Пророк Захарія


Пророк Захарія: 4. П'яте видіння - ліхтар та маслина 1. Повернувсь той ангел, що розмовляв зо мною, і розбудив мене, як ото будять когось сонного,
 2. і сказав до мене: «Що ти бачиш?» Я відповів: «Бачу я: ось ліхтар, увесь із золота, зверху ж на ньому келех і сім світичів на ньому, таки сім, і сім цівок до світичів, що на ньому зверху.
 3. А коло нього дві маслини, одна праворуч від келеха, а друга ліворуч від нього.
 4. Заговорив я і сказав до ангела, що говорив зо мною: «Що воно таке, мій владико?»
 5. І відповів ангел Господній, що говорив зо мною, і сказав до мене: «Хіба ти не знаєш, що то таке?» Я сказав: «Ні, мій владико.»
 6. Тоді озвавсь він і сказав до мене: «Це Господнє слово до Зоровавела, що каже: Ні військом, ані силою, а тільки моїм духом, - говорить Господь сил.
 7. Хто ти, горо велика, перед Зоровавелом? Ти станеш низиною, і він винесе верхній камінь під оклики веселі: Ласка, ласка йому!»
 8. І надійшло до мене таке слово Господнє:
 9. «Руки Зоровавела заклали основи дому цього й його ж руки закінчать його, і ти зрозумієш, що Господь сил послав мене до вас,
 10. Хто бо маловажив день малих початків? Власне, ті радуватись будуть, коли побачать оливо в руці Зоровавела, власне, ці сім - це Господні очі, що обходять усю землю.»
 11. Озвавсь я і сказав до нього: «Що воно - ці дві маслини праворуч від ліхтаря і ліворуч від нього?»
 12. Озвавсь я вдруге й сказав до нього: «А що воно ці дві маслинні гілки, що коло двох золотих цівочок, які виливають золоту олію з себе?»
 13. І він відповів мені: «Хіба ти не знаєш, що це?» Я сказав: «Ні, мій владико.»
 14. Тоді він сказав: «Це два Помазаники, що стоять перед Господом усієї землі.»