Блоги

Оксана Роман

  •  
  • До ювілею з Дня народження Лесі Українки 25 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Вперше з творчістю Лесі Українки я зустрілась, як і більшість, ще у школі... Це просто надзвичайна постать, її твори надихають, додають сили та впевненості, відроджують внутрішній дух... Її життя було сповнене болю, переживань, оптимізму, патріотизму, великої любові до України та свого народу. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка — неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Саме тому Лесю Українку називають дочкою Прометея, бо саме вона перейняла від Тараса Шевченка й понесла далі естафету правди, добра, людяності.
  •  news image
  • «Я був у в'язниці, а ви мене не відвідали» (Мт. 25, 43)2 27 Лютого 2011

   Рейтинг:

     Вперше я почула про пенітенціарне душпастерство у грудні 2010, але якось поставилась до цього нейтрально. Мене запитали, чи не хотіла б я стати волонтером. Я сказала, що мені треба подумати, зважити всі за і проти, розважити, чи я готова до такого кроку. Я б назвала це в деякій мірі байдужістю зі своєї сторони. Під час Різдвяних свят, стоячи в церкві на Літургії, я згадувала про це запитання... І вирішила, щоб совість була чистою, - спробувати... Зустрілась з друзями, які вже на той час були волонтерами, які радо розказали мені всі особливості цього служіння. Почувши розповіді про їхні поїздки до Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх і про плани на поїздку 26 лютого, я почала «загорятись» бажанням поїхати туди і відчути це все на собі.
  •  news image
  • Як не втратити нагороду від Господа, якщо зроблені тобою добрі справи звеличують тебе у власних очах2 13 Квітня 2011

   Рейтинг:

     А ти забудь про них. Від самохвальства фарисей став гіршим від митаря. Якщо хочеш показати велику чесноту, не високомудруй, і тоді покажеш ще більшу; не думай, що, зробивши щось, ти вже все зробив. Що б ти не зробив, впокорися і вважай себе гіршим від митаря. Не губи праці своєї, не роби так, щоб твій піт був пролитий марно, і ти, перебігши тисячі поприщ, позбавився хоч би якоїсь нагороди. Господь набагато краще від тебе знає твої заслуги. Якщо ти даш напитися холодної води, - Він і цим не знехтує. Якщо подаш одну монету, якщо тільки зітхнеш, - Він все прийме з великою прихильністю, і згадає, і визначить за це велику нагороду.
  •  news image
  • Коли на серці сумно...5 06 Травня 2011

   Рейтинг:

     Були часи, коли модно було вести щоденник. То свого роду був найкращий друг, який завжди чемно слухав, сприймав тебе таким, яким ти є насправді і ніколи не намагався перевиховати чи, навіть, переробити тебе... щоправда, ті записи ніхто і ніколи не виставляв на суспільне обговорення... Часи змінились, ми стали більш комунікативними і відкритими до світу :)  тепер ми маємо «блоги», де й надалі пишемо те, що є на душі, щоправда, читачів тих записів є багато і можна навіть гарну пораду почути... Дощ барабанить за вікном, філіжанка кави виконує роль музи... Якась ностальгія за «щоденником», от вирішила зазирнути на наш улюблений сайт... поділитись з вами своїми думками.
  •  news image
  • Враження від зустрічі із Блаженнішим Святославом 19 Травня 2011

   Рейтинг:

     У вівторок, 17 травня 2011 року київська молодь та всі, хто відчуває, що "молодь" не обмежується віком людини, а станом її душі мали нагоду поспілкуватися з Блаженнішим Святославом Шевчуком на тему «Вічно молода і сучасна церква». Актова зала Києво-Могилянської Академії була повною. Оскільки формат зустрічі був у формі діалогу, то кожен, хто був присутнім в залі мав можливість задати питання особисто, чи написати записку, яку вже озвучували модератори.
  •  news image
  • Альма-матер... 09 Червня 2011

   Рейтинг:

     За вікном спекотне літо!!!! Спека спостерігається і по навчальних закладах освіти. Випускники шкіл складають зовнішнє тестування, готуються до вступу в інститути, академії, університети... у них все попереду. Але є й такі, що складають державні іспити, захищають дипломи, готуються до дорослого життя... Так, це бакалаври, спеціалісти, магістри. В серцях яких і щастя, і смуток. Вчора вони були студентством, а завтра вони вирушають у невизначеність, покидають рідні гнізда улюблених вузів... Для Вас, дорогі, ще сьогодні СТУДЕНТИ, а також шановні, кохані ВИКЛАДАЧІ наступні рядочки.
  •  news image
  • Молитва Митрополита Андрея Шептицького на Зіслання Святого Духа 12 Червня 2011

   Рейтинг:

     Коли Ти, Христе Спасителю вознісся на небо, Ти обіцяв Своїм Апостолам й Ученикам зіслати з неба Утішителя Святого Духа, що мав їх навчити всякої правди. Ти сповнив, Христе, ту обітницю. Ти зіслав з неба Святого Духа на св. Своїх Учеників й Апостолів. І ми в торжественний день Сошествія Святого Духа обходимо ту світлу й велику пам'ятку цієї великої і святочної хвилини. Вона для нас не чужа й не далека, бо кожний з нас стається також учасником цього небесного Дару. Ми принимаємо Свойого Святого Духа у св. Тайні Миропомазання, ми принимаємо Його в кожному побільшенні освячуючої благодати.
БЛОГЕРИ