Пророк Міхей


Пророк Міхей: 6. Господня відплата 1-8; проти ошуканців 9-16 1. Слухайте ж, що Господь говорить: «Устань, судись перед горами, нехай пагорби чують твій голос.»
 2. Слухайте, гори, Господню розправу, і зважайте, ви, землі основи, бо в Господа розправа з своїм народом, і він правуватиметься з Ізраїлем.
 3. «О мій народе, що я тобі зробив? Чим тебе скривдив? Відповідай мені!
 4. Я вивів тебе з Єгипетського краю і викупив тебе з дому неволі. Послав я був перед тобою Мойсея, Арона та Марію.
 5. Народе мій! Згадай но, що задумав був Балак, цар моавський, що йому відповів Валаам, син Беора; від Шіттіму до Гілгалу - знати праведні діла Господні.»
 6. З чим мені перед Господом з'явитись, уклонитись перед Богом Вишнім? Чи мені стати перед ним із всепаленнями, з однолітними назимками?
 7. Чи будуть Господеві довподоби тисячі баранів, десятки тисяч ручаїв олії? Чи маю йому дати мого перворідня за мої переступи, плід мого лона за гріхи душі моєї?
 8. Тобі сказано, о чоловіче, що є добре й чого Господь від тебе вимагає: лише чинити справедливість, любити милосердя й покірно ходити перед твоїм Богом.
 9. Голос Господній кличе до міста: «Слухайте, покоління та громадо міста!
 10. Хіба я можу знести бат неправильний та ефу зменшену, огидну?
 11. Хіба я можу виправдати вагу лукаву та тягарці підроблені у саквах?
 12. Бо багачі його, його мешканці точать брехні, і їхній язик у них в устах зрадливий.
 13. Тому я й почав тебе карати й пустошити за гріх твій.
 14. Ти будеш їсти, та насититись не зможеш, твій голод буде у твоїм нутрі. Набік відкладеш, але не сховаєш; а що сховаєш, те віддам мечеві.
 15. Ти будеш сіяти, але не жатимеш, будеш оливки давити, але олією маститися не будеш; і виноград, - але вина не питимеш.
 16. Ти бережеш звичаї Омрі й усі діла дому Ахава; ви ходите за їхніми намислами, щоб я тебе віддав на поталу, а твоїх мешканців на насміх, - і ви нестимете ганьбу народу мого.»