Шлях до Емаусу, ч.1

13.04.201318:14 Максим
Гонтар
Чи відчуваєте у собі якийсь смуток? Хочете зцілити біль втрати, розчарування? Чи бажаєте палати серцем від віри Христової? А, може, прагнете стати тим, хто проголошує Євангеліє? Чи просто довідатися більше про Ісуса? Може, шукаєте дію Слова Божого у Вашому житті або прагнете зрозуміти, як прийняти його у своє життя? Тоді, можливо, Ви знайдете відповідь у цій статті.


Святе Письмо - це інструкція для людини. Не знаючи його, людина практично не знає, звідки вона взялася, хто  вона  є, яка  мета її життя.

Я дуже люблю Святе Письмо - Книгу книг, і дякую Богові, що можу досліджувати Біблію. Ходжу на біблійні кола, час від часу потрапляю на реколекції та курси, присвячені Святому Писанню.

Пощастило мені і на цих вихідних, бо 30-31 березня  взяв участь у курсі «Емаус», що його проводили проповідники Школи Євангелізації Святого Андрія (ШЄСА). Цю школу заснували Хосе Прадо Флорес (Мексика) та о. Еміліян Тардіф (Домініканська Республіка) у 1980 році. Її мета - виховувати нових євангелізаторів для нової євангелізації. Нової не за змістом, а за запалом, за методами і за вираженням, як говорив Іван Павло ІІ.

В Україні осередок ШЄСА діє в смт. Брюховичі Львівської області, координатором якої є о. Теодор Пилявський (ЧСВВ). Навчання у цій школі поділене на три етапи, що складаються з семи курсів у кожному. «Емаус» є другим курсом першого етапу навчання «Фундамент християнського життя».

Метою даного курсу є зрозуміти власну потребу серця, щоб загорітися вогнем євангелізації та зрозуміти, як Слово Боже діє в моєму житті.

Під час курсу  «Емаус» проповідували отець Теодор Пилявський (ЧСВВ) та сестра Іванна Дмитрів (МНІ).

Перша наука  мала назву «Шлях до Емаусу». Ми детально розглянули епізод з Євангелія від Луки (Лк. 24, 13-35) про двох учнів, що спершу ішли з Єрусалиму до Емаусу, але мандрували розчаровані та засмучені, бо їхній Вчитель не став Месією, котрого чекали, не став земним царем. Але згодом, коли Христос відкрив їм очі та запалив їх серця, вони розвернулися на 180 градусів і "рушили негайно" з Емаусу в Єрусалим, щоб звіщати про воскреслого Христа, Месію істинного, своїм братам і сестрам.

Так і ми, як ті двоє учнів, часто буваємо розчаровані життям. Коли маємо власні плани, а Господь здійснює Свою волю, ми розчаровуємось. Найбільший біль буває не від страждань, а від того, що не бачимо сенсу цих страждань. Як зрозуміти їхню вартість? «Щоб Святе Письмо не залишилось мертвою буквою, треба, щоб Христос, Вічне Слово Живого Бога, через Святого Духа "відкрив нам розум, щоб ми розуміли Писання" (Лк. 24, 45)», - каже Катехизм Католицької Церкви (ККЦ, 108). Коли зможемо пережити свої втрати та розчарування, коли Христос запалить наші серця, тоді зуміємо запалювати серця інших людей. Бо світ є в темряві. Але як же можемо запалити світ, коли самі не горимо? І як же будемо горіти, коли не запалить нас Ісус?

Кожен хоче йти в радості з Емаусу до Єрусалиму. Але неможливо йти цим шляхом, не пройшовши спершу шлях розчарування, страждання, зневіри – дороги до Емаусу. Ми повинні на ній зустріти Христа, і тільки Він перемінить наші розчарування на віру, наші страждання на радість. «Бо ні зілля, ані припарки їх не вилікували, лише Твоє, Господи, Слово, що всіх ізціляє» (Мудрість 16, 12).

Далі буде...

Рейтинг: 4.9 Голосів: 16 Переглядів: 1786
Ваша оцінка: 100761

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар