Червня 2012

   Рейтинг:

   "Ми виділи світло істинне,
   ми прийняли Духа небесного,
   ми знайшли віру істинну,
   нероздільній Тройці поклоняємося,
   Вона бо спасла нас"
   (Стиховна вечірні П'ятдесятниці).
  •  news image
  • Вознесіння Господнє 13 Червня 2012

   Рейтинг:

   Празник Господнього Вознесення завжди припадає у четвер на сороковий день після Христового Воскресення. Це один з великих Господських празників і має дев'ятиденне попразденство. Він звеличує подію Христового Вознесення на небо та підкреслює її значення для Христа і для нас.
Сторінка:12345678