Блоги

о.Ростислав Пендюк

  •  
  • Чому цей сайт?9 18 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Багато списів поламано на тему новітніх технологій і їх впливу на сучасне суспільство. Безперечним лідером такого обговорення є мережа Інтернет. Противники справедливо зауважують, що сучасні люди все більше часу проводять сидячи за комп'ютером, і цим самим позбавляють себе руху, а також можливості звичайного живого спілкування з близькими людьми. Вони кажуть, що такий стан речей провокує зріст захворювань як фізичних так і психічних. Прихильники вказують на відкриття нових горизонтів, дякуючи Інтернету. Різноманітні засоби миттєвого обміну інформацією, зникнення інформаційних кордонів, доступність спілкування з багатьма людьми, незалежно від місця перебування. Це лише деякі нові можливості, які відкрив Інтернет.
  •  
  • Ти можеш!5 30 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Що може людина? Переважно, відповідаючи на це запитання, розрізняють людину, як сукупність усіх людей, тоді відповідь – може дуже багато. А от, якщо окремо взята людина – це ніщо, вона не здатна серйозно вплинути на процеси у світі, країні, місті, навіть родині – оскільки вона одна. Але... Був собі такий ОДИН чоловік Аврам, до нього звернувся Бог з доволі незручною та незвичною пропозицією. Аврам свій вибір зробив на користь тієї пропозиції. Тепер його називають батьком мільярдів людей А пізніше були Ісаак, Яків, Давид, Соломон, Ісая – ці усі люди, кожен зосібна зробив дуже багато для людства.
  •  
  • КРИТЕРІЙ-СОВІСТЬ 22 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Дев'ятикласники ледве встигли познайомитися, коли в Ігора в шкільному гардеробі пропало нове пальто. Ніхто в класі не звернув уваги на пропажу в Ігора дорогої речі.Через декілька днів Ігор ввечері випадково побачив своє пальто на однокласнику Саші, який в колі великої компанії з гітарою прогулювався по вулиці. Ігор сказав мамі, що бачив, ніби своє пальто на одному з учнів, але не впевнений, що це його річ. Ім'я хлопця він не назвав. Мама Ігора розповіла про все директору школи, і після декількох спостережень директор переконався, що в хутровому пальто був Саша. Справу передали в міліцію, де слідчий встановив, що Саша – лідер класу, активний член театральної студії – дійсно вкрав пальто Ігора з шкільної роздягальні. Вкрав не один, а разом із своїми товаришами.
  •  
  • Коротенькі роздуми на тему «життя» 22 Листопада 2010

   Рейтинг:

   ЯкБи, КоЛи б , Хотів(ла) б... Одна дванадцятирічна дівчинка записала якось у своєму щоденнику: «Ми є людьми майбутнього, отож повинні поліпшувати ситуацію. Найгірше нічого не робити і дивитись, як той бідний світ розсипається на друзки. Кричимо «Хай живе мир» і ведемо війну. Повторюємо «Геть наркотики» і ще більше торгуємо ними. Проголошуємо «Ні – тероризму» і вбиваємо невинних. Хіба ж неможливо припинити усе це?! Хочу тобі сказати: якщо тебе справді засмучує ненависть у світі, не плач і не втрачай надії, а зроби щось, хай навіть маленьке».
  •  
  • НЕДІЛЬНИЙ ОБІД1 01 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Мама, як звичайно, покликала з кухні:– Прошу до столу. Все готове! Її чоловік, який читав, і два сини, що дивилися телевізор, швидко відгукнулися і з шумом сіли до столу. Прийшла господиня, але замість пахучих страв, кинула на стіл жменьку сіна. – Це що?! – закричали всі разом. – Чи ти здуріла? –  спитав її чоловік. Господиня спокійно подивилася на них і сказала: – Я думала, що ви не звернете на це увагу. Вже двадцять років готую для вас і ніколи ще не почула жодного слова, з якого я могла б зрозуміти, що ви жуєте не сіно. А ВИ ВИСЛОВЛЮЄТЕ СЛОВА ВДЯЧНОСТІ? Джерело: Парафія Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно
  •  
  • Квітна неділя нашого життя1 15 Квітня 2011

   Рейтинг:

   Подія, яку згадуємо у Квітну неділю, наповнена якоюсь особливою радістю і піднесенням. Коли Ти любиш людей, стараєшся для них, несеш їм лише добро і хочеш їх повести за собою туди, де завжди світло і добре, і бачиш, як вони тебе вітають, славлять і величають – чого можна ще бажати? Тоді, їдучи на осляті, Ісус мав би відчувати радість і втіху від того, що Його старання не були марними, що люди почули і прийняли Його. Він мав би радіти разом з усіма. Але у Його серці, мабуть, було багато смутку. Бо, на відміну від усіх цих людей, добре знав, що станеться потім. Він розумів, що Його місія у цьому місті зовсім не така, якої сподіваються ті, хто гукає «Осанна». Вже у цю мить в Його вухах, мабуть, бриніли інші вигуки: «Розіпни».
  •  news image
  • Досвід людини, яка прожила життя9 09 Квітня 2011

   Рейтинг:

     Передсмертний лист Габріеля Гарсії Маркеса Якби на одну мить Бог забув, що я всього лише ганчіркова маріонетка, і подарував би мені шматочок життя, я б тоді, напевно, не говорив все, що думаю, але точно б думав, що говорю. Я б цінував речі, не за те, скільки вони коштують, але за те, скільки вони значать. Я б спав менше, більше б мріяв, розуміючи, що кожну хвилину, коли ми закриваємо очі, ми втрачаємо шістдесят секунд світла. Я б йшов, доки всі інші стоять, не спав, доки інші сплять.
  •  
  • Так багато хочеться сказати про МАМУ2 07 Травня 2011

