Блоги

Лідія Губич

  •  
  • "УКУ є тим ґрунтом, на якому два крила людського духу – віра і розум – віднаходять свою рівновагу" 22 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Перефразовуючи Папу Івана Павла ІІ, розпочну з найважливішого. Але перед тим, як скажу свої «так» на користь Українського Католицького Університету, дозволю собі зробити декілька зауваг. По-перше, мушу зазначити, що мої аргументи можуть виявитися занадто особистісними: при викладі матеріалу автор насамперед послуговується своїм скромним досвідом, отриманим саме у цьому навчальному закладі, а також тими спостереженнями, які мені вдалося зробити впродовж трьох останніх років, які я провела в УКУ. По-друге, я не була безпосередньо студенткою УКУ, а лише закінчувала Магістерську програму екуменічних наук УКУ, тому не претендуватиму на змалювання повного всеаспектного образу університету, зрештою, і не ставлю перед собою такого завдання. Ну і останнє, це власне те, що я не можу не сказати: перед вступом на МПЕН я закінчувала факультет журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, про який у мене залишилися чудові спогади, і який був для мене тою першою кузнею, у якій кують не лише інтелект, а й гартують людський дух. Тому мені було дуже легко влитися не лише в навчальну, а й духовну атмосферу УКУ.
  •  news image
  • Таємниця чоловічої душі 29 Листопада 2010

   Рейтинг:

     Минулого року у видавництві «Свічадо» побачив світ українською мовою всесвітньо відомий бестселер «Дике серце. Таємниця чоловічої душі» Джона Елдреджа. Автор ставить два ключові питання: яким повинен бути чоловік-християнин і якою повинна бути жінка-християнка? Вважає, що на це питання також Церква мусить дати гідну відповідь. Сам автор шукає її у світлі євангельських постатей. Аргументуючи глибоке духовне прагнення чоловіка у пригоді, з усіма притаманними їй небезпеками і невідомістю, Джон Елдредж наводить приклад Мойсея, який «на розпечених пісках у пустелі, загублений у бездорожній глушині, отримує місію і мету свого життя». І у цьому, на думку автора-психолога, є велика таємниця правди про чоловіка. Для того, щоб чоловік зрозумів, ким він є і навіщо він тут, йому доведеться вирушити в подорож. «Життя потребує, аби чоловік був шалений і шалено відданий». Чоловік також народжений для боротьби, але самої битви ніколи не досить; він має бути героєм для когось, особливо, для жінки, яку любить. У своєму аналізі автор іде глибше, і зауважує, що чоловік не обов'язково мусить стикнутися з викликом фізичного бою, але він народжений, насамперед, для духовної битви, яка постійно триває. Саме з неї він мусить вийти переможцем. «Те, що ця битва є духовною, не означає, що вона несправжня. Царство небесне здобувається силою, - сказав Ісус, - і ті, що вживають силу, силоміць беруть його». (Мт. 11, 12)
  •  news image
  • Іван Павло ІІ: Молодь – надія світу 29 Квітня 2011

   Рейтинг:

     1. Молоде України, Христос запрошує тебе йти проти течії! Запрошує вас бути захисниками Його закону та виявляти його послідовною поведінкою у щоденному житті. 2. Любіть Церкву! Вона є вашою родиною та духовним храмом, живим камінням якого ви покликані бути. 3. Ви станете у Церкві новим поколінням святих вашої землі, вірних Богові й людям, станете апостолами Євангелія, насамперед серед ваших ровесників. 4. Вашою духовною поживою нехай буде Євхаристійний Хліб, нехай буде Христос. Приймаючи Його у Пресвятій Євхаристії, назавжди залишитеся у Його любові й принесете щедрі плоди. 5. І якщо іноді дорога стане крутою, якщо дорога вірності Євангелію буде здаватися вам занадто зобов'язуючою, бо вимагатиме жертви і відважних виборів, пригадайте про нашу зустріч – ПАПА з ВАМИ. 6. Дорога молоде, Христос має «слова життя вічного». Його слова тривають навіки і понад усе, відкривають двері вічного життя. 7. Десять Заповідей Божих – це немов компас, який у бурхливому морі не дозволяє втратити маршрут, аби доплисти до причалу... 8. Український народе, з довір'ям дивись у майбутнє. Це час сприятливий! Це час надії та відваги! 9. Українці, в родючу землю ваших традицій заглиблюється коріння вашого майбутнього! 10. НЕ БІЙТЕСЯ!
  •  news image
  • Лист до сімей Святішого Отця Івана Павла ІІ (витяги) 16 Червня 2011

   Рейтинг:

     «У світлі Нового Завіту виразно можемо побачити, що первісний зразок сім'ї треба шукати у самому Бозі, у триєдиному таїнстві Його  Життя. Боже «Ми» є вічним зразком для людського «ми» - насамперед того, яке створене з чоловіка і жінки, створених на образ і подобу самого Бога. Подружжя як Свята Тайна – це союз осіб у любові, а любов може бути поглиблена й збережена тільки через Любов, ту любов, яка «влита в наші серця Святим Духом, що нам даний»(Рм 5,5) Батьківство і материнство само по собі є особливим підтвердженням любові, дозволяючи відкрити її розмір і первісну глибину. Проте це не відбувається автоматично. Це є завданням обидвох: чоловіка і жінки. Батьківство і материнство становить у їхньому житті «новину» і таке багатство, що не можемо до нього наблизитися інакше, як «на колінах». Бути людиною» – це основне покликання людини: «бути людиною» в міру дару, який вона отримала. У міру того «таланту», яким є саме людство, а лише згодом у міру усіх тих талантів, якими вона була обдарована. Молитва – це подяка, прослава Бога, прохання прощення – і, нарешті, - благання і заклик. У кожній із цих форм молитва сім'ї має, без сумніву, багато що сказати Богові. Вона має також багато що сказати людям, насамперед тим, що пов'язані конкретним сімейним зв'язком.
  •  news image
  • Іван Павло ІІ до молоді: "Ви — надія Церкви і світу, ви — моя надія" 18 Жовтня 2011

   Рейтинг:

     Уривок з книги "Переступити поріг надії" / Іван Павло ІІ відповідає на питання Вітторіо Мессорі. Київ - Львів: Кайрос - Свічадо, 1995
   Власне, молоді... Привілейована тема щирого зацікавлення Папи, який часто повторює, що у справі євангелізації вся Церква дивиться на них з особливою надією. Чи вважають Ваша Святість, що ця надія має реальні підстави? А може, на жаль, ми маємо справу з поверненням ілюзії нас, дорослих, що нове покоління буде кращим від нашого і від усіх попередніх? Тут Ви відкриваєте широчезне поле для аналізу і медитації.
БЛОГЕРИ