Крапля добра, що стала океаном милосердя!

17.08.201322:41 Діана
Гвоздь
Одного разу на уроці історії у нас була цікава та доволі незвичайна дискусія. Замість історичних дат та подій, ми поринули у обговорення того, чому людина ставить матеріальні цінності вище над усі інші.


Чому збагачення досить часто стає ціллю життя багатьох? І нерідко на шляху до цього люди здатні переступати через усе…
Багато хто висловлював свою думку щодо цього. Більшість зійшлися на тому, що це банальне бажання виглядати кращим з-поміж усіх і викликати в інших почуття заздрості. Мабуть, багатьом знайома ситуація?.. Та чи не усі мої однокласники погодилися із тим, що такий шлях є нічим іншим, як “еміграцією в деградацію”. І що людству потрібні зміни, і змінюватися потрібно вже сьогодні. Але як? Людині 21 століття класичне “Почни із себе” уже ні про що не говорить. Та й відмовитись від благ цивілізації і поселитись, наприклад, у хатині в лісі чи селі зможе далеко не кожний. Вбачати щастя у духовності, а не у матеріальних речах – завдання не з простих.  І коли я слідкувала за плином цієї бесіди на уроці, у мене зародилось своє бачення з приводу цієї проблеми.

Ви чекаєте, що я оповім, наприклад, якою красномовною та геніальною була моя промова тоді, на уроці історії? І що після оприлюднення мого бачення вирішення цієї проблеми увесь клас аплодував мені стоячи? Ні, помиляєтесь. Насправді тоді я лиш промовчала і тільки через декілька днів, зовсім випадково, я пригадала одну цілком реальну історію. Думаю, вона буде варто вашого часу і вашої уваги.

Це історія маленької дівчинки на ім’я Рейчел із Сієтлу. Цій дитині вдалось те, що не вдавалось багатьом. Вона, маленький ангел з добрим серцем, врятувала життя 60 тисяч африканців.

А почалось все з того, що одного разу у її рідне місто приїхав із лекцією керівник благодійної організації. Зі сцени він розповідав, як його організація бореться з нестачею чистої води в найбідніших країнах. І тоді вперше Рейчел дізналася про тисячі дітей, які не мають найпростішого – чистої води, і вперше в житті побачила кадри, на яких сотні виснажених людей пили з калюж і боліт. Вона дізналася, що 4,5 тисячі дітей щодня вмирають від страшних хвороб через цю воду. І  тоді, незважаючи на свій ще юний вік, ця смілива і сильна духом дівчинка взялась до дій.

Заручившись допомогою мами, на сайті благодійної організації Рейчел створила свою сторінку, де просила всіх, хто її знає, не дарувати їй на день народження ляльок і суконь, а пожертвувати гроші в ім'я порятунку дітей. Їй хотілося зібрати 300 доларів, щоб 15 чоловік змогли отримати доступ до чистої води. Та, на жаль, бажаної суми, а саме 300 доларів, Рейчел не вдалось зібрати. Суми вистачило лише на 11 людей, і дівчинка була розчарована. День народження пройшов, і її сайт – закритий.

У липні 2011 року Америку облітає новина: на шосе в Сіетлі зіткнулися 20 автомобілів. В одному з них перебувала Рейчел з сім'єю. Десятки людей, що потрапили в цю катастрофу, виживають. І тільки Рейчел з множинними переломами хребта потрапляє до реанімації. Лікарі виявляються безсилими.

Дізнавшись про трагедію, Скотт Харріс – той самий чоловік, лекція якого колись збурила Рейчел, знову відкрив в Інтернеті її сторінку. Він ніколи так і не зустрівся з тією дівчинкою з Сіетла, яка стояла в черзі до нього з питаннями. Черга була занадто довгою, а мама поспішала. Тепер він щодня спостерігав, як на сторінці з останнім бажанням Рейчел відбувалися дивні речі. Гроші текли струмком.

"Кампанія поширилася на всю церкву Рейчел. За лічені дні було зібрано понад 100 тисяч доларів. Потім це поширилося на весь Сіетл. 300 тисяч, 400 тисяч доларів, а потім ми взагалі перестали розуміти, що відбувається", – розповідає засновник благодійної організації "Charity: water " («Благодійність: вода») Скотт Харрісон.

Ця історія не залишалась поза увагою. Десятки тисяч людей з усього світу писали на сторінці Рейчел зворушливі листи. Історія розвивалася стрімко. Діти з різних країн витрушували свої скарбнички і просили батьків перераховувати гроші на рахунок Рейчел. Дорослі не могли не додати свої купюри. Разом вийшло зібрати 1 мільйон 200 тисяч доларів! Цього вистачало вже на порятунок не 15 осіб, а 60 тисяч!

"Знаєте, що ми будемо робити в річницю смерті Рейчел? Разом з її мамою ми будемо переїжджати з одного африканського села в одне, третє, четверте і так далі, де вже зараз є вода завдяки Рейчел. Вона зустрінеться з тисячами і тисячами людей, яким її дочка принесла здоров’я, щастя і нове життя ", – каже Скотт Харрісон.

Мрія Рейчел Беквіс змусила замислитися мільйони людей. Адже всього за дев'ять років свого життя маленька дівчинка з великим серцем допомогла врятувати десятки тисяч людей і надихнула на добрі вчинки весь світ. Так одна маленька смерть змусила велике людство озирнутися на щось дійсно важливе.

Ви запитаєте, чому з багатьох подібних історій я обрала саме цю, і як приклад Рейчел Беквіс є пов’язаний з вічним протистоянням духовності і матеріальності? Усе дуже просто. Ми самі ж руйнуємо свій дім – Землю, своїми вчинками руйнуємо своє ж життя. А може варто зупинитись? Сказати собі "Стоп!" і подумати "Куди ж я прямую?". Бо життя – як поїзд. Інколи дорога буває небезпечною, і ти зовсім не знаєш, коли буде кінцевий пункт. Я думаю, що багато людей погодяться із тим, що матеріальні речі, якими б дорогими нашому серцю не були, далі ніж до цвинтаря з нами не підуть.Тож прямуючи цим «поїздом-життя», варто уже зараз задуматись про зміни. І знаєте, зовсім не обов’язково перераховувати усе майно на рахунки благодійних організацій чи відмовлятись від благ цивілізації і оселятись у хатині в лісі чи селі. Варто озирнутись, подумати: а може хтось поряд із нами потребує чогось найпростішого: води чи нашої підтримки.  Достатньо хороших, безкорисливих вчинків з думкою про свого ближнього. Навіть один такий – для когось може виявитись справжнім сонячним промінчиком серед цілковитої темряви. Так як це було у історії Рейчел Беквіс…

"Наші з вами хороші вчинки", – ось такою буде моя відповідь на вічну тему духовних і матеріальних цінностей. Свого часу Жан-Жак Руссо сказав дуже гарні слова на про це ж: "Одна з переваг хороших вчинків полягає в тому, що вони підносять душу і навертають її до ще кращих справ"…

Фото newsmarket.com.ua, setyoufreenews.com

Рейтинг: 4.9 Голосів: 35 Переглядів: 3531
Ваша оцінка: 101585

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (2)

+

Додати коментар  • 18 Серпня, 2013 13:51Марта Приріз Відповісти
  • Діти мають найчистіше серце, тому вони і діти.
   Ти гарно написала цю статтю. Дякую...


  • 18 Серпня, 2013 14:00Діана Гвоздь Відповісти
  • Так, справді діти - це справжній шедевр Бога...
   А щодо статті - то дуже тішусь, що вона комусь припала до душі :).