   Рейтинг:

   Чи знаєте Ви хто є автором проекту вежі в центрі Парижа? Чи відомо Вам, хто намалював портрет Мони Лізи? Кому належить музичний твір «Пори року»? А хто єдиний на цей час переможець Євробачення від України? Хто є ведучим найвідомішого в Україні телевізійного шоу? Чи можете Ви назвати найкращих футболістів?.. Блискуче! Наші знання справді чудові, ми прекрасно розуміємось в архітектурі й футболі, у музиці. Усі тут перелічені люди по-своєму геніальні, їх імена відомі, про них говорять, а зустріти таку людину на вулиці вважається справжнім щастям.
  •  
  • Новий Катехизм УГКЦ - дар і виклик1 24 Червня 2011

   Рейтинг:

   Сьогодні у Львові було презентовано Катехизм Української Греко-Католицької Церкви. Подія непересічна з багатьох причин. Передовсім з огляду на унікальність видання, його особливе наповнення саме як Катехизму Східної Католицької Церкви. Також з огляду на 10 років наполегливої і дуже скрупульозної праці багатьох людей. Ця праця увінчалась сьогоднішнім святом, коли Блаженніший Святослав офіційно проголосив Катехизм. Проте у цій атмосфері святковості висіло дещо приховане, але очевидне питання: що далі? Працю зроблено, в руках тримаємо книгу, в якій зібрано усе найважливіше про нас, про Бога та про наші стосунки з Богом. Але чи відкриємо ми цю книгу? Чи не займе вона просто свого місця на книжковій полиці? Чи хочемо ми щось довідатись на теми, висвітлені і так ретельно опрацьовані в Катехизмі? А цю книгу таки варто відкрити. Бо, на мою думку, однією з головних вад сучасного християнства є необізнаність. Ми у своєму пізнанні Бога, віри, Церкви, нерідко віддаємо перевагу «народному катехизму» - переказу бабусь, сумнівним брошуркам, запевненням співпрацівників, аніж голосу Божого Слова чи голосу Церкви. Саме тому наша віра така нетривка і поверхова, саме тому нас так легко зводять різні секти та псевдоцеркви, саме тому голос Церкви переважно є голосом вопіющого в пустині в питаннях суспільних відносин, моралі та ін.
  •  
  • Новорічна ейфорія 26 Грудня 2011

   Рейтинг:

   Нерідко говоримо про понад тисячолітню історію християнства в Україні, про наше християнське коріння, про високі моральні принципи... Звичайно, були і є певні проблеми та труднощі, але на загал ми хороші: багато храмів, багато людей у храмах... Вчора ввечері довелось проїжджати біля одного з львівських нічних клубів. Проїхати було важко, – незважаючи на чималу стоянку, автомобілі займали також велику частину дороги, безліч таксі, мужчини та жінки в урочистому одязі, посмішки... в руках пляшки із дорогим алкоголем.
  •  
  • З Новим!... Але чим?6 29 Грудня 2011

   Рейтинг:

   Чому Новий рік для нас є таким важливим святом? Чому, готуючись до нього, ми переважно сповнені гарного настрою, позитивних очікувань? Дозволю собі припустити, що головною причиною є розчарування і надія. Кожен бажає для себе чогось доброго. Кожен хоче бути мудрим, важливим, любленим, мати гарні відносини з рідними та близькими, мати улюблене заняття, добру працю, кожен шукає миру у своїй душі і хоче позбутись вантажу власної недосконалості та гріха. Але це переважно мрії. Реальність така далека від нашого омріяного ідеалу. Впродовж останнього року віднаходимо у своєму житті так багато обставин, які розчаровують чи пригнічують. Знову не вдалось віднайти порозуміння з батьками, дітьми, чоловіком, жінкою, знову друзі підвели, робота надалі нас не влаштовує, а гріх продовжує руйнувати наше нутро. І так приємно думати, що зміна цифр на календарі залишить увесь цей негатив позаду, а там нас чекає...
  •  news image
  • Хто є головним мірилом: людина чи Бог?1 25 Березня 2013

   Рейтинг:

     На фоні ейфорії захоплення людським генієм лунає голос Церкви про те, що існує хтось вищий від людини, а мірилом кожного вчинку є Божий закон. Людина – це також Його творіння, хоч і найбільш досконале. Проте цей голос відразу заглушується дружнім запереченням, звинуваченням у середньовічній темності, несучасності у намаганні підважити можливості людини і зупинити всепереможний хід прогресу.
  •  news image
  • Гуманітарна ганьба 12 Лютого 2014

   Рейтинг:

     Вже більше тижня десяток людей намагається розмитнити гуманітарну допомогу для потребуючих українців, яку пожертвували поляки. Чому уряд України не захищає потребуючих громадян? Інформація від о. Стефана Батруха.
  •  news image
  • День молитви за українську молодь 27 Листопада 2014

   Рейтинг:

     Варто і необхідно молитись за молодь щоденно, варто також молитись за інших людей, але нехай останній четвер кожного місяця буде особливим чином присвячений молитві за українську молодь, днем, коли ми дієво творимо Єдиний Молодіжний Простір.
  •  news image
  • А що зробиш? 14 Січня 2015

   Рейтинг:

     Але мене не лякають труднощі та виклики, мене лякає фраза, яку, на жаль, доводиться часто чути: «А що зробиш?». Як то – що?
БЛОГЕРИ