«Того, що судилося і конем не об’їдеш» чи «кожен сам коваль свого щастя»?

19.08.201118:14 Наталя
Біловус
Доля... Незбагненна річ. Немає мабуть такої людини, яка хоч раз би на неї не нарікала. Часто хочеться повернути час назад, щоб виправити щось, але... «Це доля...» - єдине виправдання на всі негаразди. І скільки людство не намагається з'ясувати «чи існує доля», однозначної відповіді на це запитання не маємо і досі. Тим не менше одні люди частіше скаржаться на долю, інші рідше. То що ж тоді виходить, одні більше відчувають її вплив і неминучість певних подій у своєму житті, а інші менше? Чи то можливо від самої людини залежить, як вона сприймає своє життя і події, що відбуваються щодня. Адже відомо, що є люди, які вміють відповідати за свої вчинки, визнавати свої помилки, тому хід життєвих подій сприймають як належне, як ланцюжок взаємопов'язаних і взаємозалежних подій. І навіть коли щось не вдається, то вони знають, що в першу чергу слід щось робити аби покращити ситуацію, а не чекати, склавши руки.


Але якщо лише спостерігати за власними невдачами і оплакувати їх, то чи можна буде сказати, що доля є прихильною?! Однак маємо поміж нас і таких людей. Адже, якщо особа звикла лише отримувати і ставити претензії, то очевидно, що раніше чи пізніше стикнеться з ситуацією, коли отримувати не буде від кого, а працювати самостійно просто не навчена. От тоді від неї мабуть і можна буде почути оте добре знайоме «така моя доля».

Та все ж, якщо все-таки вважати, що всім своїм життям ми керуємо самі, тоді постане запитання часу нашого народження і смерті. Ну хай навіть і є люди, які знають час своєї смерті, але ж що стосується нашого народження, то цей факт відбувається без нашого усвідомлення. То може справді ми приходимо в цей світ саме в той час, в ту епоху коли повинні, щоб здійснити якусь свою місію і після цього відходимо у вічність.

Християни мають дуже гарний погляд на поняття своєї життєвої дороги. Бог приводить кожну людину в цей світ, наділяючи її певними рисами та здібностями. Саме завдяки цим здібностям людина повинна виконати своє призначення у цьому світі. Але через зло, яке також присутнє на нашій землі, цей світ є недосконалим. І тому людина часто втрачає можливість сама бачити свої таланти і розуміти їх призначення. Тоді мабуть повинні бути якісь вказівники, які підкажуть, що ти на правильному шляху в своєму пошуку. Кожен від народження має якісь таланти, вміє виконувати щось краще за інших. І дуже часто, якщо людина починає цим займатися професійно, то досягає великого успіху. Інакше кажучи, займаючись улюбленою справою, отримує і задоволення, і заробіток, і часто ще й користь іншим приносить. Можливо саме це і слід вважати своїм покликанням заради якого приходимо у цей світ. Адже найперше наше покликання – бути щасливими.

У християнському світі кожен крок твого життя – це твій персональний вибір. Бог дав кожному розум і свідомість, аби могти пізнавати все навколо, і також дав волю вибирати. Отже, пізнавши, мусимо зробити вибір. І робимо його щомиті: не лише тоді коли приймаємо рішення до якого вузу вступати чи коли вибираємо собі пару, але й тоді коли приймаємо рішення встати достатньо рано аби не спізнитися на пари чи на роботу, і тоді, коли вирішуємо зробити не надто хороший вчинок стосовно близьких нам людей.

Кожен такий момент нашого життя подібний до миті, коли стоїмо на роздоріжжі і повинні вибрати, на яку дорогу маємо ступити зараз. А на протилежному кінці кожного шляху, є нове роздоріжжя, на якому знову маємо зробити вибір. І так все життя – кожен наш крок приводить нас до певних наслідків. Бог вчить нас кожного разу вибирати дорогу вузьку, бо лише вона приведе нас до дому Творця. Адже Він запланував всіх нас бачити після земного життя у житті вічному. І нікого Він не привів у цей світ аби вкінці звести до пекла. Таким чином християнство вчить нас бути вільними. Вільними від усяких речей, модних течій, думок інших людей, але всі вибори робити самостійно, покладаючись на Бога.

Життя - це як гра в шахи. Від одного твого ходу залежать декілька наступних. Ота залежність і є долею. Але кожен твій хід може її змінити.

Рейтинг: 3.6 Голосів: 99 Переглядів: 7286
Ваша оцінка: 4732

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар