Блоги

Софія Стахнів

  •  news image
  • Талант...? 28 Листопада 2010

   Рейтинг:

     Талант - це Божий Дар, який має кожна людина. Але, як сказано у притчі, хтось має їх п'ять, хтось три, а хтось один. Хтось його розвиває, а хтось закопує так глибоко, що  потім відкопати неможливо. Талановита людина не є кимось більшим і кращим від інших. Вона просто вдало використовує свій шанс. Загалом, на мою думку, безталанних людей немає. Є просто ті, які виконують іншу роль у цьому житті. Були б усі талановиті, де б тоді був справжній талант?
  •  news image
  • Оптимізм – розкіш великих людей1 29 Листопада 2010

   Рейтинг:

     Найскладніше пояснити найпростіші речі, хоч оптимізм – річ ненайпростіша, але все ж таки важко пояснити чому одні люди песимісти, а інші оптимісти, що спричинює такий стан. Але оптимізм - це не стан, а, радше, спосіб життя, спосіб мислення, спосіб буття... Тому кожного  дня ми повинні завойовувати нові вершини нового і незнаного, вершини, що приведуть нас до радості. Але, не забуваймо, що радість – це не короткочасний, дзвінкоголосий регіт на устах, що минає, це не красива голівудська посмішка, що сяє лиш тоді, коли треба. Радість - це посмішка серця, яка є постійною, неминучою, вічною... Радість - це потік думок спрямований на світле майбутнє, що збагачує нас надією. Де є радість, там є любов, там є і віра, і надія, і мудрість...
  •  news image
  • Гідність людини 29 Листопада 2010

   Рейтинг:

     Як симфонія потребує кожної ноти, Як книжки потребують кожного слова Як хати потребують кожної цеглини Як жнива потребують кожного зерна Все людство потребує тебе Там, де ти є, Єдиного, і отже, незамінного Чого ти чекаєш щоб починати? М. Кваст
  •  news image
  • Він...і тільки Він! 30 Листопада 2010

   Рейтинг:

     Захлипуюсь від сліз, від минулого, від подій, захлипуюсь від себе і не знаю хто зі мною, а хто проти мене .... не знаю хто за! Але знаю одне, що зараз побачу Його. Він мене обійме і запитає, що сталось?  Запитає не тому, що  так пасує і не тому, що знає, що я зараз почну скиглити, нарікати, плакати йому в плече, а тому, що Він любить бути зі мною, як і я люблю бути в Його Присутності. Він настільки міцно тримає мене  за руку, що, інколи, мені здається ніби Він передчуває, коли я маю впасти, бо щоразу тримає мене міцніше і міцніше...Він дуже знаменитий і мені дивно, що я  привернула Його увагу. Він відомий на весь світ, але поводиться так, наче цим світом є лише я.
  •  news image
  • Він саме той1 02 Грудня 2010

   Рейтинг:

     Є люди, яких ти хочеш взяти для себе, а є люди, яким хочеш себе подарувати... Є люди для яких ти не є жертовною, а є люди задля яких ти віддаш життя... Є люди, котрі не люблять тебе, а є ті, котрих любиш ти... Є люди присутність яких тобі неважлива, а є люди присутність  яких зачаровує... Є люди на яких дивишся і не бачиш нічого більшого, крім людини, а є люди дивлячись на яких ти бачиш Бога...
  •  news image
  • А кава сьогодні холодна..3 05 Грудня 2010

   Рейтинг:

     Допиваю ковток холодної  кави і чекаю... кого? чого? Можливо, дзвінка, тепла, щастя... І таке нестерпне чекання! І воно заворожує, бентежить, болить. А чого чекати завтра? Можливо кава стане ще холоднішою, а чекання - витривалішим, а може.... Виходжу з дому, йду сірими вулицями і мене ніхто не помічає і нікого не помічаю я... сама сірість в сірості! Та, невже? Йду... можливо помітить мене дощ, і що? І чим далі йду, тим більше НІЧОГО... Ілюзії, модерність, мрії, яке воно все фальшиве. Сьогодні весь світ біля твоїх ніг, а ти гордо підіймаєш голову і кажеш: «НЕ ТРЕБА!!!» Сьогодні тобі простягають руку допомоги, а ти: «Я САМА!!!» Сьогодні прийшов час жити, а ти все завтра, і завтра....... Сьогодні марнуємо, завтра марнуємо і завтра знову змарнуємо..... А що заважає випити теплу каву сьогодні????
  •  news image
  • А ти вмієш любити...???1 08 Грудня 2010

   Рейтинг:

     Любов... Під цим словом наче розуміємо все, а водночас не розуміємо нічого. Багато людей говорять один одному: «Я люблю Тебе». Але, чи, справді, ми вміємо любити, чи,  справді,  ми любимо??? Хто може жити без життя, та й хто може любити, коли нічого не дає... Той, кого ми любимо не є «річчю», яку ми можемо привласнити. Ця людина насамперед  є особою. Сприймаючи людину як «річ» ми поволі починаємо знищувати любов, думаючи, що любимо іншого, а направду любитемимо  тільки себе. Отож, ти сам будуєш своє щастя і воно залежить тільки від тебе. Тому вибирай: любити себе і бути нещасним чи жити для інших і бути тим, ким маєш бути – Людиною!!!
  •  news image
  • Що найкраще дарувати дітям у день святого Миколая?2 16 Грудня 2010

   Рейтинг:

     Коли земля покривається білою ковдрою, коли легенький  морозець щипає щічки і з дерев ялини лагідно струшується сніг....саме в  таку ніч приходить на землю Святий Миколай їз подарунками для дорослих і дітей. Часто у подарунковій біганині ми забуваємо про сенс свята, зводимо його до одного - подарунок! Повірте, дітям не дуже потрібні красиві ляльки чи маленькі машинки, їм не дуже потрібні диски із найновішими мультфільмами, вони не потребують безмежної кількості солодощів, не потребують вони виконання своїх захцянок. Все чого вони потребують - це любов. Діти потребують батьків, уваги, ніжності, вони потребують любові. Дорогі батьки, подаруйте в цей день своїм дітям себе... Клопоти і проблеми були, є, і будуть, а ваші діти виростуть, і ви вже не наздоженете втрачене. Нехай у це свято на світі для вас будуть лише діти.
  •  news image
  • Любити на Різдво...2 03 Січня 2011

   Рейтинг:

     «Якби одна нота казала: одна нота не творить музику, ...не було б симфоній. Якби слово казало: одне слово не може наповнити сторінку, ...не було б книжок. Якби цегла казала: одна цегла не може збудувати стіну, ...не було б хат. Якби крапля води казала: одна крапля води не творить ріку, ...не було б океанів. Якби зерно пшениці казало: одне зерно пшениці не засіє поле, ...не було б жнив. Якби людина казала: один жест любові не врятує людство, ...ніколи не було б справедливості і миру, гідності і щастя на землі.» М. Куаст
  •  news image
  • Байдужість... 14 Січня 2011

   Рейтинг:

     "Мені байдуже, що тисячі людей голодні, сьогодні у мене рясно накритий стіл. Мені байдуже, що хтось плаче, адже мені сьогодні весело. Мені байдуже, що в когось помер син, усі мої родичі - живі. Мені байдуже, що в когось невдача, я маю успіх. Мені байдуже, що хтось невиліковно хворий, я сьогодні здорова!" 25.12.2010
  •  news image
  • Згубити, щоб потім знайти...1 12 Лютого 2011

   Рейтинг:

     Вже майже доросла дівчинка з великим рюкзаком, трохи розкиненими кучерями перебігла через дорогу і, вже майже доходячи до воріт, впала. Її кучері розкинулися ще більше, очі налилися сльозами, щоки почервоніли, а найголовніше, маленьий мішечок, який вона тримала у руках, стрімко впав на землю. У цьому мішечку були її перлинки, часто вона гралася ними, милувалася, але ніколи і нікому їх не дарувала і не показувала. Це була її маленька таємниця.  Всі перлини розсипалися по землі, покотилися світ за очі... Любочка із розпачу та страху їх втратити почала визбирувати їх із рясної трави. «Здавалось би всі!» - вигукнула Люба і радісно, але з острахом побігла додому.  Наступного дня  тією дорогою йшов з друзями Петро. Він знав йому залишилось жити не довго, точніше вже через декілька днів у нього перестане битись серце. Він вже звик, що всі його жаліють, хочуть допомогти, але йому хочеться жити так, як всі, хоча б останні дні життя... Приглянувшись додолу, він побачив щось дуже красиве, блискуче, дорогоцінне... Це була  перлина. Петро зворушливо її підняв. Вона дала йому надію на життя і коли всі з ним прощалися, бо вже прийняли його смерть,  навіть коли він ще жив, Петро сказав: «Я буду жити!»  Як і сказав, так і зробив, хоча не в його силах було вирішувати. Перлина допомогла йому повірити, а віра допомогла йому вижити.
  •  news image
  • Що скажеш на те...?3 08 Березня 2011

   Рейтинг:

     У цей прекрасний весняний час, йдучи по вулиці, замислюєшся: "Боже, а що Ти хочеш від мене сьогодні?" І так ніжно-ніжно, пошепки, ледве чутно Господь відповідає: "Хочу любові". Здається так мало, зовсім мало, а Бог каже: "Достатньо". "Не треба багато багажу, щоб пуститися в дорогу, достатньо любити",  -  М. Кваст. Ось і вирушаємо в дорогу Великого посту. Любімо! Бо  у любові прихований увесь світ, увесь його сенс, у любові приховане саме життя, усі таємниці, усі здогадки... Любімо Бога, бо Він таки чудовий! Любімо людей, бо чого ми варті без них?
  •  news image
  • Брейгель. "Шлях на Голгофу" 16 Березня 2011

   Рейтинг:

     То ж не була вузесенька стежина.
   Там цілі юрми сунули туди.
   І плакала Марія Магдалина,
   що не подав ніхто йому води. Спішили верхи. Їхали возами.
   Похід розтягся на дванадцять верст.
   І Божа Мати плакала сльозами —
   та поможіть нести ж йому той хрест! Чи ви не люди?! Що за чудасія,
   дають старцям, підсаджують калік,
   а тут же йде, ну, добре, не Месія,—
   людина просто, просто чоловік! Юрма гуде і кожен пнеться ближче.
   Хтось навіть підбадьорює: терпи,
   вже он Голгофа, он Череповище! —
   хрущали під ногами черепи.
  •  news image
  • А знаєте чим пахне небо??? 17 Березня 2011

   Рейтинг:

     Багато психологів, науковців, можливо, і духовних людей збираються разом, їздять на конференції, філософують на тему людських взаємин, але використовують надто складні терміни і поняття, щоб пояснити прості речі. Прості речі, які вже колись давно пояснив один мудрий чоловік надзвичайно просто і зрозуміло! Людські взаємини потребують будівництва, праці, великої і важкої роботи! Усі дуже прагнуть вималювати якусь стандартну модель стосунків, стараються віднайти ключ до серця особистості, особливий підхід. Та єдина формула, єдина модель, яка має здатність збудувати стосунки на міцному фундаменті виглядає так: "Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб вам чинили люди, те саме чиніть їм і ви" (Лк. 7:12).
  •  news image
  • Бракує чогось для щастя???7 25 Березня 2011

   Рейтинг:

     Якщо я думала, що матиму вірних друзів -  вони часто відвертаються від мене. Якщо я хотіла мати авторитет - у  мене його зовсім нема. Якщо я планувала прекрасно вчитися -  багато невдач у моєму навчанні. Якщо я думала найпалкіше кохати - моя любов слабка і не вміє долати перешкоди. Якщо я хотіла мати найкращі стосунки у сім'ї - як багато у мене проблем! Якщо я хотіла мати фінансовий достаток, щоб тішити себе дорогими дрібничками - у мене ледь вистачає грошей на навчання. Якщо я планувала, що ці речі зроблять мене щасливою, то я глибоко помилялася!
  •  news image
  • Просто, щоб бути щасливим...1 02 Квітня 2011

   Рейтинг:

     Далеко від призначеної для мене дороги, збагачена багатьма  карикатурними малюнками щастя, стою на краю прірви. І як думаєш, що відчуваю? Я боюсь, хоча здавалася всім такою безстрашною. Ось тут... я вже на краю прірви, на краю свого життя, такого успішного в очах людей і такого мізерного в очах ангелів. І мені страшно зробити крок назад, страшно йти вперед. Хтось зухвало тисне на мене:  "Ти завжди така сильна, впевнена. Йди вперед!!! Невже ти здаєшся?" А Хтось лагідно шепоче: "Дай мені свою руку, дай..." Простягаючи свою руку, нахилилася вперед і впала... Я впала у піднебесну прірву щастя! Дай Йому свою руку -  просто, щоб бути щасливим. Бо навіть тоді, коли, здавалось би, що всі виходи закриті, Ісус чекає на твою руку... Так просто, щоб бути щасливим... Фото: Василь Пишкович
  •  news image
  • Важко бути білою... 04 Травня 2011

   Рейтинг:

     Часто, йдучи з натовпом, який котиться  у прірву, боязно і зовсім нелегко вирватись із кола "чорних ворон". Важко бути білою... І як часто змащую крила сажею, щоб хоч трохи бути схожою на інших! Сміливо! Вперед! Хай навіть засуджують, хай убивають,  хай сміються, але ніколи не перестану бути собою... І саме через моє біле вороння стану тим, ким маю бути! Не зійду з дороги, яку вибрав для мене Господь. І ти не сходь, іди до кінця... Сьогодні прийшов той час, коли треба йти, йти вперед! Бог дає тобі шанс! Чого чекаєш? Не бійся, Бог не проти тебе, Він за тебе!   Фото: Василь Пишкович
  •  news image
  • Кохання - це коли не потрібні слова, або про що мовчить серце?1 05 Травня 2011

   Рейтинг:

     Любов, кохання, захоплення, пристрасть. Під цими словами наче розуміємо так багато, а водночас не розуміємо нічого. Так часто з людських уст вилітає оте бажане: «Я люблю Тебе». Але чи справді Ми уміємо любити? Коли здається, що всі такі щасливі, ти втомлюєшся радіти просто тому, що ти один і наче нема з ким поділитися радістю, нема коханого чи коханої, тоді з'являється стереотип: «Щось  у мені не так, адже у моїх друзів є кохані, а я...» Пам'ятаймо - не у всіх кохані, у декого просто наступні актори очевидної мелодрами. Тому не варто вішати на себе клеймо: «Зі мною щось не так» Все так! Просто ти не актор  і чекаєш чогось справжнього. У кожного свій шлях до кохання, різний та неповторний, світлий і чистий,  тернистий і довгоочікуваний, але у кожного свій як і у  кожного є свій погляд на любов.  «Не прикладай багато зусиль, все найкраще стається випадково»  Не стараймося надміру комусь сподобатися, адже це  створить багато лишніх проблем. Будьмо собою - це допоможе зробити нам правильний вибір. Багато ми знаємо та чули  про кохання, а що дрогобичани розповіли нам про це прекрасне почуття?
  •  news image
  • Наче втратила...2 29 Червня 2011

   Рейтинг:

     Чекати зустрічі з людиною місяць, планувати, мріяти, марити нею, а потім побачити і зрозуміти, а це вже і не так важливо! І тоді розумієш, що так не може бути, адже та людина одним поглядом змінює твоє життя, вона тобі навіть не кохана, навіть не друг, це просто так...людина! І так нестерпно, коли зникає колишній запал, вогонь...все, чим ти жила до зустрічі. Так дивно, де воно все пропало? А потім ти навіть не можеш сказати жодного слова цій людині. Ви просто сидите та мовчите і чомусь ти плачеш, навіть не розуміючи чому, наче втратила вогонь, який давав сили жити до сьогодні. Тепер яким вогнем жити? "Тут є іскра, що жевріє надією!"1, - ось ту іскру постараюся зберегти. Фото: Василь Пишкович 1- Євген Флиста
  •  news image
  • Він і вона4 06 Липня 2011

   Рейтинг:

     Він жив одним днем і ніколи не замислювався про душу.
   Вона жила серцем.
   Він мав багато коханок, які шаленіли від одного його погляду.
   Вона чекала єдиного.
   Він зранював почуття інших.
   Вона зціляла душі.
   Він пив нектар розпусти, що поволі його вбивав.
   Вона світилася чистотою.
   Він дивився зовні, на тіло.
   Вона дивилася в очі і бачила душу.
   Він виглядав дорого і шикарно.
   Вона скромно і щасливо.
  •  news image
  • Сьогодні про Неї говорить увесь світ...3 20 Вересня 2011

   Рейтинг:

     Вона була жива. Завжди жива. Сьогодні про Неї говорить увесь світ. Надзвичайно відома і талановита, жіночна і мужня, вірна і красива. Вона терпить образи світу, але світ шукає саме її і часто не помічає ось ту маленьку дівчинку, котра несе у собі так багато. Над Нею знущються, обдирають із Неї одяг, її напівоголену виставляють на показ як товар, говорячи: «Любий, маєш гроші? Ось тобі вона...»
  •  news image
  • А може варто спробувати?7 03 Жовтня 2011

   Рейтинг:

     Спробуй  не їсти на ніч і засинати з голодним шлунком і протягом 1-2 тижнів ти почнеш бачити легкі світлі сни і кожен ранок пробуджуватися у хорошому настрої і вже з натхненням на що-небудь, і вставатимеш вранці свіжим, без млявого бажання валятися в ліжку півдня. Спробуй не додавати в їжу дві приправи: сіль і перець. І  ти побачиш, що наїстися можна в 2-3 рази меншою кількістю їжі, протягом 1-2 тижнів тіло перестане набрякати і через місяць ти помітно схуднеш (стосується  лише тих, що мають зайву вагу). Спробуй не пити лимонад і будь-які газовані напої, куплені в магазині, і ти побачиш, яка смачна проста вода і що для втамовування спраги потрібно набагато менше.
  •  news image
  • Чому втрачаю те, про що так мрію...2 10 Листопада 2011

   Рейтинг:

     Я граю роль, я начебто актриса
   Розведених доріг безжалісний мотив
   Я творю долю непомітно, стиха
   І я живу, як вітер колись жив І я твій день сьогодні проживаю
   Твою мету осягну як пролог
   І я доп'ю останню чашку чаю, 
   А кава буде - осінній монолог
  •  news image
  • Думки вголос... 29 Січня 2012

   Рейтинг:

     Щоразу у житті стається щось уперше. Врешті – решт, живемо вперше. А згадайте як ви вперше катались на ковзанах, хоча не знаю чи можна назвати це катанням, але саме про це буде йти мова далі. Катання на ковзанах – це неначе життя. Хтось катається вправно і щасливо. Хтось постійно тримається берега, боїться, бо ще не навчився кататись. Хтось катається гарно, але зовсім цього не хоче, не бачить сенсу.  Так і в житті. Часто боїмось відпустити те, що таке рідне для нас, чого так міцно тримаємось і тоді починається рутина, бо ніколи не йдемо туди, де є щось невідоме. І як важливо просто вийти на середину льодової арени, не тримаючись нічого. Як важко пуститись далі від берега, до якого ми так призвичаїлися.  І ось, коли ти вже нарешті нічого не тримаєшся, стараєшся сам якось трохи незграбно рухатись, з'являється хтось, хто бере тебе за руку і починає вести,  навчати.
  •  news image
  • Хочу просто неба 11 Червня 2012

   Рейтинг:

     Мені приснився дивний сон
   Ти дивним був. Ти був мені знайомим.
   І ми співали разом в унісон.
   Так як співають грецькі хори. Ти дивним був. Ти був мені близьким.
   А доля нас розкинула далеко
   Ти йшов туди, де видно було трон
   А я летіла, де видно було небо. І так ми розлетілись - політали
   А що тепер? Загиблі між людьми.
   І безрозсудні наші карнавали
   Програли долю, навіть без війни. Я виграю, хоч переможцем не назвуть.
   Мені ж того не так уже і треба
   Прошу тебе про трон свій не забудь
   А я і далі хочу просто неба.   Фото: Василь Пишкович
БЛОГЕРИ