Числа


Числа: 8. Світильники 1-4; посвячення левітів 5-26



 1. Господь промовив до Мойсея:
 2. “Скажи Аронові й повідай йому: Коли ставитимеш угорі світичі на світильникові, то нехай сім світичів світяться на передньому боці світильника.”
 3. І зробив Арон так: на передньому боці світильника поставив він світичі, як заповідав Господь Мойсеєві.
 4. А світильник був кованої роботи з золота; і підстава його і квітки були кованої роботи. Мойсей зробив його за зразком, що його Господь показав йому.
 5. Промовив Господь до Мойсея:
 6. “Візьми левітів з-поміж синів Ізраїля та очисть їх.
 7. Та ось що мусиш з ними вчинити, щоб очистити їх: покропи їх водою, яка очищає гріхи, і нехай вони обголять бритвою все своє тіло, повипирають одіж свою й очистяться.
 8. І нехай візьмуть бичка та офіру до нього з питльованої муки, замішаної з оливою; а другого бичка візьмеш на жертву за гріх.
 9. І приведеш левітів до намету зборів і скличеш усю громаду синів Ізраїля.
 10. І припровадиш левітів до Господа, а сини Ізраїля покладуть руки свої на левітів.
 11. Арон же приведе левітів як офіру перед Господа, від синів Ізраїля, щоб служили службу Господеві.
 12. І покладуть левіти руки на голови бичкам; одного принесеш у жертву за гріх, а другого на всепалення Господеві, щоб відправити покуту за левітів.
 13. Потім поставиш левітів перед Ароном та перед синами його і віддаси їх в офіру Господеві.
 14. І вилучиш левітів з-поміж синів Ізраїля, щоб були моїми.
 15. А після того левіти ввійдуть до служби у наметі зборів. Отже ти їх очистиш і приведеш як жертву.
 16. Вони бо цілком належать мені з-поміж синів Ізраїля; замість усіх, що першими приводить мати, усіх первородних синів Ізраїля, взяв я їх собі.
 17. Мені бо належить усе первородне між синами Ізраїля, чи то людина, а чи скотина; з того дня, коли я повбивав усіх первістків в Єгипетській землі, присвятив я їх собі.
 18. Я взяв собі левітів замість усіх первістків між синами Ізраїля,
 19. та й оддав їх Аронові й синам його, щоб вони їм належали з-поміж синів Ізраїля, щоб замість синів Ізраїля служили при службі в наметі зборів і щоб за них відправляли покуту, щоб не впала на синів Ізраїля кара, коли приступатимуть до святині.”
 20. Тож Мойсей з Ароном та всією громадою синів Ізраїля вчинив щодо левітів усе, що заповідав Господь Мойсеєві про левітів; так і вчинили з ними сини Ізраїля.
 21. Очистились левіти, повипирали свою одежу, і Арон привів їх як жертву перед Господа та відправив за них покуту, щоб очистити їх.
 22. І після того увійшли левіти до намету зборів, щоб служити свою службу під наглядом Арона та синів його. Як заповідав Господь Мойсеєві про левітів, так і вчинили з ними.
 23. Господь промовив до Мойсея:
 24. “Це закон про левітів: від двадцяти п'яти років і вище ставатимуть вони до служби у наметі зборів,
 25. а від п'ятдесятьох років залишать службу, не служитимуть більше.
 26. Вони допомагатимуть братам своїм при наметі зборів, доглядаючи за всім, роботи ж не робитимуть. Так зробиш з левітами щодо їхньої служби.”