Про допомогу для бійців із зони АТО

21.08.201411:26 Kasya
Katrashchuk
Події останніх місяців сильно "струсили" українців. Це стало добрим приводом для самоорганізації, для допомоги тим, хто в біді. Спершу була так звана психологічна допомога постраждалим майданівцям, а тепер стартувала допомога для бійців із зони АТО.


Чудово, що є багато волонтерів, які відвідують госпіталь. Пацієнти також мають багато друзів і родичів, що також є доброю підтримкою і частково навіть терапією. Старатимусь не вживати багато медичної термінології і максимально просто напишу лиш кілька правил у розмові з такими особами. Це не є універсальна формула, бо кожна людина оригінальна і ІНША. І в жодному випадку не слід робити шаблону. Та все ж...

1. Не залишайте таку особу на самоті, особливо в "гострому періоді". Навіть якщо така особа агресивна щодо Вас, просто старайтесь, не нав'язуючись, дати зрозуміти, що Ви поруч.

2. Не обманюйте! Люди після такого травматичного стресу дуже чітко "січуть", коли їм кажуть правду, а коли брехню. І Ваша "благородна брехня" пізніше може стати непоправною втратою довіри.

3. Не кажіть загальних фраз типу: "Ти – молодець!", "Ти  герой!", "Головне, що Ти з нами!" чи ще гірше, "Радій, що вижив!"... У таких осіб може бути дуже сильне почуття вини, бо могли загинути їхні друзі.

4. У жодному випадку не докоряйте! Повірте, і таке трапляється, на жаль... "Чого їхав, коли міг відкосити!" і т. д.

5. Не лякайте! Типу: "Аааа... яка в тебе страшна рана!", "Йой, що ж то буде з Тобою...". Максимальний спокій, друзі і підтримка, що Ви є поруч.

6. Не підтримувати розмову! Коли потерпілий нарікає на владу, генералів... Ваша функція тут просто слухати. Буває, що волонтер, володіючи інформацією щодо подій, починає ще більше нарікати: "Та вони  ідіоти, бездарі і т.д., т.п.", чим ще більше "нагнітає обстанівку".

7. Моє улюблене! Тілесний контакт. Дуже делікатнна сфера! Головне, не перебільшувати. Сконцентруйтесь лиш на ділянці РУК. Легко торкнути, взяти за руку... Навіть, якщо в перші рази потерпілий буде агресивно реагувати, спробуйте через певний час...

І найголовніше – це Ваша особиста МОЛИТВА за потерпілого!

«Моліться безперестанку...» (1 Сол. 5,17).

Блог Катрусі Катращук

Рейтинг: 5.0 Голосів: 10 Переглядів: 1731
Ваша оцінка: 104096

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар