Безшлюбне співжиття: причини - наслідки - позиція Церкви

29.03.201113:13 Вісник Інституту родини та подружнього життя Українського Католицького Університету. — №6: Безшлюбне співжиття: при чини — наслідки — позиція Церкви. — Львів: Видавництво Укра їнського Католицького Університету, 2011. — 172 с. Дедалі частішає практика спільного проживання чоловіків і жінок, яке не ґрунтується на шлюбному союзі. Це явище іноді помилково називають «громадянським шлюбом». Його вважають сучасною альтернативою тра­диційному шлюбові та сім'ї. Пов'язана з цим тематика породжує багато запитань і роздумів, зокрема для віруючих людей. Наукові статті й дослідження працівників ІРПЖ, що ввійшли до цього Вісника, є пошуком відповідей на згадані питання. Сподіваємось, Вісник допоможе краще зрозуміти позицію Католицької Церкви, яка завжди проголошує і захищає цінність інституції подружжя як основи міцної сім'ї.


Вісник Інституту родини та подружнього життя УКУ про причини та наслідки безшлюбного співжиття допоможе зрозуміти явище «громадянського шлюбу» та оздоровити шлюб ще у його корені. Таку думку висловив Петро Гусак, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя УКУ, упорядник Вісника №6 «Безшлюбне співжиття. Причини. Наслідки. Позиція Церкви», - повідомилаа прес-служба УКУ

«Чим більше молодих людей співживуть до шлюбу, тим більше пар замислюються – чи в'язати себе якимись узами шлюбу, церковного, або громадянського. Ще до одруження люди думають над процедурою розлучення, а це веде до визнання шлюбу неважним. На жаль, і у нашій Церкві, та й загалом в Україні та Європі ми маємо таку ситуацію», – вважає Петро Гусак.

За його словами, все більше людей невпевнені, що вони знайдуть любов на все життя і цим збільшується загальна зневіра. «З одного боку, вони прагнуть любові, а з іншого – бояться поразки. Власне, розуміючи цю ситуацію у нашому суспільстві, ми намагалися у Віснику якнайповніше розглянути таке явище як безшлюбне співжиття. Це допоможе уникнути подібних ситуацій у майбутньому та оздоровити шлюб».

Попри науковий акцент Вісника, він написаний доступно і зрозуміло, тому буде цікавим для широкого кола читачів. Також ця книжка стане у пригоді для тих, хто працює з молодими людьми – душпастирів, педагогів, консультантів.

У книзі зібрані шість статей сучасних науковців, в яких досліджують сучасні тенденції поширення безшлюбного співжиття, уявлення молоді про дошлюбні стосунки тощо. Тут також є документ Папської Ради у справах сім'ї «Сім'я, подружжя та «життя на віру».

Рейтинг: 4.1 Голосів: 7 Переглядів: 1652
Ваша оцінка: 2953

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар