Блоги

Демуш Роман

  •  news image
  • Щоб канікули були справді веселими… 02 Липня 2011

   Рейтинг:

     От щастя, нарешті після затяжної зими, дощової весни настала сонячна, найбільш очікувана пора року – літо, а разом з нею наспів веселий час, що зветься таким простим, зате улесливим словом – канікули! Це омріяний дітьми період, адже коли, як не на канікулах можна весело провести час, відвідати бабусю, знайти нових друзів, покупатись у річці, поніжитись на сонечку... Словом – добряче відпочити. Та чи для всіх літній відпочинок є настільки веселим та цікавим, як здається на перший погляд? Дуже часто від молодшого покоління можна почути фрази на кшталт: «Нема чим зайнятися», «Набридло сидіти вдома» тощо. Адже, погодьтесь, на сьогодні не у всіх батьків є можливість, насамперед, матеріальна, щоб влаштувати своєму чаду відпочинок на морському узбережжі чи у дитячому таборі, вартість перебування у якому зовсім недитяча. А безкоштовних таборів, знову ж таки, вкрай мало, щоб помістити велику кількість бажаючих.
  •  news image
  • СДМ у Бережанах 24 Серпня 2011

   Рейтинг:

     Вже традиційно на cвято Преображення ГНІХ в урочищі Монастирок (що знаходиться за два кілометри від Бережан в сторону Рогатина) збирається велике число Божого люду, щоб разом святкувати це прекрасне торжество, а також відбути відпуст, на який приходили сюди ще наші діди та прадіди… аж до 1941 року, бо потім це святе місце було закрите Радянською владою, а монастир оо.Василіан, який був тут, та культові будівлі сплюндровано та зруйновано. Та останніми роками це святе місце було відновлено великими стараннями місцевої парафіяльної спільноти. А після довготривалої перерви в урочищі Монастирок на Свято Преображення було відновлено відпуст. Великий здвиг Божого люду був тут у 2008 році, коли з нагоди віднови Відпусту в Монастирок завітав Правлячий Архиєрей Тернопільсько-Зборівської Єпархії Владика Василій Семенюк. Зокрема цього ж року було відновлено і Папський Декрет для Церкви Пресвятої Тройці м. Бережани про надання їй відпустового значення у визначені святкові дні, у якому зазначено і Свято Преображення ГНІХ, як історичного відпустового дня з нагоди Храмового Свята у Василіанському Монастирі в Лісниках.
  •  news image
  • Про ПАР та МоМА 21 Вересня 2011

   Рейтинг:

     Якщо «загуглити», написавши слово «музей», то якщо перейдемо на посилання «Вікіпедії», яка все знає, отримаємо наступну інформацію: «Музе́ї (від грец. μουσεῖον — дім муз) — культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини». Цікавою для мене є друга частина визначення: «прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини». Ніколи над цим не задумувався...
  •  news image
  • Holly Wood 31 Січня 2013

   Рейтинг:

     Щоб було зрозуміліше для усіх, хто це читатиме, спробую з’ясувати етимологію назви моєї писанини... Сьогодні, 31 січня - день літургійної пам’яті покровителя дітей та молоді, нашого покровителя – Святого Івана Боско. Якого ми звикли кликати по-простому – Дон Боско. А Боско (Bosco) з італійської означає ліс. До чого тут Holly Wood? Для того, щоб бути у його стилі, у стилі «Святого Ліска», який казав, що: «Наша святість полягає у тому, щоб ми були завжди веселими»!
  •  news image
  • Разом к світлу, други жваві! 06 Листопада 2011

   Рейтинг:

     Дайте руки юні други, Серце к серцю най припаде, най щезають тяжкі туги, Ум охота най засяде. На вихідних був у рідних Бережанах... І хоч писатиму про Шашкевича, цитую Лепкого: «Бережани... місто моїх дитячих і хлоп'ячих літ... Найкраще для мене місто у світі...» Найкраще воно не тільки для Лепкого, але й  для мене...  Думаю,  для Шашкевича також... Та й для багатьох інших... Будучи в Бережанах, мав нагоду взяти участь в урочистостях, присвячених святкуванню 200-ліття від дня надродження отця Маркіяна Шашкевича - учня бережанської гімназії,  активного молодого семінариста,  священика УГКЦ, великого просвітителя Галичини початку ХIХ століття. Він був і нема. Не зосталось портрета. Який він, не знатимуть, певно, повік. Це доля поета, недоля поета, Що нам його дав дев'ятнадцятий вік. Щиро сповідаюсь у своєму неуцтві і визнаю, що не мав жадного портрета Маркіяна... Навіть накинутого простим олівцем не мав... Щиро каюся, отче Маркіяне, і обіцяю поправитися...
  •  news image
  • Проща до Зарваниці вихованців Бережанської колонії 21 Січня 2012

   Рейтинг:

     Уже декілька століть існує звичай відвідувати святі місця. Мандрівка до такого місця налаштовує людей до духовного сприйняття святинь. У таких місцях паломники щиро моляться і дякують Богу за його особливу милість і благодать. Зарваниця вперше згадується у 1442 році. В часи монголо – татарського нашестя монахові із Києво – Печерського монастиря, який зупинився в цьому місці, у сні з'явилась Матір Божа. Вранці біля джерела він побачив її ікону. На честь цього дива в печері збудував келії, де помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею ( де його «зарвав» сон ). У 1740 році у цій місцині з'явилася чудотворна ікона Розіп'ятого Спасителя. Її розмістили в дерев'яній церкві. Під час пожежі 1754 року церква згоріла, а образ залишився неушкодженим.
  •  news image
  • Вірші Кобзаря замість чергової години в неті… 10 Березня 2012

   Рейтинг:

     Садок, хрущі, і діти є, І мати хоче научати, Але комп'ютер не дає... Звичайно, це не Шевченкові слова, але вповні можемо назвати ці рядки відомого проповідника о. Василя Мендруня ЧСВВ чудовою актуалізацією слів Кобзаря. І дійсно, які б Шевченкові рядки не взявся читати, є там щось, що промовляє до мене... є щось пророче і промовисте, і актуальне.
  •  news image
  • «I have a dream» або МП в УГКЦ1 26 Березня 2012

   Рейтинг:

     Для того, щоб не породжувати зайвої полеміки або міжконфесійних баталій, розпочну з роз'яснення заголовка моїх роздумів, чим, зрештою, і завершу. Але щоб це пояснити, то мушу сказати, що писатиму про конференцію, що пройшла під патронатом Комісії у справах молоді УГКЦ, як пост-соборова зустріч, для творення єдиного молодіжного простору в УГКЦ. Про хроніку цієї події, думаю, зможете прочитати в інших статтях на ДивенСвіті, а ті, хто були, зможуть згадати все в світлинах, про які люб'язно подбав Василько:). Я ж хочу сказати щось від себе....
  •  news image
  • Папа до молоді на 27-ий СДМ! 30 Березня 2012

   Рейтинг:

     Традиційно в Квітну Неділю в усіх єпархіях Католицької Церкви святкується День Молоді на єпархіальних рівнях, який започаткував ще у 1984 році Блаженний Папа Іван Павло ІІ.
  •  news image
  • В контакті з Богом1 23 Квітня 2012

   Рейтинг:

     «Танці та забави, все для Його слави! Ігри та гуляння, ще й гучні співання! Хочеш відпочити, а не знаєш що робити? Зупинись на хвилі Канікули Веселі!» Дуже часто від молодшого покоління можна почути фрази на кшталт «Нема чим зайнятися», «Набридло сидіти вдома» тощо. Адже, погодьтесь, на сьогодні не у всіх батьків є можливість, насамперед матеріальна, щоб влаштувати своєму чаду відпочинок на морському узбережжі чи у якомусь дитячому таборі в наших мальовничих Карпатах, вартість перебування у якому зовсім недитяча. А безкоштовних таборів знову ж таки вкрай мало, щоб помістити велику кількість бажаючих. Це і породжує проблему дитячої незайнятості, що врешті відображається у вуличних вештаннях, неблагополучних компаніях й нерідко призводить до гріха. Бо навряд чи у галасливому товаристві, де можна почути лайку, нецензурну лексику та різнорідні непристойності, приділяється увага питанням духовного розвитку та удосконалення, навряд чи усвідомлюється вага Божого Слова та Його настанов. Та й взагалі, чи може бути таке середовище джерелом радості та дитячого щастя, чи можуть діти відчути себе потрібними в такому оточенні?
  •  news image
  • Чи спроможні ми на щось більше? 12 Лютого 2013

   Рейтинг:

     Щоразу, коли ми чуємо про чиюсь біду, ми, як добрі християни, зазвичай співчуваємо… Якщо ми тих людей знаємо, то можемо ще й сльозу пустити… У соцмережах ми можемо навіть розсилку повідомлень зробити, або «полайкати» фото, щоб якісь центи нарахувало… Якщо йдеться про те, щоб дати милостиню, або скласти свою пожертву, переказавши пару гривників на номер банківської картки (як це тепер модно), наш запал зменшується… Однак, повторююсь, якщо тих людей ми знаємо, то з великим співчуттям можемо витягти з кишені, чи з електронної кишені 10, 50, а то й сто гривників... і думаємо що ми герої.
  •  news image
  • ...200 років тому... 01 Лютого 2015

   Рейтинг:

     200 років тому, народився Івась (Ліско), якого сьогодні ми знаємо як святого Івана Боско, а радше просто – Дона Боско. Церква ж, проголошуючи його святість, надала йому титул "Батька, Учителя і Покровителя молоді"...
БЛОГЕРИ