Порожня кімната

06.12.201415:41 s.Jelena
Цей запис з'явився у моєму блокноті добрих 10 років тому у відповідь на скарги на самотність кількох моїх добрих знайомих. Тепер я, мабуть, дала б їм іншу відповідь, а тоді – написала ось цю історію. Можливо, й тепер вона допоможе комусь розбавити своє надто густе почуття самотності. І як тільки воно стане рідшим, то одразу витече через якусь там дірку, звільняючи місце для спокою і почуття любленості. Чесно :-)


Тобі знайоме те дивне відчуття, коли після довгого дня ти заходиш у свою кімнату і вона раптом здається тобі страшенно порожньою? Ти втомлена: протягом дня було багато нових вражень, емоцій, зустрічей... І ніби немає приводу для смутку, але... він, той смуток, немовби пробивається крізь товсту, одначе крихку кору денної радості.

Вечір і твоя порожня кімната... Так закінчувалося багато днів твого життя, ти вже перестала їх рахувати... Ти сидиш із великим горнятком зеленого чаю на ніч і колупаєшся у своїх спогадах. Як думаєш, чи це симптоми самотності? Хочу сказати тобі зараз одну важливу річ: у тебе дуже поганий зір! Ти здивована? Ну, звичайно, адже я намагаюся якось спровокувати тебе до відповідної реакції. Хочу, щоб ти глянула на стіни та полиці своєї кімнати. Ні-ні, я не натякаю на те, що з них варто час від часу витирати пилюку. Я зараз зовсім про інше: твоя кімната повна речей, кимось тобі подарованих. Найпростіші дрібнички, придбані у дорогих чи дешевих крамницях, дісталися тобі від близьких людей з різних нагод.

Пригадай, як кожна з тих дрібниць дуже тішила тебе кілька перших днів чи тижнів, а згодом всі вони стали звичайною частиною інтер'єру твоєї кімнати. Іншими словами, вони перестали говорити голосами тих людей, які дарували їх тобі від щирого серця. Отже, за кожною такою річчю стоїть чиєсь серце... Скільки таких сердець б'ється у твоїй кімнаті? Ти не чуєш?.. Тоді в мене для тебе сьогодні є ще одна неприємна новина: у тебе поганий слух!

Кожного разу, коли тобі видається, що ти – сама-самісінька в цілому світі і сидиш у порожній кімнаті, п'ючи свій зелений чай на ніч, кинь оком на стіни та полиці і ти зрозумієш, що не існує порожніх кімнат... Ці дрібниці є висловом любові твоїх близьких до тебе, любові, яка дісталася їм з Єдиного Джерела: від Бога. І це саме Він покликав тебе у цей світ... аж ніяк не для того, щоб жити у порожній кімнаті.

Осінь, 2004

Рейтинг: 5.0 Голосів: 27 Переглядів: 1413
Ваша оцінка: 104697

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар