Божий шлях?! І я?! Що це, як це?!

01.07.201417:25 Тарас
Гриценко
Спочатку невеличка молитовна вправа: 1) сядьте зручно; 2) коли вдихаєте подумки промовляйте: "Ти в мені"; 3) коли видихаєте подумки промовляйте: "Я в Тобі"; 4) повторіть так декілька раз; 5) поділіться відчуттями у коментарях ;)


Тепер ми налаштувались і можемо продовжувати.

Що ж таке Божа воля? Як її знайти?

Владика Венедикт пише, що Божа воля  це не боятися прийняти свої обов'язки та через них послужити іншому. А тепер поділюся з вами, що для мене означає це визначення.

У нас є таланти (пригадуємо тут притчу про таланти. В історичному контексті йдеться про грошову одиницю (35 кг  40 кг золота = 1 талант). У даному дописі під талантом слід розуміти отриману з Божих рук "життєву інвестицію", фактично здібності, вміння. Приклад: дихати, ходити, бачити, малювати, думати, читати, плавати, співати, скакати, бігати, аналізувати, творити, домовлятися, пояснювати, сміятися, вчитися, розповідати, гратися, моргати, жувати, милуватися, відчувати та багато-багато інших!).

Нам їх дано як дар, дарунок. Божа воля  це зреалізувати ці дари  таланти.

Отець Андрій Зелінський каже, що дійсність  це шлях від серця до серця, який ми творимо.

Творимо! Так ось зреалізовувати таланти  це творити. Коли ми творимо  ми щасливі, а особливо, коли наше творіння, наш зреалізований талант знайшов шлях та торкнувся серця ближнього, викликаючи посмішку, радість, відчуття краси, любов. "Щасливий не той, хто бере, а той, хто дає".

Коли ми робимо щось, що не відповідає нашим природнім талантам, з'являється відчуття дискомфорту, неспроможність відчути щастя та радість.

А це фактично відступ від Божого плану щодо нас!

І як тут не згадати патріарха Йосифа Сліпого: "Кожний другий українець – геній, а всі ліниві". Читаємо тут.

Натомість, коли ми розкриваємо свої природні таланти, з'являється така чудова річ (знову згадуємо притчу про таланти): ми відкриваємо НОВІ ТАЛАНТИ! З'являються нові можливості обдарувати ближнього радістю!

Ось так я розумію Божу волю.

І ще трішки думок: "Всі ми народжуємося однаковими, тільки виховання та звички роблять нас різними". (с) Конфуцій.

Дуже важливим є середовище, в якому ми виховуємось. Чи воно спонукає до відкриття та реалізації талантів, чи навпаки: "ти не зможеш", "це не твоє", "тобі не під силу", "ти – дурний", "ти ше нічого не знаєш", "тобі ше рано", "не пхайся туди", "не можна", "от коли станеш великим...". Тому такими важливими є участь у різних громадських огранізаціях!

Адже всі члени організації покликані розкривати свої таланти, допомогти зробити це ближньому та творити шлях до серця іншого.

Цікаво почути ваші думки. Тож чекаю на коментарі ;)

Джерела натхнення:

1) Українське лінивство;

2) Допис владики Венедикта;

3) Євангеліє Мт. 25, 14-30;

4) Притча про таланти.

Рейтинг: 5.0 Голосів: 17 Переглядів: 1210
Ваша оцінка: 103782

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар