Вітаміни на папері

EXCLUSIVE ARTICLES28.12.201215:00 Взимку і особливо ранньою весною так часто можна почути розмови про авітаміноз – відсутність певних вітамінів у людському організмі. Медики ще виокремлюють гіповітаміноз – коли якийсь вітамін у нас є, але в меншій кількості, аніж треба. І аби якось виправити ситуацію, «насідаємо» на фрукти та все, що може бути джерелом корисних для нас речовин.


Та можна говорити ще й про інший гіповітаміноз. Якщо одним прикметником охарактеризувати – то назву його духовним. Це стан, коли життя нібито втрачає кольори, пригасає світло і кудись зникає натхнення жити й творити. Такий вид нестачі вітамінів трапляється не лише ранньою весною, а й в інші пори року. І що тоді? Знову ж таки шукаємо вітаміни. Вони можуть бути всюди-усюди, але сьогодні розповім про особливі 132 сторінки, в яких заховані ліки. Маю на увазі книгу Філа Босманса «Не забувай радості. Вітаміни для твого серця».

Філ Босманс – бельгійський священик, засновник «Спілки без імені», організації, яка за допомогою соціальних проектів допомагає бідним (про неї читай тут - spilka-bez-imeni.org.ua). Його книги перекладені більше, ніж на 20 мов світу, а тиражі їхні  сягають мільйонів. Щоправда, тираж україномовних «Вітамінів», які були видані 2001 року, всього-на-всього дві тисячі. Тому книгу зовсім не просто знайти. Й самої інформації про цього письменника не так вже й багато. Але цікаве інтерв'ю із ним про книги, щастя, його життя, благодійництво можна прочитати, заглянувши сюди -  gazeta.aif.ru.

Поговоримо про самі «Вітаміни для твого серця». Так-от, в анотації цієї книги зазначено, що кошти від її реалізації підуть на допомогу дітям із малозабезпечених сімей, а саме на оплату їхнього перебування в дошкільних закладах. Отже, «вітаміни» саме для твого серця можуть бути ще й такими життєво важливими для інших. І не дивно: це все тісно пов'язане. «Мої тексти народились не за письмовим столом, ці слова – результат зустрічей із багатьма людьми, які потрапили в біду, людей нещасних, зневірених, які втратили віру у власні сили чи просто втратили радість життя в безконечній буденній суєті», - так говорить про свої книги Філ Босманс в інтерв'ю, посилання на яке – вище.

А тепер запропоную вам кілька «вітамінчиків» від цього письменника. Це короткі уривки із його книги, цитати.  Вони прості своєю формою та глибокі життєвою правдою.  Не писатиму багато про них, краще цитуватиму.

«Оком, яке сміється»

Якщо життя здається тобі інколи занадто важким,
Спробуй трішки побути у ролі клоуна,
Що плаче у серці,
А, проте, усміхається
Й грає на скрипці для дитини,
Щоб висушити сльози її серця.
 
Вітамін Філа для/про щастя:
 
Можливо, я шукаю щастя
Занадто далеко.
Це так  само як
З окулярами.
Я не можу їх знайти.
А вони у мене на носі.
Так близько!
 

А можна ще й такий вітамін про щастя знайти в книзі:

...Подивись на жайворонків,
Які співають високо в небі.
Знаєш чому?
Тому що вони не повинні платити за його оренду.
Дивись на небо і співай,
Тому що сонце світить тобі безплатно.
 

Вітамін проти стін

Те, що найважче віддати,
Потрібно давати в першу чергу – прощення.
Так, прощення.
Я мушу пробачати, знову і знову пробачати.
Коли перестаєш це робити, відразу виростає стіна.
А стіна – це початок тюрми.

І про любов, звісно, тут є:

Любов – як сонце.
Хто її має, той може відмовитись від багатьох речей.
Кому бракує любові, тому бракує усього.
 

Книга роздає не тільки вітаміни, а й рецепти. Ось:

Якщо ти знаєш рецепт приготування сонця,
Чи можеш ти його зробити сам
Так само добре, як щоденну їжу?
Візьми велику порцію добра,
Повну пригорщу
Терпіння до себе і до інших.
Не забудь щипку гумору,
Щоб належно сприймати невдачі,
Домішай достатню кількість бажання працювати
І влий до цього усього велику посмішку, -
І ти кожен день маєш сонце.
 

P.S. Це лише окремі «вітаміни», якими вирішила поділитись в цю чудернацьку погоду, але їх же стільки ще в книзі!

Щодо побічних ефектів цих «вітамінів», то їх, як на мене, може бути два: 1) якщо ви затятий скептик і у вас «не настрій», спочатку книжка може видатись ну аж занадто доброю; 2) можуть викликати залежність.

Аня Кликоцька

Фото: bund-ohne-namen.depuzomcfr.blogspot.com

Рейтинг: 4.8 Голосів: 20 Переглядів: 3551
Ваша оцінка: 100008

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар