Не можу більше мовчати...

07.12.201512:36 Зоряна
Опалинська
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Коли ви йдете темною вулицею і знаєте, що серед неї відкритий каналізаційний люк, самі його обминаєте, а що далі? Ваші друзі, знайомі, колеги теж ходять цією вулицею, тож чи скажете ви їм про його стан чи просто дасте візитку травматолога, на випадок, коли хтось впаде? Що зробиш ти? 

Я, студентка-медик, можливо всіх нюансів ще не знаю, але мовчати більше не можу. Поговоримо про ВІЛ та СНІД. Попередньо скажу, що ця інформація може не задовільнити деяких людей, та все ж...

Read in English: "I can’t be silent any more..."

Що ти знаєш про ВІЛ та СНІД? Якщо розібратися - то те, що чув десь в школі, по телевізору та інтернеті; але що ж ти чув? Отже, ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини, а СНІД - це синдром (сукупність симптомів) набутого імунодефіциту. Це не одне і те ж. Тепер, що нас вчить реклама? "Захистися від СНІДу - візьми презерватив". На противагу трохи фактів: в Америці на пачках презервативів вже пишуть "Не захищає від СНІДу"; згідно з даними Всесвітньої Організації Здоров'я - ЄДИНИМ способом запобігання інфекції є УНИКНЕННЯ ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок і шприців або практикування безпечних статевих відносин. Давайте розберемо останнє речення:

- ЄДИНИЙ спосіб - отже, інші способи, що нам пропонують є малоефективними або і не ефективними;

- УНИКНЕННЯ, а не гра в "рулетку": спробуємо, можливо омине? А не омине!

- ситуації, які несуть ризик - згідно статистики ВІЛ найчастіше передається серед ін'єкційних наркоманів та людей, що мають безладні статеві контакти;

- безпечні статеві відносини - такими можуть називатись лише ті, в яких ви впевнені на всі 100% у своєму партнері. Де такі взяти? Здорове християнське подружжя, яке дотримувалось дошлюбної чистоти і є вірним у шлюбі.

Отже, найкраща профілактика - це наша поведінка.

Знаєте, наша медицина, на жаль, далека від світових ідеалів, але нам під силу робити маленькі кроки до цих змін. На жаль, зараз широко пропагується презерватив, як надійний захист. Хоч далеко не завжди так є. Ми маємо попередити про відкритий люк, а не давати візитку травматолога.

Я зустрілась з тим, що молодь і справді не знає, що презерватив не є панацеєю від ВІЛ. Більше того, 1 грудня їх масово роздають на вулицях, у вузах...Для чого? Цим провокується виникнення ще більшої кількості ситуацій, що несуть ризик зараження. А нам потрібно що? Правильно - УНИКАТИ їх.

Мова йде про інший спосіб мислення, і поки ми не змінимо його, ми навряд чи подолаємо цю хворобу. Хочу цією статтею закликати свідомих медиків до того, щоб внести корективи щодо цього питання. Не забувайте, що багато з вас є авторитетами, у яких питають компетентної думки. Досить недомовок, медицині також потрібна правда.

Як показує статистика при тестуванні вакцин від ВІЛу, кількість тих, які заразились з вакциною була вища, ніж у тих, які нею не користувались. І справа не в якості вакцини. Справа в способі мислення. Особи, що покладаються на вакцину були менш обережні, бо думали, що це і є захист. Тепер за аналогією, поставте замість вакцини презерватив. Що у вас вийшло?

Знову і знову закликаю вас до свідомої поведінки. Наша відповідальність з нас нікуди не знімається. Коли сидиш на бочці з порохом, не варто бавитись сірниками, бо рано чи пізно може заіскрити і вибухнути.

Що мене спонукало до такого роздуму? Чомусь у нашій ментальності все заклолось так, що всі чекають, що скаже Церква. Церква вже давно все сказала - Заповіді не є сховані, вони доступні всім і кожному, там і є профілактика, питання тільки чи ми хочемо з цього користати.

А цю статтю я писала і для тих, для кого Церква , на жаль, не є авторитетом. Отут би мала бути правда від медиків, але як завжди...мовчання...бо на рекламі хтось заробляє,...бо достукатись важко,...бо це не реально зробити...

Пам'ятаймо, що кому багато дано, з того багато спитають...

Якщо ти ще цього не знав, якщо ти до сьогодні не чув цього - розкажи це тим, кого знаєш і любиш...Бо, можливо, впавши у відкритий люк, вже не потрібен травматолог, а лише морг...

Презерватив не захищає від ВІЛ!!!

Рейтинг: 5.0 Голосів: 31 Переглядів: 1649
Ваша оцінка: 106349

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар



    • 13 Грудня, 2015 13:46Kasya Katrashchuk Відповісти
    • Зорянка, пиши ще! Не мовчи!Гарно і просто, доступно і легко. Дякую