Молодіжний простір

26.03.201218:08 Уляна
Журавчак
На конференції я отримала непересічний досвід - досвід мовчання і тиші. Я зрозуміла, що інколи найактивніша участь - це уважне спостереження і слухання. Останнім часом у своїй активності в християнському житті молоді Львова я дійшла скрайнього виснаження. Не драматизую з цього приводу, бо як каже мій духівник отець Йоан - таке зіткнення з реальністю є дуже корисним досвідом. А всякий корисний досвід будує нас як особистість. Відвідування різноманітних заходів, починаючи від нічних чувань, які у Львові стали доволі популярними, продовжуючи участю у міні-вертепі (аж до запису на радіо) і закінчуючи співами на Майстерні Пісні... Активна участь у волонтерстві на ДивенСвіті, а також все, що з цього виникає (а це ого-го скільки різних несподіванок і постійних викликів). Намагання все це поєднати з допомогою створити нову молодіжну спільноту, організувати літній табір, допомогти там і сям з чуваннями та проведенням біблійних кіл, а також не забути про те, щоб зробити мейл-розсилку матеріалів для своєї групи вивчення Святого Письма і занотувати те, що відбувається... Бемц! Якщо покришка можливостей ще не закрилася, то скриня вже напхом-напхана. І розказую я вам це все зовсім не для того, аби ви подумали: "О, яка Улька діяльна!" Бо, якщо чесно, це крапелька в морі тієї діяльності, яку можна було б здійснювати й великий шмат моєї гіперактивності займає все ще не цілком добра організованість. Тому, коли я сиділа сьогодні на конференції і бачила активність такої молоді як я, то спочатку не йняла віри своїм очам (так по-доброму, не те, щоб я не вірила в майбутнє нації), а потім почала відчувати велику полегкість:


"Ніхто не є айсбергом, що дрейфує в океані історії. Кожен з нас належить до великої родини, в якій маємо своє місце і роль до виконання. Йоан Павло ІІ

Як ніколи тепер я потребувала плеча опори, когось поруч, хто би також діяв активно і заражав цією активністю також мене. Ми потребуємо явної присутності у нашому житті лідерів, які би нас надихали, Spravgnij molodignyj_prostirпровадили, підбадьорювали. Наш людський ресурс, якщо не збагачений Святими Таїнствами (сповіддю, Причастям, Літургією, молитвою), середовищем зі спільними пріоритетами та відпочинком у колі справжніх друзів, дуже швидко міліє. Хоча ми продовжуємо вірити, та все ж нам бракує внутрішньої сили переконання навіть для самих себе. Тоді ми потребуємо реабілітації, реколекцій, віднови духа - називайте як хочете.

Я йшла на конференцію, бо знала, що там буде багато моїх добрих знайомих і щирих друзів, що там будуть можливо й незнайомі люди і їх буде немало, але спільність пріоритетів зробить наше спілкування взаємновідкритим і безпечним - зможемо познайомитися і згодом навіть продовжити дружбу.

"Зроби все, що в твоїх силах, щоб кожен, кого ти зустрінеш, став тобі другом. Святий Йоан Боско

Йшла творити молодіжний простір: спільний, безпечний, культурний, той, який надихає і відновлює, який будує тебе й інших.

«Дивіться як вони любляться між собою!» - говорили про перших християн і по тому впізнавали їх.

Тут, де ми на день вже створили первісну модель того, про що зібрались спільно мріяти - молодіжний простір - я відчула велику полегкість. Це ніби наш тил, де кожен воїн Христовий може відпочити, а також це наша творча кухня, де можеш проявити себе в креативності та сміливій викличності, не боячись, що хтось сміятиметься з наївності, з якою віримо у власні мрії. Це безпечна територія, де другом може бути кожен, хто припинить війну. Де панує людяність, солідарність, довіра і любов. Бо все це не лише гарні слова, як комусь можливо здається у цьому світі, сумному без Бога. Ці слова називають конкретні явища, які існують, бо не можуть не існувати. Бо йнакше життя би припинилося, а все на світі втратило сенс.

Dva mega-otciЯкщо одна людина, яка має візію, певне бачення дуже сильно повірить у те, що ця мрія може збутися, то є велика ймовірність, що так і буде.

Якщо кілька, а навіть декілька десятків молодих людей мають спільне бачення, яким діляться, яке відкрито обговорюють, то який великий вплив цієї візії на майбутнє конкретної країни, а навіть, не побоюсь цього сказати, на майбутнє світу.

Ми справді можемо змінити світ, змінюючи себе. Кожен, хто виховує свою совість, ходить до сповіді, той знає, що праця над собою дається нелегко. Тому якщо змінити світ = змінити себе, тоді це справді нелегке завдання. Але, звісно, можливе. І як кожна спільна мандрівка в гори - захоплююче.

Ми справді можемо віднайти себе. Бо якщо не почнемо шукати, то точно не знайдемо. Я віднаходжу себе на розмові з духівником, бо саме в сповідальниці мій розум і серце тиснуть одне одному руку.

Я міг би жити радісно й щасливо, Якби мені вдалось маленьке диво: Змирити серце з розумом — або Дізнатись, хто говорить з них правдиво. Дмитро Павличко

Там я знову стаю людиною з Божою гідністю. Я відчуваю щирість серця й розуму і саме в той момент, коли вірю їм обом однаково сильно, відбувається моя внутрішня переміна. Віднаходжу свою гідність, розуміння самої себе і любов та інші прекрасні найглибші пориви мого серця.

Ми справді можемо прикласти зусилля. Не тільки, щоб надувати повітряні кульки на волонтерському флеш-мобі до Дня захисту Дітей - однієї грандіозної акції, але й для інших великих цілей.  Мати мрії - це вірити в ідеали, що не обманюють як ілюзії, а кличуть йти вперед як мета.

На конференції ми обговорювали нашу візію майбутнього, і яким саме мав би бути молодіжний християнський простір. Тому я хочу дати дуже конкретну відповідь:

ми вже його творимо, ми вже є його активними учасниками, ми пишемо історію.

Якщо ми хочемо скласти план - то це може бути план завтрашнього дня або стратегія нашого власного життя - це та програма-максимум, яку ми, маючи ті позитивні "допінги", які я назвала вище, є справді спроможні виконати.

Якщо говоримо про інтеграцію в життя суспільства, то вже зараз ми покликані активно інтегруватися: люди культури з християнськими пріоритетами можуть активно взаємодіяти з мистецькими проектами, писати новини зі світу культури, а також бути донором для цього світу (продукуючи, до прикладу, чудові Post-obhovorennjaфотографії). Ми покликані цікавитися історією і брати активну участь у житті нашої країни. Ми можемо вивчати ефективні способи діяльності державних механізмів країн, які гармонійно розвиваються. Ми можемо дбати про високий професіоналізм того, чим займаємось у житті. Ми можемо бути активними в соцмережах в обговоренні різних тематик. Ми можемо організовувати флеш-моби, обмін досвідом, спільне проведення часу. Ми не повинні замикатися у своєму світі, а маємо обов'язок любити Людину. Християнин не повинен боятися йти у світ. Ми не зі світу, але прийшли у світ, щоб його перемінити. І перемінити не якось абстрактно, але конкретно у своєму житті, будучи другом тому, хто потребує дружби, порадником для того, хто сумнівається й потребує поради - не багато і не мало, а справи людські, які ми всі проживаємо, і це робить нас солідарними, навіть якщо ми ще не усвідомили цієї солідарності.

Стратегічним шляхом до втілення задуму створення єдиного молодіжного простору вважаю шлях від нас до інших людей. Якщо ми вийдемо до них, кожен на своєму місці до своїх середовищ без страху, а з любов'ю і розумінням, то не чекаймо на негайні плоди, але вони будуть швидше, аніж ми можемо собі уявити.

Просто вийдім і створімо єдиний молодіжний простір.

Змінімо світ.

Віднайдімо себе!

Прикладімо зусилля!

© Уляна Журавчак

Фото: звісно ж Василь Пишкович

Рейтинг: 4.9 Голосів: 26 Переглядів: 997
Ваша оцінка: 7288

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (5)

+

Додати коментар  • 17 Квітня, 2012 18:20Галинка Андрусів Відповісти
  • І я завжди чуюся в твоєму блозі як вдома! :lol: Так затишно тут :-)


  • 16 Квітня, 2012 09:53Уляна Журавчак Відповісти
  • Чуйся як вдома у моєму блозі, Настю 8) і всі решта, хто сюди заходить, теж :zzz


  • 15 Квітня, 2012 20:03Анастасія Колосовська Відповісти
  • "...бо саме в сповідальниці мій розум і серце тиснуть одне одному руку" - вражаюче і по - справжньому! ;-)


  • 27 Березня, 2012 20:40Уляна Журавчак Відповісти
  • Я би так мріяла про мільйон коментарів під тим дописом :roll: Не дифірамбних, а таких... таких якихось солідарних чи шо... Оо, i have a dream 8)